çocuklu yaşamı kabullenememek tedavi gerektirirmi?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve hammer tarafından 19 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Eylül 2009
    Konu Sahibi : hammer
  1. hammer

hammer papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Başlığı okuduğunuzda bana tepki duyabilirsiniz,ama anlatıcam.Bu teşhisi kendim yaptım,çevrenin yorumuysa çocuğun varken çok farklı,çekilmez bir insan oluyorsun oluyo..Hamile olduğumu öğrendiğimde çok üzüldüm,anne olmak istemediğimi farkettim ama bunun eninde sonunda olacağını ve eşimin hemen çocuk istediğini düşünerek 9 ay hamileliği kahrede kahrede geçirdim.Sonrasında olacakları tahmin edemezdim tabi,adına kolikmi desem ne desem bilemiyorum hiç bir sağlık sorunu olmayan,aksine topaç gibi bir bebek ama 24 saat ağlayabilen bir bebeğim oldu.Sen huzursuz bir hamilelik geçirmişsin demeyin,çok huzurlu hamileliklerin sonucunda bu tarz bebeklerin de doğduğunu gördüm.korkunç denebilecek aylar geçirdim,intiharı bile düşündüm.Şu an kızım2 yaşında,genel olarak huysuz bir çocuk hala.Ama ben de öz eleştiri yaptığımda hiç tahammülsüzüm.O yanımda yokken,işte vs. çok neşeli cıvıl cıvl bir insanım.Onunla bulunduğum her ortamda sürekli huzursuzum.Her an onunla ilgilenmek zorunda hissediyorum kendimi,heran ona bişey olacak korkusu oluyor.Bu da onunla sosyal hayatı kabusa dönüştürüyor benim için.Çok seviyorum,içimi yakıyor sevgisi ama bütün gece benim üstümde olması,sürekli bir mızıldanma içinde olması falan bazen delirtiyor beni.Sizce doktor desteği almalı mıyım?

2. 19 Eylül 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    ben sizin anne olabileceğinize inanmıyorum..inanamıyorum.
    kızmayın ama siizn ciddi bir tedaviye ihtiyacınız var.
    o bir bebek ve siz mahkum.siz nasıl yönlendirirseniz hayatı gelişimi sizin ellerinizde.
    sevgisiz bir çocuk yetiştiriyorsunuz farkındamısınız???
    ne demek o yanımda yokken neşeliyim şaka gibi yani..
    hayatınızın odak noktasında o olmalı,o huzursuzken sizde huzursuz olmalısınız.
    kediler bile yvruları konusunda bu kadar hassaken sizin durumunuzu kendiniz sorgulayın bence

4. 19 Eylül 2009
  5. buket_akay

buket_akay Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Işte bu yüzden kendimi tanıdığımdan
    anne olmamaya karar verdim
    bu kararı sürdüreceğim
    keşke siz de daha iyi düşünseydiniz

6. 19 Eylül 2009
  7. saftirik

saftirik rütbesiz... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Bencede psikolojik destek almalısın bu hiç normal degil.Sende zaten bunu soruyorsun anladıgıma göre
    Ayrıca kimseninde seni yargılamasına izin verme.Bunları elinde olmadan yapıyorsun anlasılan tedavi olmalısın.

8. 19 Eylül 2009
  9. Beyondparadise

Beyondparadise Az İnsan Çok Huzur ;) Üye

Beğenildi:
    321
    Ödül Puanları:
    363
    Şuan büyük bir pskolojik problemin temellerini atıyorsun Kesinlikle doktor desteği almalısın

10. 19 Eylül 2009
  11. fatxixma zehra

fatxixma zehra O KI O YUZDEN VARIZ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ah ah.bız bebek ıcın bu kadar ugrasalım senın soyledıklerıne bak canım ya.cocuk huzursuzluk deıl evın nese kaynagıdır.peygamber efendımızın dedıgı gıbı kalbın meyvesıdır.senın adına uzuldum...
    ama belkı pısıkolojıktır bu halın.o yuzden yargısız ınfaz yapamıyorum..

12. 19 Eylül 2009
  13. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.578
    Ödül Puanları:
    463
    bebekler ayna gibidir, bence kızının huzursuzluğu senin huzursuz olmadan mutsuz olmadan kaynaklanıyor,
    çocukluk döneminde ve ilerde kızının psikolojik sorunlarının olmasını istemiyorsan bence destek al, kesinlikle al, gerekiyorsa anti depresna başla doktor tavsiyesiyle tabii. Madem kızını çok seviyorsun onun geleceğini etkileyecek arazlar bırakmamk için kızın için bunu yapmalısın, tabii kendin içinde yapmalısın
    en başından hata yapmışsın, istenmeyen bir bebek, emin ol karnındayken bile bu enerjiyi almıştır yavrucak
    olan olmuş ve doğmuş, ileriye bakmalı, bu durumu nasıl düzeltebilirim diye ÇOK ACıL çözüm bulmalısın

14. 19 Eylül 2009
  15. hammer

hammer papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben çocuğumu sevmiyorum demedim,ya da ona eziyet ediyorum demedim.Aksine onu çok sevdiğimi ve sürekli pimpiriklenmekten ortak sosyal hayat yaşayamadığımı söyledim.Diyetteki arkadaş,hakkaten diyet zorluyor heralde sizi,nedir o tepkiler???Belki çok iyi daha bir anneyimdir ve fazla öz eleştiri yapıyorumdur,ne biliyorsunuz?Yapıcı yorumlarda bulunalım lütfen..Annelik bende iki ayrı kişilik oluşturdu,bu beni çok irrite ediyor.Üstelik çocuk da değilim,cahil de değilim.Bu tarz yorumları ola kişiler kendine saklasın lütfen.

Son düzenleme: 19 Eylül 2009
  16. 19 Eylül 2009
  17. hammer

hammer papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Konunun kaldırılmasını istiyorum,daha fazla saldırıya uğrayıp kendimi savunmak istemiyorum.Yanlış anlaşılıyor çünkü,konu hassas.Ama kimsenin anneliğini sorgulamamalısımız,hele kedi köpek benzetmesi çok ayıp kaçmış.Üstüme alınmıyorum.

Son düzenleme: 19 Eylül 2009
  18. 19 Eylül 2009
  19. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Konu sahibi isteği üzerine konu kapanmıştır

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.