çocuklarinizi Iyi Yetiştirin..

Konusu 'Nasıl Anne Babalarız ?' forumundadır ve deryacox tarafından 12 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  12 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : deryacox
 1. deryacox

  deryacox Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.039
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  146
  --herşeyden önce çocuklarınıza doğruyu söylemesini öğretin.canı istemediği için çalışmadığında öğretmenine, " elektrikler kesikti " demesin. "vazoyu kim kırdı" dediğinizde " ben kırdım" diyebilsin.

  --sorumluluk almayı öğretin.

  --yalnızca kendi üzerine düşeni yapıp kenara çekilmekle yetinmemesini, her zaman her yerde her şeyden sorumlu olduğunu unutmamasini öğretin.

  --yaşamda, birini ezmeden de yukarılara çıkabileceğini, hatta kimi zamanlar "yukarılar" denilen o yere çıkmasada bişey yitirmeyeceğini öğretin.

  --yaşamı boyunca kendisine örnek almak istediği bir kişiye gereksinim duyuyorsa, ona Mustafa Kemal Atatürk'ü öğretin.

  --kızlarınızı iyi yetiştirin. onlara kendi kendilerine yetmeyi öğretin. dış görünümünün çekiciliğinden önce beyninin güzelliğiyle kişilerin dikkatini çekmesini bilsin. o gün hangi giyisisini giyeceğine, evden cıkar cıkmaz ilk köşede eteğinin boyunun kısaltmasına gerek olmadığına kendi karar versin.

  --kıskançlığın bir sevgi biçimi olmadığını öğretin. bir çizgiye değin kıskanılmanın güzel, ondan ötesinin saygısızlık olduğunu öğretin.

  --"eşim beni çok kıskanır, dışarı çıkarmaz, şunu şunu giymeme kesinlikle izin vermez" dediği eşiyle gurur duyan bir kadın olmamasini eşinin böylesi davranişlarinin gercekte kendine yapilmiş bir hakaret olduğunu bilmesini öğretin.

  --erkeklerle de arkadaş olunabileceğini, çunki onlarında birer insan olduklarını öğretin.

  --oğullarınızı iyi yetiştirin. karşi cinse saygı duymayı öğretin.dokunmaktan korkmamasini, bir kadının boynuna arkadaş olarak da sarılabileceğini öğretin.

  --sevmenin, gercekte bir değerin ayırdına varmak anlamında olduğunu öğretin. bir kadına "sahip cıkmak" ve "sahip olmak" kavramlarının birbirlerinden çok farklı olduklarını öğretin.

  --tüm gençliğini birileriyle birlikte olmaya çalişarak geçirdikten sonra, kimseyle birlikte olmamiş birini bulup evlenmeye çalışmanın iki yüzlülük olduğunu öğretin.

  --kendisinin "bulunmaz hint kumaşı olmadığını", hiç kimseyi küçük görmemesi gerektiğini öğretin.

  --tüm bunları çoçuğunuza öğretmeden önce kendi içinizdeki çoçuğa öğretin.