cogul gebelıklerın sonlandırılması kılzar hıc başına gelen varmı

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve seherim tarafından 11 Eylül 2008 başlatılmıştır.

11 Eylül 2008
    Konu Sahibi : seherim
  1. seherim

seherim MELEKLERİM BENİMLE Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bazılarınız bılırler ben 6 haftalık hamıleyım bız ıkız gebelık sanıyorduk ama ucuz gebelıkmış dun keselerı ve kalp atışları gorduk ama doktorum 11. haftada bırını sonlandırmamız gereklı dıgerlerını tehlıkeye atamayız dedı cok uzuldum gercekten cunku hepsının kalp atışlarını gordum ama bırınden vazgecmek zorundayım bu işlemı nasıl yapılıyor aranızda yaptıran varmı bırde daha sonra dıgerlerınıde kaybetmekden korkuyorum

2. 11 Eylül 2008
  3. ozlem24

ozlem24 henuz rutbeye daha var:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim hem gozun aydin hemde cok gecmis olsun allah yardimcin olsun insan evladini secebilirmi gercekten cok zor bir durum ama ya biri ya hepsi insallah saglicakla bebeklerini kucagina alirsin.

4. 11 Eylül 2008
  5. Syucem

Syucem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    seherim canım çok üzüldüm ben ya benimde en çok korktuğum şey bu biliyormusun böylesine zor bir tercih yapmak zorunda kalmak allah yardımcın olsun canım

6. 11 Eylül 2008
  7. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    selam

evet benimde üçüz gebelikti drum rikin büyük olduğunu ve sonlandırma işlemin yapılması gerektiğini söyledi bu arada seybay arkadaşımızında 4 lü gebeliği vardı.Vazgeçmek o kadar zor ki görüntü ses gözümden ve kulağımdan gitmiyor..Sanırım senin 11-12 haftada yapılacak belki birisi kendiliğinden vazgeçer yapılma gereği olmaz sudelinin öyle olmuştu.Bir bebek kendiliğinden iptal olmuş ve küçülmüştü.

Karından ince bir iğne ile girirliyor.Canım fazla yanmıyor ama sanki sıkışık ,adet ağrısı baskısı gibi oluyor.Doktor utrasonda bakıyor.Lütfen utrasona bakma , zaten bu arada ikil test ve ölçümler yapılacak
    en risk yaratan bebeğin büyümesi durdurulacak.İçinde sıvı alınacak, içine potasyum verilerek sonlandırılacak ve kese boşaltılacak..Hangi bebek olduğunu asla sorma gerekirse eşinle bile hiç konuşma .2-3 gün gözünden akacak yaşlar ama hepsini kaybetmeyi, acaba devam ediyorlar mı , içinde birçok soruyla geçeireceksin üçlüde.Üçlü doğma şansı ve doğduktan sonra devam etme şansları çok az.İlk gebelikte hele dahada zormuş.Seybayda vazgeçecekti iki bebekten fakat dörtünde kalpi durmuştu deddiğim gibi , zor bir karar bu.Sonlandırmadan sonra 3-4 gün dinleneceksin operasyon sadace 7-8 dk sürüyor.
    fakat mühtemelen diğer bebejlerden sıvı alınacaktır.amiosentez için.toplam eğer olursa 15-20 dk .Herşeyi duyuyorsun, hissediyorsun.O günleri ve yaşadıklarım çok zordu çünkü ilk 9 haftalıkken aşağıdan girilerek yapıldı bana keseinden sıvısı boşaltıldı.Bir ay sonra kontrıle gittiğimizde birde baktıkki bebek yaşamaya devam etmiş.İkinci defa diğer yöntemle yapıldı 0 zaman 13 haftlıktılar.
    sana geçmiş olsun canım.

8. 11 Eylül 2008
  9. seherim

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım bılgılerın ıcın sagol sanırım senın suan ıkızlerın var kac haftalık oldular canım Allahım tamamına erdırsın ınsallah
    banada ılk olarak alttan gırıp erken zamanda sonlandırmayı soyledıler ama sonra daha 12. haftaya kadar ne olucanı bılemeyız belkı kendılıgınden sonlanır veya en azından 12. haftada sorun olan bebek varsa onu sonlandırırız suan rastgele sonlandırma olur dedı doktorlarım banada bu daha mantıklı geldı ama yınede ıcım acıyor ınşallah o zamana kadar kendı sonlanır bende bu acıyı yaşamam

10. 12 Eylül 2008
  11. ulkuu1978

ulkuu1978 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim senin icin cok zor bir durum olsa gerek acinin buyuklugunu hissede biliyorum canim ALLAH yardimcin olsun:teselli:

12. 12 Eylül 2008
  13. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    benimde üçüzdü ikisi tek yumurta ikizi biri de ayrıca tek yumurtadaydı. ikisini yani ikizleri almak gerekiyor dediler. üçüde doğabilir sağılıklıda olabilir sakatta dediler. üçünü taşıyamazsan karnında üçü birden ölebilir dediler. çoook üzüldüm uzun uzun düşündüm ve karar verdim. kıyamadım ben onlara. Rabbim kararlamıştır hakkımızda hayırlısını verir dedim ve izin vermedim. Rabbime havale etmiştim. bu kararı o verecekti. ben hep dua ettim. 4. ayın sonunda ikisi kendiliğinde öldüler kalpleri durdu. yine üzüldüm ama hiç ağlamadım ben rabbime havale etmişim ve oda benim için hayırlısını vermiş kararlamıştı işte. rabbim sizin içinde hayırlısını versin.

14. 12 Eylül 2008
  15. gamzeli08

gamzeli08 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok zor bir durum yengem tüp bebek yöntemiyle üçüzlere hamile kaldı. 16 yıl sonra hemde çok riskliydi hep yatması gerekiyodu doktoru birini almak istedi diğerleri tehlikeye girmesin diye ama kıyamadılar allah verdi 16 yıl sonra kıyamam dedi büyük bir risk aldı yani. sürekli yattı 8 ay boyunca sonuç sağlıklı 3 bebek ama doktorun almak istediği durumu kötü yani çok altta olan bebek bir hafta küvezde kaldı. ama bence böyle bir risk almak zor hemde 3 bebeğe bakmak inan çok zor bakıcı tuttular ama yetmedi yinede çok zorlandılar. kısacası diğerleri için birinden vageçmek gerek galiba ama gerçekten çok zor allah yardımcın olsun....

16. 12 Eylül 2008
  17. seherim

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    hepınıze teşekkurler kızlar gercekten cok zor ıcım acıyor ama sanırım dıgerelerı ıcın bunu yapmak zorundayım ınsallah 12. haftaya kadar bırı kendılıgınden sonlanır mevlam hayırlısını nasıp etsın

18. 12 Eylül 2008
  19. minos

minos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    seherim gercekten zor bi durum benim basima gelmedi bilemem zor bi durum
    benim aklima bazen geliyor doktorum bana cogul gebelik riskin var dedi su an hamile deilim asilama yaptiricaz kismetse doktor ondan bile cogul gebelik olabilecegini soyluyor dorduzde olabilir diyo benimde aklima geliyor bazen nasil olacak diye insallah hakkimizda hayirlisi olur
    allah kolaylik versin canim