çocuklar evliliği daha sağlam kılyor derken aslında bitiriyorda farkında mı değiliz:(

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve AR_YA tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

17 Ekim 2008
    Konu Sahibi : AR_YA
  1. AR_YA

AR_YA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evliliğin ilk günleri canım cicimlerle geçiyor genelde..1 sene dolmadan ya aile çevresi ya biz bi bebek isteğiyle yanıp tutuşuyoruz belki bir iki can dost uyarıyor arada 1 seneyi bi devirin birbirinizi daha iyi tanıyın diye..ama içimizde ki arzu onları da pek dinlemek istemiyor.çeverede gördüğümüz yeni doğmuş bebeklere bebek kıyafetlerine takılıp kalıyoruz ve derken arzuladığımız bebeğimiz elimiz de...ilk günler gene iyi ama 1 ay dolmadan başlıyo kavgalar..uykusuz luk hastalıkları bazen de maddi zorlanmalar...oysa bebekten önce herşey iyiyiy di.. e isteyen de bizdik diyoruz peki şimdi ne oldu:KK43: tüm suçlu bu küçük masummu:) asla olamaz.eşimin ilk evliliği de bebeğe kadar iyi bebekten sonra bitik olmuş.ve sonu kötü son:KK43: benim de aayın hadi ben kadınım diye 12 yıl çocuk hatrına uzatmışım ama gene olmamış ve gene kötü son.
    şimdi eşimi nisandan beri tanıyorum ve 1 5 aylık evliyiz.herkes başladı yeni bebek hayallerine tabi ki eşimde ve sorulara bizim bebişimiz ne zaman olacak gibi :KK43: evladına doyamamış içinde bebek özlemi var hala isterken kendine göre haklı..bense küçük yaşta ilk anneliğimi tattım evladdan ilk günler benim için bi oyuncak sonraları arkadaş oldu kzım şimdi 16 sında..oğlumsa 2. yaşındaydı koptu ellerimden boşanınca iki yavrumda baba da kaldı alamyış sebeplerim uzun hikaye..ama yıllarca çok yıparndım peşlerinde neyse sade de gelim.bunlar ayrı mevzu kusra bakmayın uzzattım aslında bebek özlemi bende de var.ama korkuyorum ya gene aynı sonlar olur sa diye şimdi herşey iyi ama ya sonra:KK43: yakın arkadaşlarım saçmalam diye istediğimi anladıklarında,ailelerimiz se sevindiri ci haber bekleyişinde...ben se çok korkuyorum ya sadece biz istiyoruz diye dünya ya gelecek küçük yavrum evliliğe noktaya koyduracak bi sebep olursa gene:KK43:aslında biliyorum o sadece sebeplerin yalan adı...kafam çok karışık arkadaşlar kusura bakmayın..senağlama

sadece bu konu da fikirlerinizi merak ediyorum.

saygı ve sevgiler hepinize iyi akşamlarrrra.s.

2. 17 Ekim 2008
  3. AR_YA

AR_YA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kimse bişey demeyecek mi:KK43: yanlış bişey mi yazdım ya da sordum yoksa:KK43:

4. 17 Ekim 2008
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.487
    Ödül Puanları:
    363
    Maddi manevi hazır olmadan evlat sahibi olmak elbette iyi gitmeyen evliliğin sonuna gelmesini hızlandırır..:nazar:
    Ama masum meleğin günahı ne ki? Onu dünyaya getirmeye karar veren de dünyaya gelmesi için de işlemleri yapan biziz..benneyaptımki
    Aslolan kendimizi ve eşimizi iyi tanımak,ana baba olma yeteneklerimizi ve kapasitemizi görüp bunlara ikna olarak evlat sahibi olmak ya da hiç olmamak..:sm_confused:

6. 17 Ekim 2008
  7. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    tabıkı bu nasıp bırazda belkı ama..
    çocuk için anne ve babanın hazır olması gerekıyor...
    sonuçta çocuk isteyen ebeveynlerdır...
    çocukların hiç bir suçu günahı yok..
    yeterki anne ve baba olarak onlara guzel bır yuva guzel bır gelecek hazırlamak amaç olsun

8. 17 Ekim 2008
  9. gxuxlçin06

gxuxlçin06 YERİNE SEVEMEM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynen teyzem dedim yazınızı görünce.
    ilk eliliğinden 2 çocuğu var kızı 19 oğlu 14 yaşıında.eşinden onlar küçükken ayrıldı çocuklar babada kaldı ve 2.evliliği yaptı eşi biraz prablemliydi içki içip kavga çıkarıyordu,teyzem ayrılmaya karar verdiğinde hamile olduğunu öğrendi.adam çok değişti içkiyi bıraktı,kavgayı kesti,ve cereniyle çok mutlu.eniştem çok iyi davranıyor teyzeme..bazen dediğiniz gibi kavga sebebi olabiliyorsa bebek bazende yuva kurtarıyor teyzem gibii...
    sevgilerlee.umarım allah yuvanızı bir bebekle taçlandırır...

10. 17 Ekim 2008
  11. EU2

EU2 Guest

Başınızdan talihsiz bir evlilik geçmesi bu evliliğinizin de öyle olacağı anlamına gelmez arkadaşım...Belki de çok iyi olacak bunu biz bilemeyiz içinizde olmadığımız için...
    Ama şu durumda daha bu kadar yeniyken siz de bilemezsiniz zannımca ..

Birbirinize biraz zaman tanıyın..siz bu zamanı birbirinize tanırken siz de birbirinizi iyice tanımış ve kaynaşmış olursunuz kişilik yönünden...Hakkınızda hayırlısı...

12. 17 Ekim 2008
  13. EU2

EU2 Guest

ilk evliliginiz talihsiz olmus ne yazikki ama asil ben suna takildim cocuklarin neden babalrinin yanindalar neden senin yaninda degiller? simdi takrar bebek sahibi olsammi olmasammi diye düsünüyorsunuz bence kendinizi hazir hissetmiyorsaniz olmayin. [/B

14. 17 Ekim 2008
  15. temmuziki

temmuziki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    153
    bebek olunca sanki bize olan ilgi azalır gibi geliyo bana
    ki çevremde bazı şeyler duydum

16. 17 Ekim 2008
  17. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    ınsan bırınıe sever ve onsuz olamaz her sabah uyandıgında onu yanında gormek ıster
    onunla bır evı paylaşmak ıster..
    aynı yastıkca gecelerı sarılarak uyumak ıster...

evlenır..
    evlenınce ben kavramı bıze doner

sevgımızın bır parçası olsun ıster..
    bıze aıt olan parca ıkımıze aıt olan der ve o buyuk sevgının urunudur bebek.

YOKSA hadı bebek yapalım herkesın var bızımde olsun
    arkamızdan mıras bırakalım. soyadımız devam etsın evlılıgımız kurtulsun dıye yapılmaz..

Benım oglum olduktan sonra evıme eşıme daha bır baglandım..
    artık daha cok eşımle ortak noktamız var
    odada yuksek sesle konusunca oğlumuz bıze masumsa bakınca sesımızın tonu değişiyor...

Hayatta her renk var..
    evlılıkte var..
    Karşılıklı sevgı saygı olduktan sonra ıkı tarafta fedakar olunca o evlılık yurur

bebek olsada olmasada yurur..

18. 17 Ekim 2008
  19. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    iki kişi arasındaki temeller sağlam değilse bırakın çocuğu hızır gelse kurtaramaz o evliliği...
    eskiden ne yaşadınız yaşamadınız artık onlar bitti...
    yeni bir sayfa açtınız şimdi...
    aynı şeyleri yaşayacak değilsiniz...
    sonra eşinizi gerçekten seviyor musunuz?
    elbette diyeceksiniz ama her zaman elbette anlamını karşılamaz o yüzden sordum..
    mesela ben kim ne derse desin güvenemediğim adamdan çocuk yapamam...
    ya da sevsem de ilişkimde şüphelerim varsa çocuğum olsun diye çocuk yapmam...
    benim için çocuk bir ilişki de son nokta demek...
    sana kayıtsız, şartsız teslimim demek...
    duygularımdan, aşkımdan eminim demek...
    biriz demek, birbirimiz içiniz artık demek...
    ruhumun bir yarısı sensin demek...
    seninle bambaşka bir dünyanın kapılarını aralamak istiyorum demek..
    bunları diyememişsem çocuk için gerekli şartlar oluşmamış demektir.
    ben tamamlanmamışken beni tamamlasın çocuk yapmam...