çocuklarda terleme

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve DeveKuxsxu tarafından 13 Şubat 2007 başlatılmıştır.

13 Şubat 2007
    Konu Sahibi : DeveKuxsxu
  1. DeveKuxsxu

DeveKuxsxu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum 19 aylık.ama halen terlemeleri devam ediyor. doktorumuz normal olğunu söylüyor. ama özellikle geceleri giysisini, yattığı eşyaları değiştirmek zorunda kalıyorum. böyle bebeği olan veya bu konuda bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.bu normal mi sizce.

2. 13 Şubat 2007
  3. tuluat

tuluat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim oğlumda hemen hemen seninki ile yaşıt. Aynı sorun bizde de var. Hala da devam ediyor. Gece tülbentini bir çıkarıyorum sırılsıklam. Kafasını bazen (çoğunlukla) su gibi oluyor nerdeyse. Özellikle yattığı ve uyuduğu zamanlarda. Bizde dr'muza sorduk. Bazı çocuklarda olabilir, çok önemli değil dedi. Ama kansızlık ve demir eksikliğinde de aşırı terleme oluyormuş. Biz tahlil yaptırdık kansızlık, demir eksikliği çıkmadı ama gece terlemeleri hala devam ediyor.. Şimdi ise çok kalın giydirmiyorum ve yada kalın giydirirsem üstüne çok örtmüyorum.

4. 13 Şubat 2007
  5. sarxix gxuxl

sarxix gxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm...benim oğlumdada 2,5 yaşına kadar devam etti bu durum...geceleri üzerini değiştirirdim devamlı...bu hem onun açısından zordu hem benim açımdan....uyanınca çok zor uyuyordu..ama şu an böyle birşeyimiz yok şükür...inşallah sizinde geçer...erkek çocuklarda daha fazla olduğunu biliyorum..:1yes2:

6. 14 Şubat 2007
  7. ardaeren

ardaeren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim yiğenimde 4 yaşında aynı problem var.biz termal atletler var onlardan aldık biraz rahatladı.çok terleyen çocuklarda geniz eti olabilir hiç baktırdınız mı

8. 14 Şubat 2007
  9. DeveKuxsxu

DeveKuxsxu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili arkadaşlar söyledikleriniz beni rahatlattı.yanıtlarınıza ve ilginize teşekkürler.

10. 17 Mart 2007
  11. 1_sen

1_sen Guest

konuyu biraz gec okudum ama cocuklarinizda alerji olma riski var..benim oglumda da oluyor ozellikle alerjisi yogun oldugu donemlerde terlemeyle atiyor cocuk..geniz eti yok,kansizlk ya da demir eksikligide yok cok sukur..sadece alerjisi var..eger sezeryan dogum yaptiysaniz olasi muhtemel bir durum.

12. 17 Mart 2007
  13. DeveKuxsxu

DeveKuxsxu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İnan her doktor kontrolünde dile getiriyoruz. tahliller normal. çocuklarda olabiliyor deniyor. alerji konusunu biraz açarmısın. farklı bir testi mi var? bu haftada doktora gideceğiz. bilgilendirirsen sevinirim.

14. 17 Mart 2007
  15. tuluat

tuluat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bizim oğlanın bu aralar gece terlemeleri azaldı. Yine var aslında ama eskiye oranla daha azaldı.
    1sencim sezeryanla ne ilgisi var terlemenin. Ben ilk defa duydum açıkçası. Bilmediğimiz bir şeyler var sanırım bu konuda. Biraz daha açarsan sevinirim.

16. 17 Mart 2007
  17. bberrinn

bberrinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Acaba çocuklarınızı üşümesinler diye çok mu giydiriyorsunuz?Normalde kemik gelişimi zayıf olursa bebeğin özellikle başı terler.Benimde şu an 21 yaşında olan oğlum var bebekken aylık kontrolu için dr na götürdüğümüzde ilk sorusu yastığı ıslak oluyor mu olurdu.Bende olmadığını söylerdim.Bir gün sordum terlemesinin sakıncası nedir diye,o da kemiklerin zayıf olmasından kaynaklanır dedi ve gece yatarken fanila ve pijamadan başka giydirmemi tehbihledi bende anama ve kaynanma rağmen fazla giydirmezdim ve diş çıkartmasının dışında su çiçeği olmasının dışında bir sorun yaşamadım.Bir de lütfen çocuklarınıza antibiotik vermeyin.Bırakın nezlesini normal seyrinde geçirsin şimdi okula gidecek sınava hazırlanacak kaygısıyla çabuk atlatması için verilen her antibiotik ilerki yaşlarda özellikle karaciğer olmak üzere diğer organlarının yıpranmasına sebeb olacak.

18. 17 Mart 2007
  19. DeveKuxsxu

DeveKuxsxu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Antibiotik konusundaki söyldeklerinde haklısın. doktorumuz ilaç taraftarı degil.oğlum 20 aylık cılız bir çocuk. kilosu normal ve sağlıklı oldugunu söylüyorlar.bende kalın gidirmiyorum ama terleme acayip. çocuk ıslaklıktan huzursuz oluyor.bakalım bu kontrolümüzde yine doktorumuzla paylaşacağım.