çocuklarımızı ayağımızda hoplatmak

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve berhunde tarafından 7 Kasım 2009 başlatılmıştır.

7 Kasım 2009
    Konu Sahibi : berhunde
  1. berhunde

berhunde Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evt konu başlığından anlaşıldığı gibi çocuklarımızı ayağımızda hoplatmak çocuklarımızın sevdiği bir hareket.çocukların gelişimi açısından da yararlı bir hareket ayağımızda hoplatmak.ben bu hareketi yeğenime yaptırıyorum.çok seviyor bu hareketi.gerçekten çocukken bizede yapılan bir hareketti.ayağımızda hoplatmak çocuklar için yararlı olmasından çok hareketi çok seviyorlar.nedir bu yararı diyeceksiniz:çocukları ayağımızda hoplatmak ilerde yükseklik korkusunu az bir ihtimal olsada yükseklik korkusu olmuyormuş.çocuğumuzu ayağımızda hoplatma esnasında ben yeğenimi ilginç bir yöntemle yaptırıyorum:yeğenim yaramaz ama çok şeker ismi sudenaz 1.5 yaşında neyse konumuza dönelim:sırtüstü yatıyorum yeğenim ayağıma biniyor onu atçılık oyunu gibi hoplatıyorum o anda sevincinden çok şeker oluyor.bu konuyu paylaşmamın nedeni:sadece bu konuyu paylaşmak istedim.tabii her anne çocuguna bu hareketi yaptırıyordur.

2. 21 Kasım 2009
  3. berhunde

berhunde Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Elbette , aile büyüklerim tarafından bana yapıldığı gibi ben de kardeşime, yeğenlerime ve kuzenlerime bu güzel hareketi yaptırmıştım Hatta bu hareketi yaptırırken söylenen kalıplaşmış bir mani vardı, şöyle:

"Hoppala yavrum yaz geldi
    Çarşıya kiraz geldi
    Aldım bir okka kiraz
    O da ...........'a az geldi" (burada ayağa bindirilen çocuğun ismi söylenir, çocuk da keyiflenir)

Sevgili clown'un anlattığı ve sevgili cember'in "uçak olup uçardık böylece" dediği versiyonu benden yaşça epeyce bir küçük olan kız kardeşime oynatırdım... Yere uzanır kardeşimi havalandırır, iki yana kollarını açan kardeşim de "uçaaaaak ! uçaaaaak !" diye bağırır ve oldukça keyif alırdı... O keyiflendikçe ben de olaya biraz daha heyecan vermek için sağa sola eğer büker, bazen kısa pikeler yaptırır, bazen de hafiften korkuturdum... Fakat kardeşimin yüzündeki tebessüm herşeye bedeldi...

4. 24 Kasım 2009
  5. krizantem0306

krizantem0306 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebim bebiş daha 3 aylık oda çok seviyor ayakta uyumayı.

6. 4 Ocak 2010
  7. berhunde

berhunde Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    gerçekten bebeklerimiz ve 1-4yaş arası çocuklar için uygun bir oyun yöntemi ayakta hoplatmak çocukları zaten çocuklar bu hareketi çok seviyorlar.benim yeğenim ayakta hoplamadan uyumaz.çocukları ayağımızda hoplatmak ilerde yükseklik korkusu çocuklarda fazla olmazmış.buda bu hakeketin eğlence kısmından sonra yararlı kıslını düşünürsek çocuklarımıza yeğenlerimize bu hareketi yani ayağamızda hoplatmayı deneyelim.çocukları sevindirelim.

8. 19 Temmuz 2011
  9. berhunde

berhunde Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Sevgili arkadaşlar sizlerle ilginç bir konu paylaşacağım: çocukları ayağımıza bindirip ayağımızda hoplatırız.bu hareketi benim yeğenim çok seviyor.yeğenim bu harekete kendi deyimiyle daha 2 yaşında ayağıma oturup’ hop hop’ der gerçekten bu harekete bayılıyor.sizler bu hareketi denedinizmi?çocuklarınızda arkadaşlar gerçekten çocuklar çok severler bu hareketi.küçükken banada yengem yaptırırdı bu hareketi sizler de küçükken yaparmıydınız?

10. 26 Temmuz 2011
  11. berhunde

berhunde Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu oyun süper.yeğenim bu oyunu çok seviyor bir yapınca tekrar istiyor.bu oyun esnasında onların yüzündeki tebessüm herşeye değer.

12. 13 Haziran 2012
  13. berhunde

berhunde Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yeğenimi ayağımda hoplatırken çok seviyor bu oyunu zaten onların o anda gülümseme ve tebessümleri herşeye değer.