Cocuk istiyorum ama ne zaman yapacagimi bilmiyorum

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve defesen tarafından 12 Nisan 2010 başlatılmıştır.

12 Nisan 2010
    Konu Sahibi : defesen
  1. defesen

defesen Herseyi cok dert ediyor.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba,
    3 senedir evliyim ve esim de ben de yurtdisinda ogrenciyiz. O insallah yaz sonu bitiriyor okulu. Ben ise yeni basladim onumde en az 3 sene var, birakmak da istemiyorum. Hayalim akademisyen olmak. Ama zaman geciyor, yasitlarim ikinci cocuklarini doguruyor, ben cok uzuluyorum. Ikisini birarada goturebilir miyim bilemiyorum, yani cok zor.... Annem dogunca ben bakacagim diyor o benden de cok istiyor ama her gunum stresli geciyor. Buralarda yalnizim, yeni bir kultur bana cok yabanci, dostum diyebilecegim kimse yok. Derslerime kendi basima calisiyorum, kimse yardim etmiyor herkes cok bencil:KK43: Bu nedenle asiri baski ve stres altindayim. Ama biryandan birakmak da istemiyorum, cunki hayalimden vazgecmek istemiyorum.
    Ne yapacagimi bilmiyorum daha yeni basladim okula:KK43: 3-4 sene boyle devam edebilecegimi sanmiyorum, cocugum olsun istiyorum...

2. 12 Nisan 2010
  3. balperisi

balperisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    775
    Ödül Puanları:
    153
    Defesen biliyor musun bende ayni dusunceler icindeyim.Bende burdayken egitime devam etmek istiyorum.Ekimde baslamayi planliyorum simdilik.
    Senin annen yanindaymis bu cok buyuk avantaj senin icin.Benim ailemden kimse yok.Bakici olayina zaten hic sicak bakmiyorum.Burda 4-5 aylik bebekleri krese birakabiliyorsunuz gun boyu degil yalnizca dersin oldugu saatlerde.Bilemiyorum nasil olur..
    Bi baslayip gidisata gore dusunmeyi planliyorum.
    Yorumlari takip edecegim.Benimde merak ettigim bir konuydu.Tesekkurler

4. 12 Nisan 2010
  5. defesen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Selam balperisi, benim ailem de Turkiyede canim maalesef, annemle babam ziyaretime bebek dogunca gelecekler ancak..Annem biraz daha uzun kalir belki... Ben cocuk dogduktan sonrasi icin de endiseliyim, fakat hamilelik donemimin asiri stresli gecmesini de istemiyorum. Burada (Floridanin Tampa sehrindeyim) matematik departmanindayim, oyle zor ki hersey, herkes asiri bir rekabet icinde. Simdiden zona oldum, neyseki geciyor.. Ama ben kariyer planlarimin yaninda cocuk da istiyorum. Bir kiz var baska departmandan, yeni cocuk yapmisti ve Honor School' daydi oyle gipta ile baktim ki...Burada bizim okulun da kresi var ama 4-5 aylik da biraz kucuk gibi geldi..
    Bir baska cekincem: cocuk ister istemez kreste pre-schoolda buranin degerlerine ve geleneklerine gore yetisecek, Ingilizce daha kolay oldugu icin onu hemen kapacak, Turkceyi cok kotu konusacak vs...

6. 13 Nisan 2010
  7. balperisi

Beğenildi:
    775
    Ödül Puanları:
    153
    Defesen mesajini yeni gordum,cevabim gec oldu biraz.Hamilelik doneminin stersli gecmesi konusunda bir yorum yazamayacagm.Bende ayni dusunceler icerisinde gidip geliyorum.Dusunmesi bile strese sokuyor bazen..
    3-4 aylikken cok kucuk krese birakmak icin haklisin. Aslinda en iyisi okulu bitirince bebek sahibi olmak gibi geliyor bana.Daha ilgili bir anne olabilmek ve onu rahat bir kafayla buyutmek adina,bu sefer 3-4 yil daha beklemek istemiyoruz.Bilmiyorum ben de sasirdim kaldim :sm_confused:
    Belki bu konuda tecrubeli birisi cikar
    sevgiler

8. 13 Nisan 2010
  9. defesen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bizim gibi durumda olan arkadaslar var mi? Varsa bize onerilerde bulunabilir misiniz? Cok makbule gececek...

10. 14 Nisan 2010
  11. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar zaman kaybetmeyin bence. ıleride pişman olacağınız kararlar almayın ve bakacak birileri de varsa hiç durmayın bebeğinizi yapın derim. Kayıtlarınızı dondurun yada işinizi askıya alın 1 sene. Kaybedecek neyiniz olur ki bir senede. Ama bebek yapmak için 40 yaşına kadar beklemek iyi bir fikir değil bence. ( okumak iş kurmak vs. o kadar uzun sürebilir) Hem olmayabilir o yaştan sonra bebek, hem olursa da sorunlu bebek olması ihtimali fazla olabilir. yani her iki durumda da riskli olabilir. Bırakın oranın şartlarına göre yetişsin ne olur ki??? siz çocuğunuzla yeterli derecede ilgilendiğiniz sürece farklı yönlere gitmeyeceğine eminim ben. yeterki siz annelik duygusunu tadın. annelik duygusunu ancak yaşayınca anlıyorsunuz kızlar. zaman kaybetmeyin!!!!!!!!!

12. 15 Nisan 2010
  13. balperisi

Beğenildi:
    775
    Ödül Puanları:
    153
    Glupglupcum ilgin icin tesekkur ederim.Konuyu acan arkadasimizin da benimde bu konuda tecrubeli annelerin fikirlerine ihtiyacimiz var.

14. 15 Nisan 2010
  15. defesen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aslinda topigin basligi cocuk mu kariyer mi olsa daha cok ilgi gorurdu sanirim:)
    Ben de ne yardan ne serden vazgecmek istemiyorum.. Cocuklari cokkk seviyorum, yeni sorumluluklara da razi ve hazirim.. Gelgelelim bu okul bende cok stres yapiyor, belki de boyumdan buyuk islere kalktim, hic altyapim olmadigi halde matematik bolumune gectim:KK43:(( simdi yarim birakirsam, verdigim emeklere yazik olur diye dusunuyorum. Dondurma yapamam heralde cunku asistan oldugum icin okul beni destekliyor (belli bir maas veriyor ve ders de alabiliyorum), herhalde sadece dogumdan sonra izin alabilirim, dogumu yaza getirmem lazim en guzeli rahati o.... Sigortami da asistan oldugum icin okul sagliyor. O da elimden giderse dogum 10.000 dolarlari bulur herhalde:KK43:((
    Haydi bunlar bir sekilde halledilir diyelim, ama asil korkum stres. Bebege zarar gelsin istemiyorum:KK43:(((

16. 15 Nisan 2010
  17. julia

julia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaiım Ateş ölçme topiğinde yurt dışından iki kişi var ,onlar da Amerika da ve biri hamile ,akademisyen,istersen bul bak sor onlara,bebek gelince inan daha mutlu oluyor,hem de düşündüklerini bebğe göre ayarlanacak şeyler,endişelenmekte haklısın,Sabırsız80 ve bianka ya da sor bizim başlıktan bulabilirsin :)

18. 15 Nisan 2010
  19. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bende ayni durumdayim. Ben okumuyorum ama meslek egitimi görüyorum dolayisiyla okulla isi bir arada götürmek zorundayim. Benim iki senem var. Benim yasim bu iki seneyi beklemeye müsait oldugu halde ben cocuk yapmaya karar verdim. Cünki kendimde bekleyecek direnci bulamiyorum artik. Icimdeki anne olma istegi cocuk sevgisi mantigima agir basiyor.

Seninde oturup mantiginla gönlünü tartip bicik karar vermen gerekiyor canim. Suanda zorlaniyorsun zaten cocuk olunca süphesiz stresin en az iki kat daha artacak. Kendini büyük stres altinda birakip mutsuz etmen cok yanlis olur eger sirf yasim geciyor diye cocuk yapmak istiyorsan.

Ama eger icinde o evlat sevgisi varsa ve ne olursa olsun onun icin sikayet etmeden katlanirim diyebiliyorsan bir dakika bile bekleme. Sonucta karari mutlaka esinle birlikte siz vermelisiniz.