çocuklarımıza okunacak kitap tavsiyeleri

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve everest tarafından 20 Haziran 2009 başlatılmıştır.

20 Haziran 2009
    Konu Sahibi : everest
  1. everest

everest YILLAR GEÇİYORRR.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar benim kızım 5. sınıfı bitirdi seneye 6. sınıf ve kitap okumanın daha çok faydasını göreceği bir döneme giriyor artık bu yüzden özellikle türkçe öğretmenlerinden kitap isimleri tavsiye etmelerini rica ediyorum. Annelerde çocukların bu yaz okuyacakları kitapların isimlerini yazarlarsa çok mutlu olurum.şimdiden teşekkürler

2. 22 Haziran 2009
  3. everest

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kimse yokmuuu eğitimciler kitap tavsiyesi istiyorum

4. 22 Haziran 2009
  5. graceful

graceful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben bir türkçe öğretmeniyim.. sizin gibi bilinçli velilerin olması çok güzel.. çocuğunuz artık ortaokul düzeyine alışması lazım artık ilkokul dönemini geride bıraktı bu yüzden artık dünya ve türk edebiyatı klasiklerine yönelebilir. hikaye tarzındaki kitaplar yerine edebiyatta yer edinmiş belli kitapları okuyabilir..guliverin gezileri,don kişot,siyah inci,ezop masalları,karagöz ve hacivat,keloğlan masalları,oliver twist,yalnız efe,dede korkut hikayeleri... özellikle çocuğunuzla gidip seçme şansınız varsa 100 temel eser bölümlerini kitapevlerinde sorarak bulun ve çocuğunuzun seçmesine izin verin.... kitapla gerçirilen nice günlere... iyi günler...

6. 22 Haziran 2009
  7. everest

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkür ederim graceful bu kitapları hemen temin etmeye çalışacağım sen çok iyi bilirsin bu çocuklara kitap okutmak çok zor ben yarından itibaren bir deneme yapacağım hergün kızım, ben ve arkadaşları bizim evde bir saat okuma saati yapacağız ilk olarak üç kişi başlayıp daha sonra sayının artacağını umut ediyorum başarılı olurum inş.

8. 23 Haziran 2009
  9. cerenora

cerenora Balı kaymağı fazla kaçmış Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    bence çocuğunuuz artık biraz biraz edebiyatı tatmaya başlamalı... ben 6. sınıftaki öğrencilerime pal sokağı çocukları, şeker portakalı, çocuk kalbi gibi unutamadığım kitapları tavsiye ediyorum yine ben son dönemde çıkan bazı kitapları hem çocuklrın hayal üçlerini geliştirmesi hem de okumadan zevk almalarını sağmalak amacı ile tavsiye ediyorum peggy sue'nun maceraları, harry potter, talihsiz serüvenler dizisi gibi..

10. 23 Haziran 2009
  11. everest

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tavsiyeleriniz çok teşekkür ederim hepsini değerlendirmeye alacağım

12. 23 Haziran 2009
  13. wannababy

wannababy iki cocuklu ve mutlu:)) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    ne kadar guzel bir aktivite. benim de 4. sinifa gecti oglum. git kitap oku demek yerine, gel oglum bana kitap oku diyorum daha cok hosuna gidiyor. hemde sesli okuma gelisiyor.

14. 23 Haziran 2009
  15. everest

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet çok güzel bir aktivite oldu bu kadar ilgi beklemiyordum ilk günden ben, kızım ve 5 arkadaşı geldi bir kişini işi varmış yarın katılacak aramıza ve zorla kitap okuyan çocuklar isteyerek kitap okudular ve ben herkes yaz sonuna kadar okuduğunuz tüm kitapların adını ve yazarını listeleyin dedim oda ayrı bir motivasyon oldu ve her akşam yatmadan önce bir saat kitap okuyun dedim bakalım ne olacak seninkide güzel fikir zaten kitap okumanın zevkine varsalar bizim teşvikimize gerek kalmıyacak

16. 24 Haziran 2009
  17. wannababy

wannababy iki cocuklu ve mutlu:)) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    erkek cocuguna biraz daha zor oluyor. kitap okurken bile akli disarida oluyor ama yinede iyi kotu bir aktivite.

birde tatil kitabi aldim gecen. hergun bir kac sayfa yapicak. cok zorlamak istemiyorum ama tamamende kopmamalari lazim.

18. 25 Haziran 2009
  19. everest

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben şimdilik kitap okutturuyorum testleri var ama onları okul açılmasına son bir ay kala biraz dersi unutsun özlesin ,zaten 6. sınıf olacak daha zorlaşıyor haklarında hayırlısı diyelim