Çocukların Çalıştırılması...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve terlik tarafından 22 Eylül 2009 başlatılmıştır.

22 Eylül 2009
    Konu Sahibi : terlik
  1. terlik

terlik İYİLİK MELEĞİ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Geçenlerde trene bindik oğlum ve annemle ; oğlum acıktığı için elinde birtakım yiyecekler vardı ve tam bitirmek üzereydi ki, trene bir çocuk bindi mendil satıyordu. Baktıki kimse almıyor bir kenara oturdu çocuk oğlumda onu inceliyordu. Daha sonraki duraktan birkaç çocuk daha bindi daha önce binen ve mendil satan çocukla anlaşılan tanışıyorlardı ki muhabbet ettiler ve arada oğlumu süzerlerken gördüm (bu arada oğlumun yiyeceği bitmişti) oğlumunda onları süzdüğünü fark ettim.
    Daha sonra biz trenden indik ve oğlumda sorular başladı anneciğim o çocuk neden mendil satıyor, neden öyle pis giyinmişler , bana neden öyle bakıyorlardı gibi...
    Çocukların çalıştırılması ve onların uygunsuz hayat şartlarında olması beni herzaman üzer. Onlarında okulda olması gerekir ve onlarında bizim çocuklarımız gibi rahat içinde olmalarını isterim herzaman.
    Bu duruma sizlerden de yorum bekliyorum dışarıda mendil satarken gördüğünüz yada herhangi birşeyler satarak yada çalışarak aile bireylerine katkı sağlayan bu çocuklar için neler yapılabilir ?...

[​IMG] [​IMG]

http://1.bp.kadinlarkulubu.com/_kPFNJBKZqL4/SZGq9J9RyzI/AAAAAAAAAGI/0fWiqOi0NR0/s320/sokak+ve+cocuk.jpg [​IMG]

2. 22 Eylül 2009
  3. terlik

terlik İYİLİK MELEĞİ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
  4. 13 Ocak 2010
  5. nnurgul

nnurgul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bizler ne yapabilirizki bunlar 1-2-3 tane degiller her yerde çalışan çocukları görüyorum ve bunlara 1-2-3-10 kişi hiç bişey yapamaz yapsakta yine devam ederler üzgünümm:1closedeyes:mirmirmirmir

6. 26 Ocak 2010
  7. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    yapılabilecek en basit şeyin sattıkları şeyleri almamak olduğunu biliyorum,çünkü bu çocuklar eve para götürdükçe çalıştırılmaya devam edilecekler.

8. 27 Ocak 2010
  9. Cicek86

Cicek86 Varlığın öle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Keske elimden gelse onlarin hepsini okula gonderebilsem sicacik bir ev verebilsem... aksam yemeklerini tertemiz kiyafetlerini giydirebilsem cunku onlari gordugumde tek kelime ile yuregim parcalaniyor cok fazla uzuluyorum...
    belki ben cok duygualim bilmiyorum ama elimden hic birsey ama hic birsey gelmez.....

10. 11 Şubat 2010
  11. _vanilla_

_vanilla_ o bir anne:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Fotolara bakınca içim acıdı, Rabbim yardımıcları olsun,
    Ben bu çocukların ailelerine çok kızıyorum, marifet doğurmak değil, besleyip , büyütmek iyi bir gelecek hazırlamak, Bunun için önce ailelerin bilinçlendirilmesi gerekiyor..
    Yani en az 3 çocuk yapın diyen devlet büyüğümüz başta olmak üzere bakabileceğiniz kadar çocuk yapmalı, deyip aileleri bilinçlendirmek ve caydırmak gerekiyor, Şimdi bunlar çocuk, şuan çok ama çok üzülüyoruz bu çocukların durumuna, ama aynı zamandada çok tedirginim nedeni ise kendi çocuklarım için tedirginim.. Bu başı boş çocuklar ilerde büyüyecekler, toplum için zarar teşkil edecek davranışlarda bulunacaklarını, topluma zarar verecekleri ve çok tehlikeli olacaklarını düşünüyorum..