Çocuklarımız uğruna,mutsuz bir evlılığe katlanırmıydınız?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve CEREN_70 tarafından 23 Aralık 2006 başlatılmıştır.

23 Aralık 2006
    Konu Sahibi : CEREN_70
  1. CEREN_70

CEREN_70 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evlilik,,nedir evlilik?nasıl başlar?nıye başlar?neden yürür?yada neden yürümez?sanırım bunu evlı arkadaşlar iyi cevaplarlar..soruyorum yıllarca kendı hayatınızdan vererek,sadece cocuklarım diyerek,mutsuz bir evliliğe katlanırmıydınız?aman sorun cıkmasın,aman o üzülmesin,aman bu üzülmesin diyerek katlanırmıydınız?:1no2: tek taraflı vere vere.bir süre sonra bakıyorsunuz ki,verecek bişey kalmıyor...bizler hayata bir kez gelıyoruz..hayat bize sunulan bi defalık şanstır dıyorum..öyleyse sadece cocuklarımız ıcın,duzelmeyen bir evliliğe katlanırmıydınız?MUTLU OLMAK HERKESIN HAKKI DEYILMIDIR?Siz olsanız ne yapardınız dostlar soruyorum:uhm:

2. 23 Aralık 2006
  3. iyivakit

iyivakit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tek taraflı vermek olmaz tabiii ki.evlenmek tek lik ten kurtulmak paylaşamak tır.
    kendi adıma değiştirebileceklerim için mücadele ederdim çünkü bir yuva sahibi olmak helede bir cocuk sahibi olmak çok fazla sorumluluk ve fedakarlığıda beraberinde getiriyo bunlar boşvermek mümkün değil.bunun için mücadele ederdim ama değişmeyecek devam edecek sürekli mutsuz bi yuvanın ne bana ne cocuğuma nede karşı tarafa bi fayda sı olmaz zaten. yinede allah göstermesin

4. 23 Aralık 2006
  5. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    eğer gerçekten mutsuzsam,yani gerçekten ciddi sorunlarım varsa(içki,kumar,dayak,aldatma,hakaret gibi)çocuklarım için de olsa durmam gibime geliyo...onların anne-babalarının sürekli kavga ettiği bir ortamı değil ayrı ama iyi anlaştıklarını görmeleri daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.ama tabi benim iyi bir mesleğim,gelirim ve bana arka çıkacak bir ailem var.bu yüzden rahat ayrılırım diyebiliyorum.
    eğerki tek başıma ve beş parasız olsaydım,gidecek yerim dayanacak kimsem olmasaydı,gururum adına evladımıda sonu belli olmayan bi maceraya sürüklemektense sanırım kalmayı tercih ederdim...

6. 24 Aralık 2006
  7. hayaller gerçek olsa

hayaller gerçek olsa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet ben şuan bunu yapıyorum 13 seneden beri hemde belki çaresizlik ,aman çocuklarım üzülmesin babasız büyümesin ama dayanıcak gücüm kalmadı artık eğer insanın maddi bir geliri yoksa çoğu zaman işte böle benim gibi katlanıyor herşeye nereye kadar gidicek bilmiyorum ALLAH sonumu hayır etsin

8. 24 Aralık 2006
  9. fearless

fearless Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çoçuklar için herşeye katlanmaya deymez mi????:KK46:

10. 24 Aralık 2006
  11. yaren_76

yaren_76 mareşal Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    katlanmam arkadaşlar,katlanmadımda.kötü bir evlilikte çocuk büyütmek daha zor.

12. 25 Aralık 2006
  13. xsxef

xsxef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabe güzel bir soru sadece çocuklar için kötü bir evliliğe kötü bir beraberliğe
    devam etmezdim ben öyle bir ailede büyüdüm inanın kötü bir evliliğin içinde yaşamak onlardan yani anne yada babadan ayrı kalmaktan daha zor ve ömrümce bunun acısını çekiyorsun .

14. 25 Aralık 2006
  15. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Zor bir karar. Napardım bilemiyorum şu an için. İnşallah herkes yuvasında mutlu olsun.

16. 25 Aralık 2006
  17. iyivakit

iyivakit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    fearless cocuklarımında huzursuz mutsuz bi evde psikolojisi bozulmuş olarak yaşamsından sa ayrılmak daha mantıklı değilmiydi.çünkü ilerde oda bi yuva kuracak nasıl bi yuvası olabilir ki?

18. 25 Aralık 2006
  19. Mahbile

Mahbile Acem Kızı Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben bile bekar bi insan olaark karar veremedim allah yardımcın olsun