Çoğul gebelik yaşayan arkadaşlar...paylaşımlarınız için buluşalım...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve seybay tarafından 27 Haziran 2008 başlatılmıştır.

27 Haziran 2008
    Konu Sahibi : seybay
  1. seybay

seybay umut et! sabret! şükret! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    İlk microenjeksiyon tedavimde hamile kaldım.Şu an 6 haftalık hamileyim.

3 tane 1.kalite embriyo transfer edilmişti.

İlk ulturason muayenemde 3 embriyomunda tuttuğunu hatta 1 tane de kendi içinde bölünüp 4.embriyonun oluşup tuttuğunu öğrendik..Doğal olarak şu an 4 tane canlı embriyoya sahibim.

Hepsi gayet sağlıklı ve herbirinin kalpleri atıyor..3 hafta sonra tekrar muayenem var..Ve çoğul gebelikler biliyorsunuz ki hem anne hem de bebeklerin sağlığı açısından riskli...

Bi karar verilmesi gerekiyor..Kafam çooook karışık..

2. 27 Haziran 2008
  3. BASAK0402

BASAK0402 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Cnm Allah Kolaylik Versin Ama Merak Ediyorum çoğul Gebelikte Ne Gibi Farkliliklar Hissediyorsun Ben Daha 8+2 Haftalik Hamileyim Ilk Kez Yarin Dr A Gideceğim 2 Aylik Olmaya Rağmen Karnim Büyüdü Ve Pantolanlarim Sikiyo

4. 27 Haziran 2008
  5. BASAK0402

BASAK0402 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yarina Kadar Dayanamiyorum Da.yardim Lütfen

6. 27 Haziran 2008
  7. axsxxixk81

axsxxixk81 İkinci aşkım, tatlı oğlum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım umudunu kırmak istemem ama benimde pantolonlarım olmuyor ve tek gebelik zayıfsan göbek çabuk çıkar derler,ne kadar doğru bilmem tabi...

8. 27 Haziran 2008
  9. s.i.n.e.m

s.i.n.e.m yakışıklı oğlum büyüyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    şöyle bi okudum da hiç anlamam gebelikten yazan da olmamış hepinize acil şifalar diliyorum rabbim hepinizi korusun

10. 27 Haziran 2008
  11. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Size başka bir forumda yazmıştım 43 yaşında üçüzlerini doğuran bir bayanla tanıştığımı,
    bu bayan 25 yıl tedavi görmüş , 4. micro denemesi ve ilk hamileliğinde üçüzlere hamileliğini öğrenmiş,
    hergün Kuran okuyarak, doğumun kolaylaştırması için Allaha dua ederek bebişlerine kavuşmuş,
    biliyorsunuz benim de 4. micro denemem de 4 emriyo transfer edildi,
    4 emriyo da tutunabilirdi, ama can kazanmış olan bu 4 canı feda etmezdim
    belki bana kızacaksınız, söylemesi kolay diye
    ama ben böyle düşünüyorum
    bu zor kararı verecek arkadaşlarıma Allahım kolaylık versin
    gerçekten dünyanın en zor kararı olacak
    Allahımhepimizin hamileliğini tamamına eriştirsin İnşallah

12. 27 Haziran 2008
  13. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    selam
    bu durumu bende yaşıyorum.3 tane bebek var şu anda 7 haftalık oldu önümüzdeki günlerde gittiğimizde dr birini sonlandırmak istiyor.Aslında kararı bize bıraktı ama gerekli açıklamlarıda yaptı.
    Bizi düşündüren zor elde edilmiş bu çoğul gebelikte kalbi atan bu bebeklerden birirninden seybayda ikisinden nasıl vazgeçeceğimiz.Kalbiz 3 nüde istiyor ama risk çok yüksek yazılı birkaç başarılı 3üz 4 üz haberleri yazılıyor ama bunlar çoğul gebelikten başarıya gelmiş nadir durumlar olduğu belirtiliyor bize.
    Kararımız birinden vazgeçmek gibi maddi , manevi zorluklar , ailelerin uzak oluşu türkiye şartları hepsi düşündürüyor ama vicdanımız ve gerçekler arasında gidip geliyoruz.
    Aranızda bu durumu yaşayn veya çevresinde yaşamış arkadaşların bu konuda deneyimlerine ihtiyaçımız var.

14. 27 Haziran 2008
  15. menekxsxe 44

menekxsxe 44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım. öncelikle hayırlı olsun. gerçekten zor bir durum senin için. bence herşeyden önce doktorunun seni yönlendirmesi çok önemli. bende ikizlere hamileyim biliyosun. bir sorun olmadığı halde tedirginim.çünkü çoğul gebelik herzaman belli bir risk taşıyor ki senin 4 tane muhtemelen doktorun da 1 veya 2 tanesini sonlandırma taraftarı olacaktır. hem sadece bebeklerde değil anne içinde 4 tane zor. bunu ilerleyen zamanlarda anlarsın ancak. şimdi daha çok yenisin. tabiki seçim senin. içinde atan bir kalbi durdurmak çok zordur eminim ama şimdi için değil ileriye dönü bir karar vermen gerekiyor. allah hakkında hayırlısını versin.:teselli:

16. 27 Haziran 2008
  17. BASAK0402

BASAK0402 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet Ben Zayifim 170 Boyum Var 50 Kilo Idim.son Birkaç Haftada 3 Kilo Aldim.acaba çoğul Mu Diyorum.bebişimiz Sağlikli Olsunda 1,2,3 Hiç Farketmez

18. 27 Haziran 2008
  19. EU1

EU1 Guest

seybaycım gebelik yaşamadığım için burayı meşgul etmeyeceğim...ben fikrimi diğer bölümde yazmıştım haddim olmayarak...Allah yardımcın olsun....