çocuk sahibi olamama

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve asude80 tarafından 1 Mart 2009 başlatılmıştır.

1 Mart 2009
    Konu Sahibi : asude80
  1. asude80

asude80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba, bu başlığı açmamın sebebi. aslında aranızda yaşayan hani "2yıllık- 5yıllık evlisin niye çocuk yapmadınız?"sorusunu sorduğunuz ve size "düşünmüyoruz."diye cevap veren insanların yüreğine o an sapladığınız bıçağı farketmenizi sağlamak. psikolojik açıdan en hassas olduğumuz konuda yıpratılıyoruz. burada bir başlık yoktu,halbu ki toplumda azımsanamayacak kadar çok çiftiz.
    teşhis edilmiş bir psikolojik sorunum yok ama olmayacağının garantisi yok.neden mi?
    1.çocuğunuz yoksa çevreniz devamlı sorularıyla kalbinize o bıçağı saplar.
    2.öğretmenseniz veya çocukları çok seven bir insansanız,her çocuk sizi öptüğünde,her çocuk kokladığınızda önce sevinir sonra sizin çocuğunuz olsa o nasıl kokardı,sizi nasıl severdi merakla burulursunuz.
    3.iş yaşamında başarılıysanız,akademik anlamda bileğinizi bükemeyenler,çocuklarıyla,hamile olmalarıyla size hava atar,gösteriş yaparlar.
    4.karnınız adetten dolayı şiş olsa ya da biraz kiloluysanız çocuklaar hamile misin diye sorar.
    5.her adet zamanı gebelik belirtilerim var olamaz dersiniz ama o ilk damla balyoz gibi beyninize gelir.
    6. bugün en samimi arkadaşınz akrabanız iki gün sonra hamile kalınca sizden uzaklaşır.o artık durumunu paylaşacağı dostlar bulmuştur.
    7.kendi yaşıtlarınız ikinci,üçüncüyü doğurur ve sohbet konuları hep çocuktur.
    8.sokakta bir anne çocuğunu hırpalasa,""o ne kadar özel bir çocuk,bak herkese nasip olmuyor"diye azarlamak belki çocuğuna attığı tokatı ona atmak istersiniz.
    9. sizde - eşinizde ya da ikinizde de sorun olabilir ama herzaman "KADIN KISIR"muamelesi görür.(KISIR muamelesi demek neredeyse insan yerine koymamak tavrıdır)kısır olmak aşağılanacak,terbiyesiz bir durum değildir.AMA bunu düşünmezler.
    10.tüp bebekten sonra....eşiniz neden olmadı ,rahmin neden tutmadı? dediğinde "ALLAH NASİP ETMEDİ"sözünüz durumu geçiştirmedir. ona spermlerinde problem var diyemezsiniz zaten kistlerinizde yumurta kalitesini düşürüyordur.ama her iki tarafta içten içe karşı tarafa suç atar.
    işin gerçeği allah vermeyince olmuyor.

2. 1 Mart 2009
  3. EU3

EU3 Guest

biz bunalrı zatn bılıyoruz yınede sağl canım ne gzuelde analtmısısn emegıne sağlık

4. 1 Mart 2009
  5. NaZaR_BoNCuGu

NaZaR_BoNCuGu Güneş topla benim için! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    cok haklisin canim gercekden yasadigim seydir cocugum olmadi ki 5 yillik evliyim cok sukur hamileyim su an.istemiyoruz dedik bizde olmuyo demiyolarda istemiyoruz diyenmi ararsin baskalarinin cocuklarini sevemedigimimi dusunursun ne istersen yasadim cok sukur su an iyiyim allahim isteyen herkese nasip etsin insallah...

6. 1 Mart 2009
  7. asude80

asude80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Allah bu bildiklerimizi başkalarına göstermesin,nazarboncuğuna katılmamızı nasip etsin inşallah.mikro sonucum bugün negatif geldi. çok dolmuşum . nazrboncuğu allah kucağına sağlıkla Almayı nasip etsin.

8. 1 Mart 2009
  9. NaZaR_BoNCuGu

NaZaR_BoNCuGu Güneş topla benim için! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    canim uzulme rabbim bi mucize yaratir bol bol dua et hic bi sonuca inanmiyorum ben.
    insallah sanada nasip eder yuce rabbim olumlu dusun sen canim benim

10. 1 Mart 2009
  11. asude80

asude80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim canım.inşallah rabbim banada evlat sasibi olmayı nasip eder.

12. 1 Mart 2009
  13. alevsi

alevsi her şey çok güzel olacak Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    evet 1,5 yıllık evliyim düşünmüyorum dediğimde ısrar edenler arkadaş gibi olursunuz diyenler inanılmaz canımı sıkıyor. Ben de isterdim elbette genç bir anne olmak ama vajinismusu yeni yendim. Üstelik evlenmeden önce biliyordum ki eşimin çocuğu olmayacak:KK43:

14. 2 Mart 2009
  15. kriegerin

kriegerin benim can oğlum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    nede güzel yazmışsın canım benim
    her harfini yaşıyorum adeta

16. 2 Mart 2009
  17. saftirik

saftirik rütbesiz... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Bende sizlerden biriyim,hepinizi çok iyi anlıyorum.Üstelik bizim tüp bebekte şansımız yok.
    Bizde herkese düşünmüyoruz diyoruz.Yurt dısında yasadıgımız için fazla soran yok burda ama ne zaman türkıyeye gitsek hala nıye yapmıyorsunuz diyen soran birsürü düşüncesiz kişi.
    Birde evlatlık düşündügümüzü söylediğimiz yakın akrabaların karşı çıkması çok canımı sıkıyor. Sanki ben keyfimden istiyorum kim istemez kendi çocugunun olmasını.Ben buna karar vermişim her zorlugunu göze almışım,onu herşeyden çok sevecegime inanmışım. Yok efendim 10 sene 15 sene sonra bıle çocugu olanlar oluyormuş biz daha kaç yıllık evliymişiz.Tabi kendilerinin çocukları oldugu için anlamıyorlar.
    Çok uzatmışım,içimi döktüm rahatladım.

18. 2 Mart 2009
  19. hurrem

hurrem iyilik güzellik Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba ben de bugünlerde sabah akşam aynı şeyi düşünüyorum. psikolojim bozulacak bu gidişle. en çok da yazın izine gittiğimizde milletin beni boğacak olan sorularını düşünüyorum. hepsine inat "hamileyim" demeyi ne çok isterdim...