çocukta lenf nodülü

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve jakobi tarafından 9 Kasım 2010 başlatılmıştır.

9 Kasım 2010
    Konu Sahibi : jakobi
  1. jakobi

jakobi Binlerce kez şükür Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba arkadaşlar,
    umarım bana yardımcı olabilirsiniz. yeğenimde lenf nodülü çıktı kendisi 5 yaşında boynunda şişlik farkedip annesi dr a götürmüş dr lenf nodülü demiş
    23mm çapındaymış. tam kan testi yapmışlar 2 hafta içinde kendi kendine geçmesi gerekiyormuş 2 hafta sonra Kontrole gidecekler inşallah geçmiş olur. eğer 2 hafta içinde geçmezse Allah korusun ciddi bişey olabilirmiş. çevrenizde yada kendi çocuğunuzda böyle birşey yaşadıysanız tecrübelerinizi bilgilerinizi benimle paylaşmanızı rica ediyorum. şimdidenn teşekkürler.

2. 9 Kasım 2010
  3. nicole78

nicole78 pamuk şekerlerim.... Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    153
    inşallah geçer canım..ilk defa senden duyuyorum...allah anasına babasına bağışlasın...iyi düşünün iyi olsun inşallah...

4. 9 Kasım 2010
  5. jakobi

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    Amin inşallah canıım

6. 9 Kasım 2010
  7. hayatdenizolmasa

hayatdenizolmasa ne mutlu TÜRKÜM diyene...... Üye

Beğenildi:
    1.176
    Ödül Puanları:
    188
    geçmiş olsun canım benim oğlumda penisilin iğne sonucunda olmuştu ameliyat dedi dr osırada başka doktora götürdüm penisilinden olmuş dedi. kendi kendine geçer dedi haftasına geçmişti. Allah korusun kötü bişey olsa kan tahlilinde çıkardı heralde

8. 9 Kasım 2010
  9. jakobi

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    bizimki yakın zamanda ilaç kullanmadı yada iğne olmadı ama inşallah bizimkide hemen geçer

10. 9 Kasım 2010
  11. hayatdenizolmasa

hayatdenizolmasa ne mutlu TÜRKÜM diyene...... Üye

Beğenildi:
    1.176
    Ödül Puanları:
    188
    alerjik bi reaksiyonda olabilir

12. 9 Kasım 2010
  13. jakobi

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    bakalım diş çürüğündende olabiliyormuş beklemek zor işte 2 hafta

14. 10 Kasım 2010
  15. acemiera

acemiera kan bağı mi? O da ne? ... Üye

Beğenildi:
    63
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim oğlumda da var bir tanesi tam kulağının arkasında 3 yaşındayken farketmiştik doktor çocuklarda yüzlerce çeşit nodül olabilir dedi kan tahlilinde birşey çıkmadı grip olduğunda veya hastalandığında şişiyor sonra iniyor tam manasıyla geçmiyor şimdi 7 yaşında diş kısmında 15 gün önce birtane daha farkettim doktor belli seviyeye ulaşmayanları patolojiye almıyoruz dedi kan tahlili de yapmadı çünkü bu durumda kan tahlilinden bir sonuç elde edilmiyormuş sadece ellediğinizde sabit değilde oynayabiliyor olması bir ip ucu verebiliyormuş yani aşağı yukarı oynattığınızda içerde oynuyorsa problem yok kabul edebilirmişiz..geçmiş olsun inşaallah iner

16. 11 Kasım 2010
  17. jakobi

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    sizede geçmiş olsun canım bizimkilerde dün birde başhekime göstermişler o da önemli değil 2 hafta sonra kontrol ettirin demiş birde antibiotik şurup vermiş inşallah en kısa zamanda geçer

18. 25 Kasım 2010
  19. ronyam

ronyam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba gecmis olsun oncellike.3 ay once turkiyedetatildeydik tatil donusu farkettim bilye buyuklugunde iki tane ayni hizzada boyunda sislik farkettim internetten arastirdim lenflerle ilgili bu ayni bademcik gibi iltihaplara karsi vucudun verdigi tepkiymis,burdaki doktora goturdum krem verdi almadimda kullanmadimda.bir ay icinde kendiliginden gecti...cocuklarinizin vucudunu iyi gozlemleyin.ben bu yasta bile gecen tesadufen kendi kulagimin arkasinda bir siskinlik farkettim belkide yillardir oyle,bilmiyorum :)