Çocuklarımızın sevmediğimiz huyları ?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve rapsodi tarafından 22 Eylül 2009 başlatılmıştır.

22 Eylül 2009
    Konu Sahibi : rapsodi
  1. rapsodi

rapsodi Kardelen Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Hadi bakalım, çocuklarımızın sevmediğimiz ve değiştirmek için çaba gösterdiğimiz davranışlarını huylarını paylaşalım.

Benim 9 yaşında oğlum var.normal ve sıradan bir şeyi anlatırken bile yüksek sesle konuşur.ayrıca da çok konuşur.her seferinde uyarırım yavrum yavaş ben seni duyabilecek kadar yakınındayım, ses tonunu ayarla.:eek:lmaz:ilk etapta fıs fıs konuşmaya başlar sonra 10-15 saniye sonra yine volume yükselmiş şekilde devam eder.delikafadulden

yemek yerken Allahım ne muhabbetler, çorba soğur yenisi konur, babayla biz yemeğimizi yeriz bitiririz, onun anlatacakları hiç bitmezdelikafadulden e tabi en son masada o kalır, ben mutfağı toparlarken o hala anlatırkaydirigubbakcemile3
    her akşam andımız gibi tekrarlanır oğlum hadi yemeğini ye öyle konuşalım, oğlum hadi yemekten sonra konuşalım, ama hiç işe yaradığını görmedim :umursamaz:

2. 23 Eylül 2009
  3. rapsodi

rapsodi Kardelen Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    36 kişi görüntülemiş tek yorum yok, sanırım herkes memnun çocuğundan :) ne güzel.:icecream:

4. 23 Eylül 2009
  5. Elis

Elis Guest

benim oglum 3 yasindagamyoncuiremsuen sevmedigom huyu,sabah kahvalti yapmayi sevmiyolaelaelaelaelaeaksamdan kalan bi yemek varsa,yada ona corba yaparsam bayilarak yer,ama ben kahvalti yapmasini ekmek yemesini istiyom,doktorunada sordum ne yapiyim diye,sen genede ekmekte israrci ol,alisicak dedi ,bakalim deli oluyorum ama,bide sut ve peynir yemez,bundanda SIKINTIM var,

kizima gelince 8 yasinda,cok cabuk sinirlenip dariliyo hemen,boyle degildi onceden,erken ergenlige girdi diye dusunuyorum amaaalaelaelaelaelae

saglik olsun ne yapalim,,onlar mutlu olsunda,,,

6. 23 Eylül 2009
  7. rapsodi

rapsodi Kardelen Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    damak zevki o şekilde oturmuş galiba.çorba ve yemeklerin içine eklediğiniz ekmek de yeterli olur.tabiki sabah kahvaltısı yapsa daha iyi olur.en önemli öğün

8. 23 Eylül 2009
  9. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.916
    Ödül Puanları:
    238
    Ateş ve Su; canım çocuğun başak burcu sanırım.. Benim çocuğum yok ama aynen anlattığın gibi bir eşim var. Yemeğini hızlı yer soğutmaz ama gerçekten çok yüksek sesle konuşur ve çok konuşur..Manasız gereksiz ayrıntılar anlatır herkese. Bende hep uyarırım ama o an dinler yine unutur artık çevremizdekiler sıkılıyorlar. Bir de telde konuşurken yerinde hiç oturamaz sürekli evde dolanır öle konuşur heralde sesi de dışardan bile duyuluyordur:) O yüzden çocuğumun başak olmasını hiç istemiyorum çokta takıntı oluyorlar...

10. 23 Eylül 2009
  11. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    benimde 3 yaşında oğlum hiç sevmediğim huyu melerimin ucuyla oynaması beni delirtiyor.her fırsatta elini sokuyor koynuma memeyi çıkarıyor ucuyla oynuyor.nefret ediyorum bu huyundan.gece yatarken de öyle uyuyor.nasıl bıraktıracam bu huyunu bilemiyorum.bide babasının yanında yemek yemeyeceği geliyor beyfendinin bende babasına yaptığını bildiğim içinm zorluyorum.babasıylada bi güzel kavga ediyoa çocuğu niye zorluyorsun diye.babası yokken okadar güzel yiyorki.ama babasının yanında neler yapıyor yemek yemicem ayakları,annem beni hep zorluyor yemek yerken izlenimi bırakıyor babasına karşı bizde giriyoz birbirimize.

12. 23 Eylül 2009
  13. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Vallahi kızımın sevmediğim hiçbir huyu yok...
    ben kızımın herşeyini çok seviyorum,
    ama fazla duygusal olmasaydı,belki daha mı iyi olurdu,onu da bilemiyorum arkadaşlar...
    sevgiler...

14. 23 Eylül 2009
  15. xxyxixldxixzxx

xxyxixldxixzxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    14 aylık bir kızım var ve etrafı acayip bir şekilde dağıtıyor
    Dün akşama kadar yatak odası topladım çıldırdım resmen-tatlicadiarzu-
    Sanırım etrafı keşfetmeye çalışıyor ama ben çığlık atmamak için kendimi zor tutuyorum.
    Kapısını kapatsam kapının önüne oturup aç diye ağlıyor ne yapacağımız bilemiyorum valla:bbo:
    umarım geçer

16. 23 Eylül 2009
  17. Elis

Elis Guest

evet kahvalti gunun en onemli ogunu,,bazen deliriyorum ama ,biyandan da diyorum hic yemese daha kotu,,,

18. 23 Eylül 2009
  19. kusko

kusko öylesine işte... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Benim oğlum 4 yaşında.Ama doğdu doğalı çok mızmız bi çocuk.Devamlı bi sebep bulup ağlar.Bi de titiz
    Biyerine su damlasın hemen değiştirtir.Tabi benim çamaşır olayım hiç bitmiyo bu yüzden.Elimde olsaydı mızmızlığını değiştirmek isterdim.Ama allah ona da öyle bi huy vermiş.Allah uzun ömür versin hepsine.:hulya: