çok acil.pirinç unundan mama

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve beril78 tarafından 22 Mart 2009 başlatılmıştır.

22 Mart 2009
    Konu Sahibi : beril78
  1. beril78

beril78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar herkese merhaba,

bugün ilk kez pirinç unundan mama yapcam.bebeğim 5 aylık oldu.dün dr konrtolü vardı başlayabiliriz dedi ama ben ona hangi sütten yapacağımı sormayı unuttum.açık sütteni pastörize olandanmı.sizler nasıl yapıyorsunuz?

2. 22 Mart 2009
  3. nutez

nutez Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    neden pirinç unu kullanıyorsun canım.dr neye dayanarak bunu söyledi biraz açabilirmisin.çok özür dilerim ama maddi açıdanmı biraz açıklarmısın ona göre cvp yazmak isterim

4. 22 Mart 2009
  5. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bence de pirinç unu kullanma, hiç beslenmiş olmayacak bebeğin
    ayrıca daha 5 aylıkmış, süt de kullanamazsın canım
    1 yaşından önce verilen inek sütü gelişim geriliğine ve kansızlığa sebep olur, hazmı zordur bebekler için
    mutlaka vermen gerekiyorsa ülkerin gogly diye bir ürünü var, suyla hazırlanıyor, muhallebi oluyor
    ama dediğm gibi sadece kof kilo yapar, beslemz
    dr nasıl önerdi ben de anlamadım
    bebeğin emmiyor mu canım, emiyorsa nnormal ek gıdalara geç, meyve suyu yoğurt çorba gibi
    emmiyorsa da bu ek gıdaların yanında devam mamasına devam et bence

6. 22 Mart 2009
  7. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ben iki çocuğumada pirinç unu verdim öyle kof kilo falan yapmadı normrl kiloda gitti
    ama bir yaşına kadar ülker googly nin (umarım yanlışyazmamışımdır) suyla hazırlanan muhallebilerini kullandım
    sende dene hem çok pratik hemde kıvamını tutturmak zor değil

8. 22 Mart 2009
  9. beril78

beril78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok mu kötü yaaa pirinç unu? sütüm azaldığı için akşamları 1 kere ver dedi sadece.maddiyatla alakası yok.bunuda ek gıdalara geçelim artık diyerek önerdi.

10. 22 Mart 2009
  11. nutez

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    kilodan kasım şişmanlık değildi canım hiçbir besin değeri yok anlamında yazdım boş bom boş bir tokluk okadar ne vitamini var bu pirinç ununun devam mamasıyla eş değer olabilirmi ben bilmiyorum varsa sen yazarsan bilgilenmiş oluruz.

12. 22 Mart 2009
  13. nutez

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım ozaman bebeğininde seve bileceği bir sürü anne sütüne eş bebek mamaları var herhengi birinden alabiirsin bebişin ayına göre olandan.ve içinde birçok besin maddesi olan gece mamaları var ondanda alabilirsin.pirinç unu protein falan taşır ama 5 aylık bebek için çok gerekli değil.onun ihtiyacı olan değerlere eş ürünler almalısın.sindirimi için iyi olacak ürünler

14. 22 Mart 2009
  15. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    berilcim milupanın beblecın falan suyla hazırlanan muhallebileri, gece tahılları falan var
    4 aydan sonra kullanılabilenleri de var, onlardan al, hem besleyici hem sağlıklı
    pirinç unu verene kadar onları ver canım, için rahat olsun

16. 22 Mart 2009
  17. nutez

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    beril cim benim geçmiş konularımda senin aylarında bebişime verdiklerim konu alıyor dilersen bir incele.füsfüs ün de dediği gibi özellikle gece tahıllı gıda vermen çok iyi olur çünkü bağırsakları yumuşatıp çalıştırıyor.

18. 22 Mart 2009
  19. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bazı doktorlar mamaya karşı oluyor.seninki de onlardan demek.
    başta yarı yarı sütle yapman gerekiyor,pirinç unundan pişireceksen,hazır pirinç unları var gogly,arı gibi- ki bunlar ucuz epey-.
    hazır muhallebiler var suyla karıştıryorsun hazır oluyor,milupanın sütlü pirinçlisini çok kullandık biz.
    herhalde doktorun akşam öğününe bunu ver , diğer hallerde emzir sütün bolalsın diye böyle bir öneride bulunmuş.
    kızlar bazı doktorlar anne sütü ile beslenen bebek kahvaltıya başlayınca inek sütü ile hazırla diyor,bir çay bardağından birşey olmazmış vs.bazıları da karşı.