Çocuklarda Diş ağrılarına yeni yöntem -Ozon tedavisi-

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve aylonika tarafından 8 Ocak 2009 başlatılmıştır.

8 Ocak 2009
    Konu Sahibi : aylonika
  1. aylonika

aylonika Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İyi günler arkadaşlar, bir diş hekimi olarak sizi bilgilendirmek istiyorum.
    Çocuklarımızın dişçilerden korkması ve onları diş hekimine götürememek hepimizin sorunudur.
    Ama aynı zamanda çocuklarımızın diş sağlığına da anneler olarak gerekli önemi vermek ve onları gelecekte sağlıksız ve çürük dolu dişlerden korumak zorundayız.

Çocuklara ağrısız, anestesisiz bir çürük tedavisi uygulamak ve onların diş sağlığını son derece kolay ir şekilde sağlamak yeni çıkan son teknolojilerle mümkün bir hale geliyor

OZON TEDAVİSİ
    "Ozon tedavisi" olarak anılan son teknoloji; dişlerde ağrı yapmayan bir yöntemdir. Anestezi ve döner alet kullanmadan çürüklerin doğal yollardan iyileşertirilerek dişleri çürümeye karşı dirençli hale getiren son derece büyük bir yeniliktir.
    Ozon gazı düşlerdeki çürük ve tedaviyi yok etmektedir.

Hastalıklı bölge steril hale geldiği için dişin üzerindeki mineraller yeniden dişi kuvvetlendirerek 4-12 hafalık dilimde çürük iyileşmektedir ve böylece diş kendine tekrar gelecek bakterilere karşı daha dirençli hale gelmektedir. Ozon tedavisi en yüksek teknolojiye dayalı ilk ve tek tedavi sistemdir.

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Şubat 2009
  2. 12 Ocak 2009
  3. damla85

damla85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    BEnim aklıma da yattı bu ozon tedavisi. Küçük oğlumu diş hekiminie götüremiyorum. Sanırım bu yöntemle gitcektir. Tedavi hakkında bilgisi olan, daha önce yaptıran var mı? KK size sesleniyorum.. :)

4. 21 Kasım 2009
  5. taylor

taylor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.495
    Ödül Puanları:
    163

Daha önce yaptırmadım ama normal tedaviye göre pahalı olduğunu duydum. Bir de sadece çocuklara değil her yaştan insana uygulanıyor diye biliyorum.

6. 18 Şubat 2010
  7. besteg

besteg Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ben bu tedaviyi hastalarıma geçen sene uyguluyordum,
    çocuklar için evet daha rahat bir yöntem ancak çürüğün çok ilerlememiş olması gerekli, büyük hastalarada yapılabilir ama yine aynı koşul olmak şartıyla..
    birde tek seansta tedavi bitmiyor, tedavinin gidişatına göre 3, 4 hatta daha fazla seans sürebilir.
    seanslar ayda bir tekrarlanır.
    başlangıç çürüğü olan çocuklarınıza sorun ilerlemeden yapılmasını önerebilirim..
    ancak ne yazıkki ilerlemiş vakalarda olmuyoo
    sevgilerle

8. 26 Şubat 2010
  9. cillek

cillek Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    fiyatlar hakkındada bilgi verebılırmısınz acaba. tesekkurler..