çocuklarımız zeka geliştirici oyuncaklarla oynuyor mu?

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve gamzeozs tarafından 9 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : gamzeozs
  1. gamzeozs

gamzeozs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar oğlum 2009 mart doğumlu. ona zeka geliştirici bir çok oyuncak alıyorum ( üzerinde şekiller olan küpler, üst üste konan kovalar, şekil eşlestirmeler, bilgisayarlar,şekilli kovalar, müzikli hayvancıklar falan... ) fakat oturup pek oynamıyor, sıkılıyor. oyuncaklarla asıl amacıyla oynamayı sevmıyor :) oynasa bile kendınce farklı şekillerle oynuyor :) belkide suç bende bütün oyuncakları zamanından önce alıyorum dayanamıyorum mafoldumben zamanı gelene kadarda oyuncağa göz aşinalığı oluyor, zevk almıyor. 0-2 yaş arası zeka gelişimi çok önemli olduğunu düşünüyorum. sizler neler yapıyorsunuz zeka gelişimi için. oyuncak önerilerinizi veya gelişimleri için oyun önerilerinizi bekliyorum.

2. 9 Ağustos 2010
  3. sabirsizim

sabirsizim nazlı kuzummm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Zeka geliştirici oyuncak almama fırsat vermeden kızım kendine çokta güzel zeka geliştirici oyunlar buluyor mesela albümdeki resimleri çıkarıp tekrar yerine koymayı kendi keşfetti, suluğundaki suyu sehpaya döküp sonra o suyu siliyor bir şeyin üstünü kapatıyor sonra aa burdaymış diyor ya da oyuncağını saklayıp mesela atını sakladıysa at gitti diyor sonra çıkarıp aa burdaymış diyor daha aklıma gelmeyen birçok şeyi kendiliğinden yapıyor birsürü oyuncağı var fakat çabuk sıkıldığı için genelde evdeki eşyalarla oynamak etrafı karıştırmak daha çok hoşuna gidiyor yani sürekli aktif olacak

4. 13 Ağustos 2010
  5. demircik

demircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    dün eşim almış zekidsten iç içe ve üst üste koyulabilen resimli kutucuklar on adet var valla bizimki ilginç bir şekilde bayıldı oyuncağa akşam babasıyla baya bir oynadı sabahta tek başına yine onları iç içe ve üst üste dizmeye çalışıyordu şaşırdım ben henüz oynamaz ordan oraya taşır diyordum ama beğendi oğlum hatta üzerinde hayvan resimleri var onlara bakıp oyyyy diye seviyor çok komik birde legolarla süper oynuyor oyalanıyor onları tek tek içi içe geçirip sonra tekrar açıyor ama ben onunla odada oturduğum sürece geçerli tabii ben odadan çıktığım an oda hemen arkamda bitiveriyor vee tabii karıştırılmadık yerimizde kalmıyor ben gezdiğim sürece oda arkamda karıştırılacak bir yer mutlaka buluyor.....

6. 25 Ağustos 2010
  7. AysunEge

AysunEge Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    nisan annesiyim canım yazını görünce yorum yapmak istedim
    seni çok iyi anlıyorum
    onlar için en doğrularını yapmaya çalışıyoruz
    araştırıyoruz sürekli....

oğlum için oyuncak seçimine çok dikkat ederim bende
    sürekli bir şeyler öğretmeye çalışıyorum
    ama oğlum çok çabuk sıkılıyor ve rahat bırakmaya karar verdim

odasına ik-adan küçük masa ve sandalye aldım
    eğitici oyuncaklarını ve küçük sepet içindeki kitaplarını masanın üzerine koydum
    canı isteyince sandalyesine oturup oynuyor

yada legosunu alıp yere oturuyorum üst üste diziyorum
    egede yanıma otururup legoları birleştirmeye ve ayırmaya çalışıyor
    canı sıkılırsa kalkıyor bırakıyorum bende

oyuncaklar dışında oynayabileceğimiz oyunlar da çok
    annem hep der siz bu kadar oyuncakla büyümediniz:))
    ege saklambaç,kovalamaca,taslara kaşıkla vurmaca,müzikte oynamaya bayılıyor vs vs
    birde şunu unutma ;çocuk söylenenden çok görüp örnek aldığı şeyleri daha kolay
    öğreniyor
    ben saç taramayı,kaşık çatal tutmayı hiç göstermeden aynısı yapmıştı yada bardaktan su içmeyi

rahat ol canım :)))