çocuk doktorunuz..

Konusu 'Nisan Anneleri' forumundadır ve Viola tarafından 24 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : Viola
  1. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar,bebek için doktora ne sıklıkta gidiyorsunuz,doktor neleri kontrol ediyor..memnunmusunuz?

2. 24 Mayıs 2008
  3. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Genel olarak bir çekap yapıldı geçen ay hastanede bu ay ne yapılacak bilmiyorum ayın birinde gideceğiz hem şu özel aşıları hastanede yapılıcak.ama bildiğim kadarıyla her ay idrar tahlili yaptırmak lazımmış.Bunlar özel hastanede doğduğu hastanede yapılıyor.Birde benim oğlumun sol böbreğinde hafif bir genişleme vardı onun için çapaya gidiyoruz şuan müdahale gerekmiyor ama konturol ediliyor.Oradada genel olarak muayene oluyor hem orada çok daha detaylı inceliyorlar şükür şuanda bir sorun yok. Oğlumun doğduğu hastanenin çocuk doktoru çok iyi ben memnunum.

4. 24 Mayıs 2008
  5. zeliscik

zeliscik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bizde ayda bir gidiyoruz.haziranın 1 inde gidicez gerçi bugün eşim tahlil sonucu gözsterdi.kızım yine idrar yolu enfeksiyonu geçiriyor.tam düzeldi derken 15 gün sonra tekrarladı:KK43: sanırım tıp fakültesi nefroloji bölümüne gidicez.o kadarda dikkat ediyorum neden oluyor anlamıyorum.üst üste 3 sefer geçirmek sakıncalıymış.inşallah 3. olmaz:KK43:

6. 24 Mayıs 2008
  7. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    kuzularım yaaaa
    Allah onları bütün hastalıklardan korusun
    kıyamam hiçbirine...................

8. 24 Mayıs 2008
  9. elma xsxekeri

elma xsxekeri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende ortalama ayda 1 gidiyorum dün aşıları yapıldı bıldırcınımın verem,5li karma,pnömökokve rötavirüs ayrıca kalça çıkığı varmı diye bide ulturasona girdik çok şükür sorun çıkmadı.. ama ben çocuk doktorumdan hiç memnun değilim üstelik doğum yaptığım özel hastanenin doktoru koca kafalının teki odun gibi bişi iyi bir doktor araştırıyorum bulayım hemen bırakıcam

10. 25 Mayıs 2008
  11. YASON

YASON iki prenses annesiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizde ayda bir gidiyoruz 3 gün önce gittik 1.ay aşısı yapıldı hepatit b genel bir muayene edildi göz takibi hareketi ilk doğduğunda kalça ultrasonu çekilmişti işitme taraması yapılmıştı işitme taramasından geçemedi 15 günlükken yine yapıldı olumsuzdu 1 aylık oldu tekrar yapıldı duyuyor ama tarama testini geçemiyor istenilen orana henüz gelmediğini söledi.bebeklerde orta kulak bebek 2,5 --3 aylık olana kadar gelişimi devam edebiliyormuş o sebeple şuan panik yapılcak bir durum olmadığını bekleyeceğimizi ve bi dahaki dr kontrolümüzde tekrar yapılacağını sölediler.inşallah hiç bir sorun çıkmaz çok üzülüyorum ...gerçi işitme taramasını yapan dr kulak gelişiminin devam ettiğini bunun göstergesi olarakda test yapılırken aletin ucunun ıslandığını sıvı olduğunu söylüyor bu gelişimin devam ettiğinin belirtisiymiş.çocuk dr dan çok memnunum ama evimize ters biraz. doğum yaptığım hastanenin doktoru şu bebeklik dönemini atlatana kadar devam etmeyi düşünüyorum sonra ablasının yani büyük kızımın doktoruna götürmeye başlıcam.

12. 25 Mayıs 2008
  13. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kusura bakma aklıma bişiy takıldı idrar yolu enfeksiyonu olunca bebekte nasıl bi şikayet olduda, doktora gidip enfeksiyon var dedi.ben bebeğimi aşı günleri gelince götürüyorum öyle ayda 1 falan.inşallah tekrarlamaz enfeksiyonunuz acil şifalar dilerim

14. 25 Mayıs 2008
  15. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    elma şekeri biz sadece doğumdan sonra çoçuk doktoru baktı kalça çıkıklığına iyi şükür yokmuş.tekrar tekrar her doktora gidildiğindemi bakılıyor bu kalça çıkıklığına bilgilendirirsen sevinirim şimdiden teşekkür ederim

16. 25 Mayıs 2008
  17. elma xsxekeri

elma xsxekeri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım doktorumuz 2. aydan sonra baktırmanın daha doğru sonuç vereceğini söyledi doğduğunda bakılmıştı zaten bide şimdi bakıldı bazen doğdunda anlaşılamayabiliyomuş o yüzden bende tekrar baktırdım

18. 26 Mayıs 2008
  19. zeliscik

zeliscik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım kusma şikayetiyle gitmiştik.fışkırır tarzda kusuyordu.ikincidide aynı şekilde kusması başlayınca dr umuz idrar kültürünü tekrarlattı.bugün pediatri nefrolojide muayene olduk.2 aydan küçük bebeklerin sık idrar yolu geçirmesi normal değilmiş.oyüzden yarın ultasoundla böbreklerine bakılacak.yavrumun hiç derdi bitmiyor.hipotiroidi yetmezmiş gibi birde enfeksiyonumuz eksik olmuyor:KK43:inşallah böbreklerinde bişey çıkmaz