Çocukluğumuzda Yaptıklarımız

Konusu 'Komik Yazılar' forumundadır ve DryaSzr tarafından 16 Kasım 2007 başlatılmıştır.

16 Kasım 2007
    Konu Sahibi : DryaSzr
  1. DryaSzr

DryaSzr Edeple gelen lütufla gider Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    Çocukluğumuzda Yaptıklarımız

Aşağıdakilerden az bir kaç tanesini yapmamış çocuk var mı aranızda ?

-Bakkaldan eve gelene kadar ekmeğin bütün kıtır yerlerini koparıp yemek.

-Ağzını tıka basa leblebi tozuyla doldurup karşındakinin yüzüne yaklaşarak ''papaz'' demek.

-Demir parmaklığı olna evlerin önünden geçerken eldeki çubukla parmaklıktan tırrrrrrrrrrrrrrrrrkkk sesleri çıkarıp ev sahiplerini rahatsız etmek.

-Perdeden perdeye uçarak tarzancılık oynamak ve kopan korniş yüzünden anneden hafif yollu sopa yemek.

-Masanın altına uzak gemisi Atılgan'ı çizip uzaycılık oynamak,çiğnenmiş ekmekiçiyle sivri kulak yapıp Mistit Sıpak olmak.

-Bozuk para,düğme,inci gibi şeyleri yutmak ve anne gözetiminde onları lazımlığa şa'apana kadar evden dışarı çıkmamak.

-''Hadi beni cennete götür'' deyip namaz kılan anneannelerin,dedelerin sırtına atlamak.

-Karlı havalarda sınıfa gizlice kartopu sokup ön sırada oturanların önlüğünden içeri kaydırmak

-Kertenkele yakalamak ve boynuna ip bağlayıp arkadaşlarının yanında gezdirerek hava atmak.

-Küçük yeşil kurbağayı kibrit kutusunun içine koyduktan sonra paketleyip kızlara hediye etmek.

-Evin içine çadır kurup kızılderilicilik oynamak.

-Buzdolabının ışığının dolap kapalıyken de yanıp yanmadığını anlamak için bıçakla dolap kapısının lastiklerini sökmek.

-Oluklu saçtan çatısı olan çay bahçelerinin çatısına taş atıp taşın çatıdan yuvarlanırken çıkardığı sesleri dinlemek.

-Mutluyken Şarlo veya penguen gibi yürümek.Hatta orangutan takliti yapmak.

-Kalkıp gitmelerine yakın misafirlerin papuçlarının bağcıklarını kör düğümlemek.

-Yanlış numara çevirip arayanlara ''yanlış numara'' demeyip sesini kalınlaştırarak ''Buyrun,ben Ahmet''diyerek karşı tarafla dalga geçmek

-Apartmanların kapı zillerini veya taksi duraklarının elektirik direklerindeki çağrı zillerini çalıp kaçmak.

-Pizzacıları,kebapçıları arayıp komşunun adına siparişte bulunmak.

-Kedinin dört ayak üstüne düşüp düşmediğini görmek için kediyi balkondan atmak.

-Dişleriyle gazoz açmak,kolayı çalkalayıp ona buna püskürtmek.

-Tuvalete gitmeye üşenip odada bulunan en yakın saksıya işemek.

-Kafayı balkon demirleri arasına,parmakları şişeye veya musluğa sıkıştırmak.

-Aynjı anda çekirdek yiyip çiklet çiğnemek ve çürüdükten sonra sakızı onun-bunun saçlarına yapıştırmak.

-Balkona gizlenipgelene geçene su tabancasıyla su püskürtmek veya nişan alıp tükürmek.

2. 16 Kasım 2007
  3. GULCXIXCEK

GULCXIXCEK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya ben bunların hepsini yaptım hatda dahası var bi gün çocukken bi arkadasımla numara atıyorduk kafamzıdan arayıp oglunuz kaza gecırdı su hastanede yatıyor cabuk gelın dıyorduk ne akılya mılletın nasıl duygularıyla oynuyorduk habıre zıllere basmalar mı hatda oturdugumuz yer ana caddeydı caddede durup sureklı taksılerı durdurur sonra kacardık cok yaramzdımmm ben cokkkkkkkklaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelae

4. 16 Kasım 2007
  5. DryaSzr

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    ben de hemen hemen hepsini yaptım .zıllere basarak kacma oyunu en sewdıgımdı.bı de baloncuk yapar sonra o suyu asagı dokerdım :))

6. 17 Kasım 2007
  7. kübra06

kübra06 Guest

odadaki saksıya işemek dışında hepsini yaptım yaalaelaelaelaelaene kötü çocuktum ben kötü yaramazın önde gideniydim hala da öleyim sırnaşık şey deli kızın tekiyim :icecream:

8. 17 Aralık 2007
  9. DryaSzr

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    ben de tekrar tekrar okuyup çocuklugumden ne kaybettım dıye arada bır kontrol edıyorum.e bışey kaybetmemışım aslında...bıraz uslanmışım o kadar :))))

10. 14 Temmuz 2008
  11. balea

balea sılada bir ömür geçer.... Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    108
    ben zencilerden hintlilerden siyah insanlardan fena korkardim. Hani su bi A takimi die bi dizi wardi ya sisman zenci bisürü altin kolye takan iste o zenciye karsi fobim wardi.Odada gazetede tv de onu gördükce ortaligi birbirne katip bagrip cagrirdim.:eek:

12. 30 Temmuz 2008
  13. Lavanta

Lavanta benaşıkoldum sendeolsana Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ben çok usluydum çok azını yaptım bi keresinde hava kararmıştı arkadaşla ip alıp birimiz bi kaldırıma diğerimiz diğerine ipte geceleyin görünmüyodu yoldan geçenler takılıyodu şaşırıyorlardı bi keresinde fena yakalanmıştık çok bağırdı adam çok

14. 10 Haziran 2009
  15. PasakliMinikTanrica

PasakliMinikTanrica her şey güzel olacak... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    yaaaa bunnar nekiii ben neler yapardım neleer :roflol:
    annem melek gibi kadınmış valla nasıl dayanmış bana
    resmen düz duvara tırmanıyomuşum koltukların tepesinde
    erkek çocuk gibiymişim
    ki kızlarla pek geçinemezdim gider erkeklerle futbol oynardım :roflol:
    annemin aldığı mutfakla ilgili oyuncakları kızlara verirdim alın oynayın diye ben giderdim top peşine :roflol:
    balkondan içine su doldurduğum balonu atardım geçenlerin kafasına :roflol:
    okulun bahçesinde kertenkele yakalayıp kafasını yada kuyruğunu kesip kavanoza atardık
    beklerdik nası yenisi çıkıcak diye :roflol:
    evimizde çok karınca vardır kibrit kutusunun içinde karınca beslerdim
    adı da mümtazdı :roflol:
    bi gün ders arasında kibrti kutusunu açtım baktım mümtaz yokk aradım ama bulamadım
    bütün sınıfı seferber etmiştim
    üstüne basmayın sakın mümtaz kayboldu diye yıkıyodum ortalığı :roflol:
    telefonla yaptıklarımı hiiiiiiiçççç anlatmıyorum bile
    heyy gidi heeey -tatlicadiarzu-

16. 10 Haziran 2009
  17. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    resim dersinde suluboya çalışmasından sonra boyalı suyu pencereden çocukların üstüne dökerdim :ecrin_bebek:

18. 10 Haziran 2009
  19. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    anneannemle kuaförcülük oynardım :ecrin_bebek:
    saçını tararken çaktırmadan kesmiştim kaydirigubbakcemile3
    Allahtan başı kapalıydı :roflol: