Çocuklu kadına çalışmak haram. :(

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve LXIXNA tarafından 19 Nisan 2010 başlatılmıştır.

19 Nisan 2010
    Konu Sahibi : LXIXNA
  1. LXIXNA

LXIXNA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar 4,5 senelık evlıyım. 2 yasında oglum var. ve çalışıyorum. oğlumada annem bakıyor. sagolsunlar cok ılgılıler ogluma ve ancak bu kadar ıyı bakılabılır. ama gel velakın
    calıstıgım ıcınde cok uzuluyorum. uzulmemın sebebıde şu, çalısan kadının halınden kımse anlamıyor. annemın bır konmusu var. yakın komsu. annemlere gıttıgımde sokakta falan karsılasıyoruz bazen. ama kadın resmen ıgneleyıcı konusmaarda bulunuyor. oglum bana cok duskun ama onlara sorarsanız ben yokken benı aramıyor aklına bıle gelmıyormusum. orda annemlerın yanında cok mutluymus. anne bıle demıyomus nerdeyse bana. gecen gun sokaktaydı oglum hava cok guzeldı. bende yanındaydım. (2 tane kıs kardesım var aksam kursa gıdıyolardı. ) oglum kardeslerım kursa gıderken onların arkasından agladı. cocuk halıyle sevıyor teyzelerını. genc 28-30 yaslarında bır komsumuz daha var oda yanımızdaydı sokakta. walla senı hııc aramıyo bak teyzelerıne aglıyo senle ışi yok onun dedı. okadar gucume gıttı kı. annemın yakın komsusuda laf sokturdu gecen gun agladı resmen evde yaaa. annem de gordu agladıgımı. neden aglıyosun dıye sordu. baksana anne kadın ne dıo abuk subuk konusuyo. ne demek o. kımse benım annelıgımı yargılayamaz ona mı kalmıs. sen benım ne kadar zorluklarla ve ne ısteksızlıkle işe gıttıgımı bılıyosun. bunlar benım cok gucume gıdıyo. walla cıkıcam ısten calısamıyorum dedım. annemde neden alınıyosun sen onu bılmıyormusun takılıyo sana dıyor. hatta gecen gun annem demıs ben ... e boyle dedım alınıyom u acaba saka dıyorum demıs. bende boyle bısey dedıgıne ınanmıyorum bunun sakası olmaz. ne yonumu elestırırse elestırsın ama annelıgıme laf edemez kımse ben ne zorluklarla calısıyoum dedım agladım durdum. cok gucume gıdıyo kıslar yaa. calısmalımıym calısmamalımıyım. ne yapayım yardımcı olun lutfwenmafoldumben

2. 19 Nisan 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.468
    Ödül Puanları:
    363
    Yapmayın nolur..
    Başkalarının sözlerini kulak asmayın..
    Yarın bebeğinize kendiniz bakmak için işten çıksanız yine bir dünya laf söyler insanlar..
    Hiç kimsenin ağzı torba değil büzemezsiniz..
    Siz kendi ailenize,hayatınıza bakın..
    Hayatımızı insanların dedikodularına göre düzenleseydik ne olurdu halimiz..

4. 19 Nisan 2010
  5. ozi3478

ozi3478 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet çalışan anne olmak gerçekten çok zor. ben anne değilim ama arkadaşlarımdan biliyorum. siz niye takıyorsunuz ki konu komşunun dediklerini? boşverin allah aşkına sonuçta siz çocuğunuza iyi bir gelecek sağlayabilmek için çalışıyorsunuz. bunu düşünün bence.

6. 19 Nisan 2010
  7. LXIXNA

LXIXNA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet cok dogru dıyosunuz ama dusunmedende edemıyorum. oglum benden sogurmu, ıyı bır anne olamıyormuyum. calısan annelerle cocukları arasında bır boslum olurmu bunları dusunmemek elde degıl. çalışmadıkları ve bu duyguyu bılmedıklerı gıbı kendı cocuklarınında olmasına ramen bunu bılmememlerı ve anlayamamaları cıldırtıyo beni

8. 19 Nisan 2010
  9. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Bence hiç de üzülmeyin,aksine sevinin ki
    yavrunuz kaldığı yerde mutlu,
    hiçbir evlat annesinin,babasının yerine kimseyi koyamaz ama
    o daha küçük,çalışan bir bayan olarak, size söyleyeceğim tek şey
    milletin söylediklerine göre hareket etmemenizdir...
    siz huzurlu bir şekilde işinize gidin,bakın yavrunuz mutlu,
    gözünüz arkada kalmasın bile...
    sevgiler...

10. 19 Nisan 2010
  11. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.468
    Ödül Puanları:
    363
    Yok canım neden soğusun bebeniz sizden?
    Şahsi fikrim yatıya kalmasın. Gündüz zaten bir kaç seneye kadar anaokula daha sonra da okulda olacak..
    Bence hiç üzülmeyin..

12. 19 Nisan 2010
  13. funmak

funmak minik kuşum geliyor... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    benim annemde eşimin anneside çalısıyordu
    bana babaannemle anneannem bakmıs dün babaannemi kaybettim ve üzgünüm bana baktıgı için aramızda güçlü bağ vardı aramızda anneanneme de çok çok bağlıyım sizinde öyle olacak oğlunuz anneanesine çok bağlı olacak
    ama annemdende asla sogumadım eşimde öyle
    saçma sapan şeyler söyler herkes aldırış etmeyin
    ilerde size dua edecek çalıstıgınız için

14. 19 Nisan 2010
  15. Green33

Green33 oğluşunun annesiii Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bende çalışan anneyim üstelik benim çocugum 3 aylık ve 1 aydır hiç tanımadığımız bir bakıcı ablası var ama ben onun geleceği için çalışıorum dierek içimi rahatlatıorum sabah ben işe gelirken bakıcımız geldi kanguruyu giydi oğlumu içine koydum öle bir güldüki bebeğim okadar çok kıskandım ki bakıcıya güldü die sonra kız ben bunu takmam kucağıma alıcam dedi ve kanguruyu çıakrdık oğlum ağlamaya başladı demekki dedim kıza değilde kanguruya gülmüş içim rahatladı valla her anneye olur böle şeler hiç kimse senden daha ii bakamaz etraf ne derse desin bu böle hiç kimseyi takma o komşun sen işten çıksanda sölicek aynı şeleri bu eferde çocukken onlara alıştı şimdi seni sevmez dicek hiç takma boşver geç

16. 19 Nisan 2010
  17. LXIXNA

LXIXNA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

gecelerı annemde kalmak zorunda malesef. cunku benım sabah işe gıttıgım saatte oglum uyuyor. ordan oraya sürüklmeekte istemıyorum. ama annem cok yakın bana 1 km bıle yok aramızda. aksamları iş cıkısında yanındayız hep uyku saatıne yakın evımıze gelıyoruz. babasıda cok ılgılı zaten ıkımızede cok düşkün oglum.

benım aıleme duskun olması benımde hosuma gıdıyor sevınıyorum. amaaa dıs etkenlere aldırıs etmemek elde değıl. ya oyle bır konu ustundeyken guzelce bır haşlıcam o kotu komsuları :mymeka:yada hıc bıryerde karsılasmamak cozum..

18. 19 Nisan 2010
  19. LXIXNA

LXIXNA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende işe basladıgımda oglum 3 aylıktı. ve ınanılmaz zorlandım kapıdan cıkarken hep aglardım . salya sümük giderdim işe. emzirmeye gelırdım her oglen yıne agla yıne agla :gitme: zorlada olsa alısmaya calısıyo ınsan. ama oglum bızı okadar cok ozluyo kı ctrsı pazar bende oglum. işten cıkar cıkmaz cuma aksamı alıyorum hemen. okadar sevınıyo kı baybay yapıyo teyzelerıne. evımıze didelim diyo. :gitme:sabah kalktıgında bızı operek uyandırıyo. mesela oyun oynarken bırden kalkıyo benım ve babasını opuyo. sonra tekrar oyuna devam edıyo. :teselli:bu hafta baktım bıraz daha fazla ılgı ıstıyo ve daha cok anlamaya basladıgını farkettım. yenı yenı konusmayı söktü zaten. gunduz arıyorum işteyken annecım ösledim dıyo :gitme:bende tamam oglum bende senı ozledım gelıcem ben tamam mı bıtanem dıyorum tamam dıyosenağlama yüregım bır kere daha yarılıyo ozaman. onun ıcın onun gelecegı ıcın calısıyorum. tek tesellım bu...