çocuklarda Kalça çikiği Yaşadim Ben Bunu

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve HanimKelesimiGetir tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

5 Haziran 2008
    Konu Sahibi : HanimKelesimiGetir
  1. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    33.113
    Ödül Puanları:
    563
    Arkadaşlar benim başımdan geçti kalça çıkıklığı olaya kızım da oldu,9 aylıktı ameliyat oldu.Kasık kısmından kesik attılar dizinin yan tarafından delerek ağırlık verildi kum torbası taktılar.Daha sonra bacağını 6 ay alçıya aldılar oda fayda etmedi ameliyat oldu,bacağına çivi ve metal koydular.1,5 sene kaldı bu arada 2 ay daha alçı süresi oldu çok zor bir dönem yaşadım.Özellikle kız çocuklarında daha çok rastlanılan bir durummuş bu,kalça yapıları erkek çocuğuna göre daha farklıymış.Bizim tedavi sürecimiz uzun sürdü biraz geç kalınmış,doktor hatası da oldu anlayamadılar.Size tavsiyem lütfen bir ortopedi dr görsün çok geç kalmadan tedavi şansı en aza iniyor.Kızım şu an 19 yaşında çok şükür atlattı bu durumu anneler lütfen bunları çok dikkate alın hepinize ve bebeklerinize sağlıklı günler dilerim :KK46:

2. 5 Haziran 2008
  3. Moonlight

Moonlight Huzur'da.. Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    153
    cok cok gecmis olsun.Benimde bi yakinimin iki kizindada vardi.alciya aldilar.Seninde dedigin gibi civi metal koydular.Cok sukur biseyleri yok simdi.Erken teshisin faydasini gorduler yani.

4. 5 Haziran 2008
  5. ikizler11

ikizler11 Guest

eltimin kızında var şu anda kalça çıkıklığı daha 5 aylık.doktor kötü olmadığını söylemiş ama alçıya alınmadan geçmiyormu arkadaşlar.cevap yazarsanız sevinirim.bu arada çok çok geçmiş olsun hepinize.

6. 5 Haziran 2008
  7. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    33.113
    Ödül Puanları:
    563
    tabiki geçebilir bizimki biraz geç kaldığı için alçı ve ameliyat olmuştu,kalın bezlerle olabiliyor.birde kalın askılar takıyorlardı o zamanlar yanlız her çocukta farklı olabiliyor bizim kalça kemiği yuvasından çıkmıştı alçı işine dr karar veriyor şu anda tıp çok ilerledi daha değişik tedavi imkanları vardır sizede çok geçmiş olsun

8. 5 Haziran 2008
  9. EU3

EU3 Guest

slm ya arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun ,bewnim kızım da 9,5 aylıkken far edildi 3 ay alçıda 1,5 ay atelde kaldı şimdi 6 yaşında ve hiç bir sorunumuz yok çok şükür evet biraz zahmetli bi süreç ama neticesi müspet oluyor

10. 5 Haziran 2008
  11. _sena_

_sena_ Toprak Kokulum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben kendim yaşadım bi takım doktor ihmalleri nedeniyle hala da düzelmesi için uğraşıyorum benim zamanımın imkanlarıyla şimdi arasında çok fark var tabi artık çok kolay halledilebiliyor.. erken teşhis çok önemli

12. 4 Temmuz 2008
  13. MORBONCUK

MORBONCUK ECRİN&SELİN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımdada kalça çıkıklığı vardı dr. bize öçift bez takacaksınız kucaklarkan bacaklarını hep açarak kucaklayacaksınız ana kucağı kullanın bacaklarının açık kalması için dei aynilarını uyguladık çok şükür geçti benm kıımda 3 4 aylık falandı o zamanlar 1.5 ay çift bezle halloldu çok şükür

14. 6 Mart 2016
  15. Aysegulsare

Aysegulsare Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki alcı yeni cıkrıgı zaman kızınız nasıl davrandı bındanda bira bassedermisiniz