Çocuklar ve Dondurma

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve belki1gun tarafından 14 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

14 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : belki1gun
  1. belki1gun

belki1gun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    47
    Ödül Puanları:
    113
    Geçen gün yakın bir komşumuz doktora gitmiş. Şimdi malum yaz geldi, çocuğunun dondurmayı ne sıklıkla yemesi gerektiğini falan sormuş. Doktorun söyledikleri bana çok mantıklı geldi. Demiş ki dondurma kapalı alındığında en sağlıklı tatlı. hatta çocuklarınıza yaz kış donudrma yedirin. tek önlem yavaş yemeleri ve de ardından su içmeleri. yani diğer çikolatalardan vs vs hepsinden çok daha yararlıymış.

bunu duydum ve hemen paylaşmak istedim :)
    sevgiyle kalın.

2. 14 Mayıs 2009
  3. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    evet kapalı dondurmalar hijyenik bence

çünkü bende açık dondurmanın tadına bile baksam anında bademciklerim şişer

4. 14 Mayıs 2009
  5. MEYLIN

MEYLIN ANNEYİM BEN :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende dondurmayı çok severim benimde kızım 2.5 yaşında ben hasta olur diye vermek istemiyorum eriyen yerinden veriyorum biraz allahtan kızım zaralı şeylere alışmadı (aburcubur salam sosis kola) gibi biz kola içerken kızım çocuklar içmez onu anneler babalar içiyor diyor, çaya bile alıştırmadım, ne kadar geç alışırsa o kadar iyi bence( genel olarak )kaydirigubbakcemile3

6. 14 Mayıs 2009
  7. doktor çok güzel söylemiş de canım,benimkiler ne zaman yese hasta oluyolar.zaten hep kapalı alıyorum.sadece yazlıktayken bi problem yaşamadım.o zaman da anormal sıcak vardı.günde iki kez yiyolardı bişi olmuyodu

8. 15 Mayıs 2009
  9. belki1gun

belki1gun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    47
    Ödül Puanları:
    113
    Dondurma yerken ağızda eritip yemek gerekiyormuş, tabii bunu çocuğa öğretmek biraz zor olabilir :)
    ben de küçükken bu sebeple dondurma yiyemeyenlerden olduğum için bu haber duyunca hemen paylaşmak istedim.
    bir de şu buzlu dondurmalar oluyor ya, onları yedirmeyin diyorlar.
    Dondurmanın şöyle bir özelliği varmış. soğuk olduğu için bakteri daha az. ikincisi de zaten soğuk tarafından korunduğu için içine yabancı katkı maddeleri katmıyorlar. diğer bütün ürünlerde kanser yapıcı maddeler mevcutken dondurmada yokmuş. mesela hazır aldığımız yoğurtlar bile katkı maddesi içeriyor! geçen gün bir profesör çıktı. 1 hafta dolapta bozulmayan yoğurt sağlıklı değildir dedi. Yani yoğurduın bozulmaması için bir sürü şey konuyormuş. şu probiyotik mi ne diyorlar, işte o madde de ekşiyen yoğurtta olurmuş. ekşi yoğurdu zaman zaman yemek çok sağlıklıymış. yani o katı yoğurtlardan almayın diyorlar. gerçi artık neyii alıp neyi almayacağımızı şaşırmış durumdayız, ama tüm bunların için dondurma haberi en güzel olanı :)

10. 21 Mayıs 2009
  11. fbetuly

fbetuly kızlarım için.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda 3.5 yaşında yaz kış dondurma yer.allaha şükür bağışıklığı kuvvetli demekki hasta olmaz.bende artık gönül rahatlığıyla yediriyorum özellikle kapallardan tabi:)

12. 25 Mayıs 2009
  13. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    benim oğlum daha 11 aylık bile degil
    abartmamak kaydıyla 3 aydır dondurma veriyorum ve bayılıyor
    dişlerinin çıkmasına da yardımcı hem :))))

14. 25 Mayıs 2009
  15. vuslat06

vuslat06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende kapalı dondurmalardan rahatlıkla yediriyorum şükür hasta olmuyolar açık dondurmaları bende sevmiyorum..

16. 26 Mayıs 2009
  17. benmila

benmila HaKeDeN Daİm oLuR !! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    bende max falan aldıgımda onada alıyorum ve o 2 diş atasıya ben kendiminkini azcık bırakıyorum ve onunla değişiyorum seninki pis olmuş diye yutuyo garibim bu sefer ben hasta oluyorummm kaydirigubbakcemile3