cocuk odaları ipuclari

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve radyolog tarafından 9 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

  9 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : radyolog
 1. radyolog

  radyolog Aktif Üye Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2007
  Mesajlar:
  467
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  İlk önce yapılacaklar , Çocuğunuzun boyu ile karakter özelliklerini önemseyin.
  kendinizi çocuğunuzun yerine koyun ve ona göre planlar yapın.
  Dekorasyonun çocuğa uyumlu olduğuna, oyuncakların bulunduğu olmasına, eşyaların yaşına uygunluğunu değerlendirin.
  Sık kullandığı çekmecelerini içini ve ya rafta olanların içini görebilecek boyutta ayarlayın.
  Çocuk odalarını
  işlevselliğine göre sıra yapın.
  En çok kullandıkları oyuncakları alt kısımlara, daha görsel ve sık kullanmadıklarını üst kısımlara koyun.
  Kategori yapın.
  Aynı tipleri ayırmak gibi düşünmeyin. Aynı konsept içinde bir oyuncak kutsu ve tavandan sarkan bir sepet seçebilirsiniz.
  raf yerine boş kutuları kullanın Bu kutuların ağırlığını ve boyutunu çocuğunuzun kaldırabileceği seviyeyi ayarlayın.
  Rafların yanları kapalı olmalı kitaplar yıkılmamalı. Fakat bir araba serisi, hayvanlar dizisi gibi oyuncakların kutuda değil alçak bir rafta olabileceğinide aklınızda bulundurun
  .
  Güvenlik. En beğendiği oyuncağı üst bir yerlere koyarsanız çocuğunuz onu almak için riskli şeyler yapabilir. Bu sebepten ötürü rafları çocuğunuzun boyunu düşünerek alarak alçak planlamak, plansız sorunlar başınıza gelmeden önlemiş olursunuz.
  Okul öncesi çocuklar için oyuncak kutularını değişik renklerdeki etiketler ile belirleyin. onun için oyuncaklarını toplamak zevk halina gelsin.
  Dönüşüm yapın; Çocuğunuzun oyuncaklarının hepsini oynamasına izin vermeyin. Belli zamanlarda bir kısmını; dolapların üst ve az kullanılan rafları, depo odası gibi yerlere kaldırıp, diğerlerini yeniden getirin. Bu yolu seçenlerin oyuncak masrafları azalıyor.
  Farklı birşeyler yapın; akşama kadar oynanan arabalar, bebeklerin, müzik aletlerinin bir zaman zarfı sonunda haşat olacaktır. Kutularda biriken araba tekerlekleri, hangi bebeğe ait olduğu tanımlanmayan çantaları, bir takım kapakları eğer orijinal halinde kullanamayacaksanız değiştirin, kolaj çalışmaları yapın ya da biraz hayal gücü ile örneğin kartondan bir araba yapıp artık malzemeleri burada kullanın.
  Çocuğunuzu sürece ortak edin; Kutu satın alırken şeklini ya da rengini seçmesine izin verin. Oyuncakları birlikte düzenleyin, sisteme sahip çıkmasını teşvik edin. Hatta bir tema belirleyin, odada belli yerlerde ve oyuncak sepetinde bu temayı ya da karakteri kullanın