çocuk doğduktan sonra kıyafet alma

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve Vildan tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

5 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Vildan
  1. Vildan

Vildan umutluyum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim kaynımın 13 yılın sonunda bu sene ocak ayında çocuğu oldu
    beni şaşıtan konu eltim hiçbi hazırlık yapmamış çocuk olduktan sonra görümcem üstündeki hırkayı bebeğe sarmış kaynımı çocuğa kıyafet bataniye vs. alması için yolamış
    eltimde kaynımda bi türlü inanamıyorlarmış çocuklarının olacağına onun için hiçbir hazırlık yapamamışlar
    Rabbim analı babalı büyütsün onların bebeğini, mutluluklarını daim etsin. Tüm bebek isteyenlerinde tez zamanda dualarını kabul etsin

2. 5 Şubat 2010
  3. mrcbk

mrcbk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    yok artık ciddi mi? çok şaşırdım.insan hiç olmazsa bir hastane çıkışı almaz mı canuım?

4. 5 Şubat 2010
  5. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bunca yıldan sonra bir bebek sahibi olmaları mutluluk verici.. allah analı babalı büyütsün.. olmayanlara da versin inşallah.. eşya almamaları sanırım batıl inançtan kaynaklanıyor.. bebeğe birşey olur korkusuna almamışlardır.. ama en azından dogumda giydirecek birşey alsalarmıs ii olurmus..

6. 6 Şubat 2010
  7. Vildan

Vildan umutluyum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    eltimde urda vardı doğum riskliydi zaten 20 gün vardı erken sezaryana alındı
    heralde yinede kıyafet alıp umutlanmak istememişler yada batıl inanç ben hastaneye gittiğimde çocuk giydirilmişti sonradan görümcem anlattı . çok şaşırdım

8. 6 Şubat 2010
  9. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.949
    Ödül Puanları:
    238
    Allah analı babalı büyütsün ama onlar senelerce bebekleri olmadığı için birşey olur korkusuyla almamışlardır. Kolay mı 13 sene hasret çekmişler. Umutları kırılırsa diye gözlerinin önünde eşya kalmasın istemişlerdir ama tabii biraz abartmışlar hiç olmazsa bir hastane çıkışı alabilirlerdi bundan sonra alırlar artık ama şahsen ben o kadar sene beklesem doya doya alışveriş yapardım riskli dönemlerin bittikten sonra... Onun zevki çok ayrıdır ki ben şimdiden bile gözümü alamıyorum mağazalardan..

10. 7 Şubat 2010
  11. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    :) hayirli ugurlu olsun oncelikle.. ama en azindan bi hastane cikisi alsalardi... yikamadan nasil giydirdiler ki

12. 7 Şubat 2010
  13. Vildan

Vildan umutluyum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    teşekür
    eltimle hiç konuşmadın niye almadın diye ama bende eşimde sizin gibi düşünüyoruz eğer birşey olursa korkusuylla almadılar sanırım
    bende 5 senedir bekliyorum olursa ooooo ne alışveriş yaparım inşallah

14. 7 Şubat 2010
  15. Vildan

Vildan umutluyum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    teşekür
    anneme söyledim annemde çocuğu uzun süre olmayanlar farklı adaklarda bulunabiliyor dedi

16. 13 Şubat 2010
  17. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    13 sene evlat hasretiyle yanıp tutuştuktan sonra bir evlada kavuşmak! bu duyguyu yaşamadan anlayabilmemiz bence mümkün değil. bende 13 sene bekleseydim bir türlü inanamazdım herhalde.

18. 13 Şubat 2010
  19. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    okadına hak veriyorum ben 5sene yanıp tutuştum olmadı 13 sene nedemek yaşamayan bilmez anacak yaşayan bilir hasretliği bende şuna 9 haftalık hamileyim bana da süpriz oldu bende hala hamile olduğğuma inanamıyorum eşimle şoktayız
    bende 6aya kadar bişey almayı ve aşırı almayı düşünmüyorum bendede böyle bir inanç var ama gene birşeyler alırım