Çocuklarda Öksürük

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve terlik tarafından 10 Eylül 2008 başlatılmıştır.

10 Eylül 2008
    Konu Sahibi : terlik
  1. terlik

terlik İYİLİK MELEĞİ Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Hepinize merhabalar arkadaşlar oğlumada uyguladığım doktorumuzdan öğrendiğim bir yöntemi sizlerlede paylaşmak istiyorum. Çocuklarınızda öksürük varsa 1 tatlı kaşığı balı (sevmiyorsa en azından çay kaşığı) yatmadan önce verirseniz,
    öksürüğü azalttığını göreceksiniz.
    Doktorumuz bunun çok daha sağlıklı bir yol olduğunu söylüyor.
    Tahriş olmuş boğazı kaplayarak yumuşatıyor.
    Sağlıklı günler dilerim

a.s.

2. 4 Ekim 2008
  3. terlik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Çocuklarınızda boğazlarında ağrı ve öksürük varsa o zaman benimde oğluma uyguladığım şu yöntemi denemenizi tavsiye ederim.
    Bir küçük kaba 1 çay kaşığı kadar toz zencefil ve 1 tatlı kaşığı kadar ba katın ve karıştırın macun oluşuyor. Çocuğa bunu yedirin arkasından limonlu ıhlamur içirin...
    Sağlıklı günler dilerim...

:1hug:

4. 4 Ekim 2008
  5. terlik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Aşağıdaki yazımda harfde eksiklik var ; zencefil ve bal karıştırılacak...

6. 4 Ekim 2008
  7. Elis

Elis Guest

cok guzelbilgiler bunlar bide zencefilin hollandacasini bilsem alacamda:roflol:

bende bi aralar geceleri ozellikle cok oksuruyodum ilk defa 1 kasik bala bi kac damla limonu denedim gunde bi kac kez yaptim su an iyiyimhatta geceleri hic yokgibi oksurugum.....

baktim ise yariyo gecen oglumdaoksurmeye baslayinca yaptim ertesi gune kalmadi cok sukur,,,,,:Saruboceq:

8. 4 Ekim 2008
  9. terlik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38

Elisciğim ben sözlükten baktığım kadarıyla ; zencefil 'in hollandacası gember tamammı canım. Sende orada araştır...
    Bende 2 gündür çok kötüydüm bu anlattığım karışımı yapınca geçti. Sağlıklı günler dilerim...

kaydirigubbakcemile5

10. 4 Ekim 2008
  11. dimple2

dimple2 aşkımla 10 yıl bitti..... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BİR HAFTA oldu iki kuzumda öksürükten mahvoldular antibiyotik kullandım ama bitirmedi öksürügü bu sabah azıcık ılık suya balı erittim içime zencefil kattım birkaç damlada limon sıktım sabahtan beri üç defa öksürdü gece bir daha yapıcam herkese tavsiye ediyorum

12. 4 Ekim 2008
  13. terlik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    canım geçmiş olsunnn. Allah şifa versin inşallah çocuklarının yaşını bilmiyorum fakat birde pastil kullanmanı tavsiye edebilirim bende oğluma kullandım içinde
    her yaşa günde ne kadar gerekli yazıyor. İlacın adı Strepsils (Honey & Lemon) olanından emsin şeker gibi pastil bu. Şeker eme bilecek yaşlardalarmı?????
    Benim oğlum 5,5 yaşında...
    Sağlıklı günler dilerim...
    :1hug:

14. 4 Ekim 2008
  15. dimple2

dimple2 aşkımla 10 yıl bitti..... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    büyük olan 5 buçuk yaşında küçük 9 aylık teyzesi

16. 4 Ekim 2008
  17. terlik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Canım benim Allah bağışlasın... 9 aylık olana ıhlamur kaynat ver ballı bence ılık olarak ateşi varsa o zaman doktoruyla görüşün bence... Çünkü tehlikeli boyuta gelmesin.
    Allah korusun. Ihlamur kaynat derken ben ıhlamuru cam yada porselen çaydanlığa ıhlamur, tane tarçın kırıyorum, bir kaç tane karanfil, 2,3 tane kadar tane karabiber, bir tutamda biberiye hepsini koyup üzerine kaynamış su ekliyorum. Çay demler gibi altınada su dolu çaydanlık altınıda oturtuyorum öyle tüketiyoruz. İçireceğin zaman bir kaç damla limon sık ve bal kat karıştır. Şifa olur inşallah.
    Oğlumun ateşi olduğunda 1 yaş altında ise fitil veriyordu doktorumuz Paranox,
    daha sonralarıda halende kullandığımız şurup da Pedifen. Ateşi olduğunda kullanıyorum yada ağrı kesici olarak. Ateş durumuna göre 6 saatte bir veriyorum.
    Zaten ateşi 37,5 geçmeden ileç vermeyin diyor doktorumuz...
    Öncelikle emiyorsa anne sütü değilse, bir bezi ıslatıp alnına vs kompleks yapıp...
    Allah çocuklarımızı hastalıklardan ve kötü yazgılardan korusun...

kaydirigubbakcemile5

18. 5 Ekim 2008
  19. Elis

Elis Guest

supersin canim yaaaa:hooray:tesekkur ederim...........tamam bende arastirip bu karisimi yapicam hepa.s.