Çocuklar arasında ayrım haksızlık

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve pinkyellow tarafından 23 Ocak 2010 başlatılmıştır.

23 Ocak 2010
    Konu Sahibi : pinkyellow
  1. pinkyellow

pinkyellow Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar yeni üye oldum ama o kadar doluyom o kadar mutsuzum ki sizinle paylaşmak istedim.Sorun kayınvaldemin çocukları dolayısıylada gelinleri arasında yaptıgı büyük haksızlıklar.Eşim büyük çocuk küçüklüğünden beri nerdeyse üvey evlat muamelesi görmüş kaynımın çocukken geçirdiği hastalıktan dolayı daha düşkünmüş annesi neyse bu anlaşılabilir birşeydir belki ama çok bariz örneklerle bunu ortaya koymuşlar mesela kendilerine ait apartmanın ismi kaynımın ismini taşıyor desem biraz fikir verir sanırım.Bunun gibi birçok örnekten dolayo eşim ailesine karşı hep soguktur.Hatta ben il zamanlar bunu aşmak için hep eşimi yönlendirmege çalışmışımdır.Neyse kaynım 1,5 yıl önce evlendi bütün herşeyini dörtdörtlük yaptılar daha iyisi onların olsun ama biz evlenirken o kadar az yardımda bulundularki.Neyse bunları fazla takmamaga çalıştım ama hep yüreğim buruldu.Fakat biz 10 yıldır kirada oturuyoruz maddi durumları çok iyi olmasına ragmen bize ev almadılar,eltim çalışmadıgı için kiranın yarısınıda ödemekte zorlanınca kayınvaldemlere ait merkezi olmayan bir semtteki apartmanın bir dairesine taşınmaga karar verdiler bizde hayırlı olsun dedik sonra bir ögrendikki o apartmanın teras katına yeni bir ev yaptırmaga karar verilmiş ve uygulanmaga geçilmiş bizim o zaman haberimiz oldu ve sonuçta saray yavrusu gayet lüks bir ev yapıldı kaynımlara tamam eşimin fikrini felan almak yok olsun hayırlısı olsun.Ama bizde isteriz aynısından dedik kayınpeder tamam dedi üstünden 6 ay geçti hala tadilata başlanacak ve şimdi tamam yapacagız fakat para yok diyorlar.Eşimde kafasına çok takıyor gidip konuşmaga çalışıyor yapılan haksızlıkları dile getirmege çalışıyor ama yok hiç konuşamadan olay kavgaya dönüşüyor.Bizim çocugumuz olmuyor zaten yıllardır bu sorunla mücadele ediyoruz maddi manevi bu insanlardan hiç hir destek görmedik ama artık kaldıramıyorum eşimi çok seviyorum ama artık kaldıramıyorum her gün huzursuzluk

2. 23 Ocak 2010
  3. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    eşinde onları görmeye gitmesin maden çok üzgün onlar onu yok sayıyorsa oda ona göre
    morelini bozmasın [/FONT]zorlada banada ev yap denmiyor zaten istekli olması gerek karşı tarafın bence üstelemeyin :kahve:

4. 23 Ocak 2010
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.548
    Ödül Puanları:
    363
    Bence eşinizle ikiniz mutluysanız geride kalanları boşverin..
    Hem size ev alsalar,maddi yardım yapsalar bu defa da evinize karışmayı kendilerine hak sayarlarsa o zaman daha çok üzülmez misiniz?
    Hiç kimseden bişiy minnet etmeden kendi yuvanızda mutlu olmak bence en güzeli...

6. 23 Ocak 2010
  7. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    gerçekten büyük haksızlık yapmışlar ve bunun karşılığını da bir şekilde alacaklardır.
    kabullenmek ya da görmezden gelmek de çok zor.
    sanırım asıl sorun maddiyat değil de, haksızlık yapılması
    yine de bunun evinizin huzurunu bozmasına izin vermeyin.
    ev sahibi olmayın da kiracı olun sağlığınız , huzurunuz olduktan sonra ne önemi var ki bunun
    ailesiyle de fazla görüşmemeye çalışır, Allah'a havale edersiniz.
    kendinizi üzdüğünüze bile değmez böyle insanlar.
    inşallah bir an önce bebeğinize kavuşursunuz.

8. 23 Ocak 2010
  9. pinkyellow

pinkyellow Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet haklısınız ama içimde beynimde birşeyler beni kemiriyor kabullenemiyorum.

10. 23 Ocak 2010
  11. pinkyellow

pinkyellow Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok teşekür ederim beni çok iyi anladıgınız için şu anda gözlerimde yaşlar boşanarak yazıyorum.İnşallah zaten bir bebegimiz olsa başka hiç birşey önemli değil

12. 23 Ocak 2010
  13. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    sabır etmekten başka çare yok yeri ve zamanı geldiğinde onları bunları söylersiniz işte mutlaka size diğerlerini şikayet edecekler sizde o vakit gerekenleri söylersiniz :kahve:

14. 23 Ocak 2010
  15. bulgar

bulgar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.037
    Ödül Puanları:
    238
    zaman bakalım neler gösterir...yaşlanıp muhtaç olduklarında diğer oğlu ve gelini bakalım
    ne yapacak..sen canını sıkma..eşinlede bir problemin yok gerisini boşver...

16. 23 Ocak 2010
  17. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Aynı şeyler benim başımdada var ben artık takmamayı öğrendim.Benimde eşimin 2 erkek kardeşi var kayınpederim 2.sinede ev aldı ama biz malesef hala kirada oturuyoruz yeni araba aldı kayınpederim asla araba kullanmaz çünkü kalp hastası onuda eşimin kardeşi kullanıyor uzak mesafeli yerlere gidemiyorlar diye bize gelince hiç bir faydaları yok ama gel gelelim asla evime karışamazlar bana neden bize gelmiyorsun diye hesap soramazlar çünkü hakları yok benim kafam rahatmı sağlığım yerindemi kımseye muhtaç değilim benım için önemli olan bu kıme ne alırlarsa alsınlar

18. 23 Ocak 2010
  19. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    zorla alamiycaginiza göre durumu kabullenmeniz gerekir mademki esinize ayni ilgiyi göstermiyorlar esinizde onlarla görüsmesin belki bu sekilde anlarlar hatalarini