Cok acil, acaba hamilemiyim ?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve iremiremirem tarafından 21 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Şubat 2009
    Konu Sahibi : iremiremirem
  1. iremiremirem

iremiremirem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    mrb ben 21 yasındayım sözlüle ilk birlikteliğimi yasadım ilişki sırasında kan geldi ama çok fazla değil ertesi gunu de adetimin baslaması gerektigini biliyordum.sabaha kadar uyuyamadım çok yogun derecede kan geldi ama adet kanı gibi değildi.adetim sırasında özellikle ilk gun o kadar kan gelmezdi.ilişkiyi korunmadan gerçekleştirdiğimiz için ne olur ne olmaz diye norlevo adındaki hapı kullandım(ilişkiden 2 gun sonra)ve o hapı kullandıktan sonra kanamam durdu 3-4 gun sonra tekrar kan gördum.ama normalde 6 gun suren adetim 4 gun sürdü bu normalmi hamile olma olasılıgım varmı şimdi,o ilk gun gelen kan zarın kanımıydı yoksa adetmiydi,bu hapın hormonlarımı bozarak adeti kesme gibi bir özelliği varmı yardım edin lutfen o ilacı almadan önce göğüslerimde hassasiyet dolgunluk vardı fakat adet oldugunu tahmin ettiğim kanla geçti bu durumda hamilemiyim

2. 21 Şubat 2009
  3. Lillyum

Lillyum çok bilmiş Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım adetine bir gün kala birlikte oldum ve kan geldi diyorsan hamile değilsindir yerimseniben
    panikleyip kullandığın doğum kontrol hapı adeti keser a.s
    büyük bir olasılık hormonlarının dengesini bozmuşsundur
    ama yinede emin olmak için bir test al istersen a.s
    ah siz gençler ah :eek:klava:

4. 21 Şubat 2009
  5. sahra87

sahra87 Bilemiyorum... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ilk gelen kan kızlık zarının yırtılması sonucu gelen kan...2 gün devam etmiş muhtemelen sonra haptan 2 gün sonra başlayan kan da adet kanı.norlevo kanı kesmez..adetini zamanında getirir hamile kalmış olacağını sanmıyorum.bir dahakine korunun norlevo hormonları etkileyen birşey..

6. 21 Şubat 2009
  7. weaselflowerss

weaselflowerss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım test alıp bakıcaksın ama ondada yanılma payı olabiliyormuş yine en kesin doktora gitmek çelişkiyle yaşamaktansa.

8. 21 Şubat 2009
  9. Lillyum

Lillyum çok bilmiş Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada unuttuğum birşey var
    üzgünüm ama :1no2:
    evet o gördüğün aşırı kanama kızlık zarının kanaması :1no2:

10. 21 Şubat 2009
  11. glsh85

glsh85 Guest

bence hamıle degılsın
    umarım bırgun pısman olmazsın

12. 21 Şubat 2009
  13. Biccere

Biccere Ne kadar fedakarlık, o kadar vefasızlık... Üye

Beğenildi:
    544
    Ödül Puanları:
    23
    bencede canım..en iyisi dr a gidip bi tahlil yaptırmak..için rahat eder..hemde düzenli korunma için doktora da danışır ve evlenene kadar hapla korunursun..için rahat eder

14. 21 Şubat 2009
  15. sahra87

sahra87 Bilemiyorum... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım norlevo doğum kontrol hapı değildir. korunmasız ilişkiden sonra 72 saat içinde içildiğinde erken ya da geç getirtmez tam zamanında getirtir adetini.
    o hapın etkili olabilmesi için 72 saati beklemeden 1 gün içerisinde içmen lazım çünkü %100 garantisi yok...ancak adet öncesi ilişki olduğundan hamile kalma riskin çok düşük...
    sen zaten buraya yaptığım yanlışmı doğrumu diye sormamışsın o yüzden yargılamak bize düşmez..

16. 21 Şubat 2009
  17. iremiremirem

iremiremirem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    :eek:teşekkur ederim butun yorum yazanlara haklısınız dikkatli olmak lazım.kimseye anlatamadıgım için konuyu buraya açtım jinekolojik muayeneden de çekindiğim için daha doktora gidemedim.sözlum bu konuda bana çok destek oluyor.inşallah 1.5 sene sonra evleneceğiz.tekrar teşekkur ederim :)

18. 21 Şubat 2009
  19. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    canım norlevo yu ne olur ne olmaz ben korkuyorum diye alma, sadece gerçekten ciddi durumlarda kullan çünkü acaip hormonları oynatan bir ilaçmış bi arkadaşım almıştı ben hiç kullanmadım ama, doktora gittiğinde de doğum kontrol yöntemlerini sor ilaaca falan başlayabilirsin. hamile olduğunu da sanmıyorum.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.