çocuklarda gece terörü

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve baby nurse tarafından 17 Haziran 2008 başlatılmıştır.

17 Haziran 2008
    Konu Sahibi : baby nurse
  1. baby nurse

baby nurse izmiri çok özlüyor.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızım 2 yaşında gece korkuyorum diye ağlayarak uyanıyor ve bunu bir süre atlatamıyor lütfen başınıza geldiyse paylaşalım çok üzülüyorum

2. 17 Haziran 2008
  3. EU1

EU1 Guest

benim kızım da aynı yaşda geceleri korkmaya başladı...odasına gece lambası taktım ve yatağına tüm sevdiği oyuncakları,hikaye kitaplarını koydum...kızım korktuğu için uyumak da istemiyordu...kızım sen uyuma yatağının içinde otur oyuncakların ile oyna tamam mı deyip onu kendi haline bırakıp,odadan çıkıyordum...oyuncakları ile oynarken uyuya kalıyordu kendiliğinden..böylelikle korkmamaya alıştı...

4. 17 Haziran 2008
  5. baby nurse

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim mues bunları duymak beni rahatlattı sanki sadece benim kızımda var gibi geliyordu

6. 18 Haziran 2008
  7. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım korkmasına sebep olan nedenleri araştırmak gerekli, izlediği programlar-duyduğu sözler birçok etken olabilir, bunları belirlemelisin, yoksa bulduğun çözümler geçici olabilir, korkunun kaynağını bilmek gerekir
    zor bir yaş dönemindesiniz allah yardımcınız olsun

8. 19 Haziran 2008
  9. baby nurse

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim kızımda sese karşı bir korku var bende zaten takip ediyorum gerçekten zormuş sağol

10. 19 Haziran 2008
  11. ASSKIM

ASSKIM sadece KIZIM için:) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    arkadasım ALLAHım yardımcın olsun inşallah düzelir...

12. 19 Haziran 2008
  13. baby nurse

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sağol arkadaşım anne olmak zor izmirin neresindensin bende izmirliyim

14. 20 Haziran 2008
  15. canxixmoxgxlum

canxixmoxgxlum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar yanlız gece terörü nü dr..lar farklı tanımlı yor..gece uyanıp saatlerce belkide sabaha kadar deliksiz ağlama....ve her gece aynı saatte başlayan....bir şey..

benim oğlumda gece uyanır hemde çok sık..çok sık..küçükkken neredeyse 1 6 aylık olana kadar 2 saat uyuduğumu bilmem..çok gazlıydı....benim oğlumda uyanıp korktum diyo ama ağlayarak uyanıyo..dr.bu gece terörü değil..o çok farklı birşey..dedi..

16. 20 Haziran 2008
  17. baby nurse

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim benim kızımada zaten bunu doktorlar söyledi her gece yaklaşık aynı saatlerde ağlayarak uyanıyor ve bu ağlamalar hiç kesilmeden bir süre devam ediyor bir süre daha bekleyeceğim eğer geçmezse eeg çektireceğim

18. 20 Haziran 2008
  19. enise16

enise16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    daha bu sabah gördüm beybi forst diye bir kanal var dijitürkte orada söylediler cocuklarınız korkarak ağlıyorsa onları kucağınıza alın burdayım yanındayım korkma dıye rahatlatın onları dedıler kormanıza gerek yok cocuklar cok sık kötü rüya gürüler bu bır gecıc dönemıdır zamanla gecer dedıler kucağınız alarak onlara güvende olduklarını hıssettırın dedıler 18 aylık bebekler ıcın dedıler ama sızınkılere uyarmı bılmem bı deneyın
    benım oğlum kucukken korktuğunda neden korktuğunu sorardım dılı dönduğunce anlatmaya calışırdı tabı benımkı 2 yaşındayken gayet guzel kendını ıfade edbılıyordu konuşması düzgundu sızde deneyın ıstersenız