Çocuklarım sebep gösterilerek dışlanıyorum :(

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Glikoz tarafından 14 Şubat 2010 başlatılmıştır.

14 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Glikoz
  1. Glikoz

Glikoz DİNE Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

canım çok sıkkın hemde çokk bunaldım 3 tane çocugum var kızım8 oğullarımın biri 4biri 3 yaşında hareketliler babalarıda yanımızda olmadıgı için çok hırçınlar

gerek komşular gerekse aile etrafında istenmedigimi hissediyorum ve nedensiz değil binada gün yapacaklar herkese soruluyor annemle aynı binadayız benim yanımda ona soruyorlar ama bana teklif eden olmuyor yapılan toplantılara davet edilmiyorum.
    Daha öncede bi konu açmıştım yazın burnumdan getirmişti bi komşum çocukları bahane edip o zaman kiracıydım ama şu an ses çıkartamıyor çünki evi annem aldı...

Karşı komşum ve onun altındaki ikinci çocuk için hayalleniyor ya bide dönüp bana aman sen sakın doğurma 4 napcaksın diyorlar bunasıl saçmalık nasıl terbiyesizlik anlamıyorum
    kurban oldugum Rab bim herkese nasip etmiyor sitede bile defalarca tadavi gören bi evlet için maddi manevi herşeyini tüketen onlarca insan var kendiler ikinci çocukları için tedavi görürken kalkıp bunu söylemeliri anlamsız

aile etrafına gelince en yakın örnek kız kardeşim sözlenecek (öz ailem başka semtte oturuyor ) Ablam abim ve erkek kardeşim istenbuldan geliyor ben gitmek istiyorum telde evlerinin yeterince kalabalık oldugu ve çocuklarla bana yer olmadıgı söyleniyor oysa aynı mahallede 3 yakınımız daha var ve ben onlardan birine gitmekti niyetim ama öyle denince gitmedim çok sinirlendim patladım bu sefer herkese yer buluyorsunuzda benmi fazla geliyorum diye çıkıştım ama bir değil iki değil defalardır aynı şeyi yaşıyorum artık çok bunaldım

şanstan eşim gelmişti bende söz günü öglen gittik akşamda herkes dağılırken geri geldik ama gerçekten çok zoruma gitti anlatamam hapsi orda ailem sonuçta ama demekki kırık ekmek tutmuyor ben ne kadar yakın hissetsemde onlar beni bi kuzen gibi görüyorlar

2. 14 Şubat 2010
  3. eeesss

eeesss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim ya evet zor yabancının yapmasını anlarımda ailenin neden böle bi tutum içine girdiğini anlamadım...boşver takma kafanı üzülme canım ya sen cocuklarınla eşinle mutluysan önemli olan buu

4. 14 Şubat 2010
  5. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.691
    Ödül Puanları:
    463
    bu gerçek mi yaakannehirakannehir
    boşver arkadaşım keser döner sap döner gün olur hesap döner demişler, sen kardeşleriysen çocuklarında yiğenleri ya

6. 14 Şubat 2010
  7. komşuları anlarımda ailenin böyle yapması hiç hoş olmamış. benim yiğenlerim gelicek vallahi isterse 20 tanesi gelsin. yere atarım bi yorgan dizilir üstüne yatarız, ki bunu yaptık biz bi düğünümüzde. yeterki sevdiklerimizle bir arada olalım..
    konuştun mu bilmiyorum ama kırgınlığını ifade et..

8. 14 Şubat 2010
  9. mesaj tekararı.......................

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Şubat 2010
  10. 14 Şubat 2010
  11. esmer gxuxzeli

esmer gxuxzeli Bismillahirrahmanirrahim" Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bende anlam veremedim nasıl anne ya yer yok der insan evladını her yeree sındırırohaoldumsmile
    hala anlamdımmm bennn şaşkınımmm:eek:lmaz:

12. 15 Şubat 2010
  13. _NURUM_

_NURUM_ Guest

arkadaşlarınn dediği gibi eli anlarımdaa ailende böle yapıosa pes yanii:eek:lmaz:

14. 15 Şubat 2010
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Bende çocuklu insanın en azından çocuklar büyüyene kadar biraz kendi kabuğunda olması taraftarıyım.
    3 çocuğa gittiğiniz yerde nasıl sahip çıkacaksınız ki?Kendiniz de söylüyorsunuz hırçınlar diye.
    Benim kızım tek olduğu halde ve maşallah akıllı uslu halde ben onunla gitmeye üşeniyorum.
    Bence kızmayın kırılmayın kimseye..Kendinize şimdilik çocuklarınız büyüyene kadar onlarla bir düzen kurun..Enerjilerini dağıtabilecekleri ortam parklardır onların.Oralara gidin sizin için de değişiklik olur.
    Allahım hepsine sağlıklı ömürler versin.

16. 15 Şubat 2010
  17. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    valla ailenizin yaptığına cidden bir anlam veremedim.
    ayıp etmişler.
    çocuklarınız var diye kendinizi evinize kapatmanızımı bekliyorlar anlamadım.
    ne saçmalık.
    bu süreçte sizin gibi çocuklu arkadaşlar edinmeye çalışın bence.
    o zaman kimse birbirinin gürültüsünden rahatsız olmaz.
    hatta ben bana yer olmadığını söyleyen kardeşimin düğününede yabancı gibi gider yarım saat kalır döner,sorarlarsada "malum çocuklar ve ben kalabalık yapıyoruz" derim.
    sıkma canını.
    ama çocukların hakikaten katlanılacak gibi değilse babalarının yokluğundan dolayı tepkili olabilirler.
    bırak baaşkalarına takılmayı bir an önce uzmandan yardım al.belki iki küçüğü kreşe yollayabilirsin.

18. 15 Şubat 2010
  19. devrimc66

devrimc66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bende fazla biryere gidemiyorum..oglum 5.5 yasinda kizimda 3 yasinda.....karsi tarafdan önce kendim rahatsiz oluyorum cocuklarim yaramazlik yaptiklarinda...o yüzden misafirlige cok nadir giderim....yaz günleri genelde cocuk parkina falan gideriz...kis günleri genelde bizde evdeyiz....seni cocuklarinla istemeyeni sende hic önemseme...bende senin yasadiklarinin aynini yasadim..öz ailem tarafindan kuzen falanda deyildi öz annem ve kardesim..artik yabanciya ne diyebilirizki..senin zor tarafin esinin yaninda olmamasi...allah sabir versin ..baska cözüm bulmaya calisin bosverin sizi istemeyenleri..araya mesafe koyun...gün gelir devran döner demisler..zaman gelir onlar seni arar..