Çocuk evliliğin sigortası mıdır?

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve derman tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

25 Eylül 2009
    Konu Sahibi : derman
  1. derman

derman Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin. Üye

Beğenildi:
    1.560
    Ödül Puanları:
    163
    Çocuk evliliğin sigortasımıdır?

Sağlıklı bir ilişkide, her kişi kendi sorumluluk ve sınırlarının farkındadır.
    Kendisiyle büyük ölçüde barışıktır ve yalnız kalmaktan korkmaz. Mutluluğu kendi içinde yaşayabilen, özerk bir varlıktır. Böyle özelliklere sahip iki insan eksikliliklerini tamamlamaktan çok, birbirlerini sevdikleri için bir araya gelirler. Bu ilişkide sadakat, hoşgörü, sevgi, saygı, sorumluluk ve dürüstlük hakimdir. Eşler ilişkiye bir şeyler katmak ve onu zenginleştirmek çabasındadırlar.
    Birbirlerini kaybetme korkusu yoktur ve güzel bir birlikteliğin keyfi yaşanır. Böyle bir ilişkide bebeğin dünyaya gelmesi, ilişkiyi pekiştirir ve sevgi bağlarını güçlendirir.
    Çözüm İçin İşbirliği Gereklidir :
    Evliliğin bir süreç olduğu ve zorlukların her zaman var olacağı, ancak zorlukların istenildiği takdirde yenilebileceği unutulmamalıdır. Eşler sorunlarını ve sıkıntılarını; gürültüsüz, birbirlerini zedelemeden nasıl çözebilirler?

Dikensiz gülün olmadığı, evlilikte sorunların yaşanacağı, her iki tarafça bilinmelidir.
    Sorunlar açık yüreklilikle ifade edilmeli, eşler birbirlerine olan beklentilerini açık bir şekilde anlatmalıdır.
    Tartışma sırasında dürüst ve açık olunmalı, karşılıklı suçlamalardan kaçınılmalı ve birbirlerini dinleyebilmeliler.
    Evin dışındakiler, (özellikle anne-babalar) mümkün oldukça bu tartışmaların dışında tutulmalı, çocukların yanında tartışma ve kavgadan kaçınılmalıdır.
    Eşler her birinin farklı görüşlere, yetişme tarzı bakış açısı ve düşünce farklılığına sahip olabileceğini kabul etmelidir. Zorla birbirlerine hakim olamayacaklarını bilmeli ve orta bir çizgide bir araya gelinmelidir.
    Hatalar karşılıklı olarak kabul edilmeli, gerektiğinde özür dilenmeli ve yanlışlar düzeltilebilmelidir.
    Şiddete hiç bir şekilde başvurulmamalıdır.

Psikiyatristler, işlevsel olmayan bir ilişkinin kalıbını onarmak için çocuk sahibi olmaya karar vermenin son derece yanlış olduğuna dikkat çekiyorlar!

2. 26 Eylül 2009
  3. _laylaylom_

_laylaylom_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    bence değildir...sorunlar varsa çifler anlaşamıyorsa ve en önemlisi sorunları halledemiyorlarsa böyle bir ortamda çocuğun dünyaya gelmesi ona yapılan
    en büyük haksızlık diye düşünüyorum...
    tamam ufak tefek sorun her çift yaşayabilir ama aşırısı varsa sürekli hır gür hatta şiddet dolu bir ortamda sırf çocuk halleder herşeyi demek çok saçma...

4. 26 Eylül 2009
  5. derman

Beğenildi:
    1.560
    Ödül Puanları:
    163
    Aynen canım sana katılıyorum

6. 26 Eylül 2009
  7. Pili

Pili Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    bir evliliğin sigortası yoktur
    olmazda zaten
    ben 18 senelik evliğim hemde sigartasız emekli olmıcam

8. 30 Eylül 2009
  9. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238

çoğu aileler için öyle ,

çocuklar gidince zaten boşanmalar oluyor

bizim komşu kadın var çocuğu küçük hiç evde durmaz karı koca sürekli misafire giderler

bence onlarda anlaşamıyorlar sürekli gezmeleremi gidilirmiş,

bizi tuhaflıyorlar ama biz normaliz başbaşa kalmayı daha çok seviyoruz,
    başbaşa kalmayı beceremiyende evliliğinde sorun var bence

Son düzenleme: 30 Eylül 2009
  10. 30 Eylül 2009
  11. EU3

EU3 Guest

hayir kesinliklle degil kendimden ornek vereyim annem babam 25 yillik evliler ve daha gecen ay annem ayrilmaya karar verdi ve evi terk etti.
    yani demek istiyorum ki bir insan bir yerde huzursuzsa eninde sonunda oradan kendini kurtariyor .cocuklarkucukken gitmediyse annem simdi herkes buyudu kendi basinin caresine bakiyor diye gitti.

biryerde mutsuzluk varsa ha bugun ha yarin cocuk olmus farketmiyor.

12. 30 Eylül 2009
  13. derman

Beğenildi:
    1.560
    Ödül Puanları:
    163
    annen küçükkende gidebilirdi sizi düşünmüş ama:sinifsinif: 25 neden çekmiş o zaman annen adına çok üzüldüm canım

14. 30 Eylül 2009
  15. EU3

EU3 Guest

evet kucukken bizleri birakmaya gonlu razi olmamis birde ekonomik ozgurlugu yoktu.su an ki dusuncesi tek basimayim nerde olsa kalirim kuru ekmekde yesem sorun degildiye dusunuyor.

evet bizleri dusundugu icin ayrilmadi.
    bende ilk ogrendigimde sok olmustum.
    ama simdi iyiki ayrildilar diyorum cunku annem hergun hakarete maruz kaliyordu.yani cok uzun alsinda hayat hikayesi.

16. 2 Ekim 2009
  17. rehnuma14

rehnuma14 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çocuğu evliliğin sigortası olarak görmek kadar kötü bişey var mıdır yaa?resmen çocuğun kullanılması demek bu.benim çocuğum yok.evliliğim şu an itibariyle güzel gidio ama kötü gitse de asla bir çocuk yaparak evliliğimi kurtarmak istemem.çok bencilce bir davranış olur.bu şekilde kullanılan çocuklara yazık diyorum başka bişey demiyorum

18. 3 Ekim 2009
  19. istanblue

istanblue evli,mutlu ...... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bence kesinlikle diil!!! bu amaçla çocuk yapan insanlara böle aciz düşünen insanlara da sinir oluyorum