çok acil sütüm bitiyor mu :(

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve meryemmeryem tarafından 25 Haziran 2010 başlatılmıştır.

25 Haziran 2010
    Konu Sahibi : meryemmeryem
  1. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    dünden beri sütümde azalma görüyorum,
    sabah bebeğimi emzirip çıkıyorum işyerindede en az 2 kez sağıyorum
    geceleride sabaha kadar 2 veya 3 kez bebeğim emiyor..

dünden beri az geliyor sütüm ne yapmalıyım yaa bu kadarda dikkat ediyordum
    sıvı tüketimim iyi,dün humana still tee aldım içiyorum
    şimdi ofisteyim sağdım yine ama çok az nerdeyse damla damla geldi
    ay çok üzüldüm panikledim ne yaparım ben

acil bir şekilde ne tavsiye edersiniz,
    hiç geçmişi okuyamadım bu konu mutlaka vardır ama bakacak fırsatım yok şuan

2. 25 Haziran 2010
  3. sebo

sebo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ısırganın sütü arttırdığını biliyorum (araştırmalarım neticesinde)en azından çayını içebilirsin .

4. 25 Haziran 2010
  5. turab571

turab571 sevincim eksilmesin yeter Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    daha sık sagmalisin bebegin yaninda olsa daha sık emmek isteyecekti emdikce sut artiyor.

6. 26 Haziran 2010
  7. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    meryemcim iyi ki açtın konuyu aynı sorunu yaklaşık 1 aydır bende yaşıyorum canım. Sanırım ben senden 10-15 gün önce falan başladım işe bebeğin kaç aylık bilmiyorum ama son bir ayda yaşadığımı paylaşıyım seninle. ınşallah birlikte bir çözüm buluruz benimde bitti biticek sanki. Dün 4 kez sağdım toplamda iki gögsümden 80 cc ancak çıktı her sağışımda 20-30 cc ancak çıktı. Denemediğim şey kalmadı hergün 3 litre su içiyorum, Humananın çayı,dereotu,kuru incir,beyaz üzüm,vitamalt aklına ne gelirse hiç bir değişim yok. Haliyle stres yapıyorum stres yaptıkça daha azalıyor sanki.
    Şu an medela pompa kullanıyorum artık pompadan süphelenmeye başladım. Eskiden sağım esnasında gögsümde hafif bir sızlama olur süt akmaya başlar bir anda biberon dolardı. Şimdi artık hiç olmuyor sadece oğlum emerken bazen oluyor. Mesela eskiden birini sağarken birinden akardı şimdi hiç yok. Acaba diyorum pompanın sağım gücü mü yetmiyor diye. O yüzden bir firmadan daha güçlü bir pompa kiralıycam bir hafta deniycem. Dün firma yetkilisi ile konuştum elimdeki pompanın emiş gücünün ancak 2-3 aylık bebeğin emişi kadar vakum uyguladığını anlattı daha büyük bebeklerin emiş gücünü uygulamadığında sadece süt havuzlarındaki sütü çekermiş. Süt salınımı olması için daha güçlü vakum uygulaması gerekirmiş.Pazar- Pazartesi izinliyim Salı alıcam makinayı bi deneyim sanada yazarım. O da olmadı doktora gitmeyi düşünüyorum. ınşallah çözeriz bu durumu.
    Çok uzun oldu farkındayım ama kafama çok takılıyor..

8. 27 Haziran 2010
  9. Aris

Aris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    41
    Merhaba arkadaşlar

Çok uzun yorum yapmak istemiyorum, sadece tavsiyede bulunmak istiyorum.

Malt içeceği ( Vitamalt) veya alkolsuz bira için. ( alkolsuz bira alkol içermediği için bebeğe hiç bir zararı yoktur).

Ve stresten biraz uzak durun. Durum düzelecektir. :ecrin_bebek:

10. 28 Haziran 2010
  11. meryemmeryem

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108

canım bebeğim 9 ayı bitirdi şuan ..bende medela elektrikli pompayı kullanıyorum evet bazen oda aklıma geldi acaba pompadan mı diye bilemiyorum
    vitamal aldım bugün içmeye başlıcam,beslenme konusunda bir sıkıntım yok ne faydalıyla hepsini tüketiyorum
    stres yapmayalım tamam ama buda elimizde değildi,sütün gelmediği görmek çok üzücü ister istemez etkiliyor seni
    birde uyku problemim var mecburen bu da tüm annelerde vardır mutlaka
    yani çok iyi uyuyamıyorum buna çözüm yok maalesef :KK43:
    off bilemiyorum canım yaa
    sen sonuçları bir yaz bakalım sende durumlar ne olacak

canım yukarıdada belirttim aslınd açok rahatım çok şükür moraslimi bozacaklk üzülecek bir durumum yok ama sütün gelemediğini veya az geldiğini görmek dengemi bozuyor birden bunun önüze nasıl geçebilirim ki
    hep pozitif düşünmeye çalışıyorum
    bakın bu hafta sonu hiçbişey yapmadım sadece bebeğimle ilgilendim hep
    sürekli emzirmeye çalıştım emzirdimde ama bilmiyorum birazdan pompayla sağıcam bakalım inşallah düzelmiştir.

12. 28 Haziran 2010
  13. zlato

zlato Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben oğlum 10 aylık olana kadar iş yerinde süt sağdım...sonra sağcak kadar sütüm olmadığından iş yerinde sağmayı bıraktım...

ama benim sütümü arttıran şeyleri yazayım
    -aventin süt pompasını kullandım - çok da memnundum
    -ısırgan ve rezene çaylarını günde her ikisinden 2 şer bardak içiyordum
    -dondurma yiyince sütüm artıyordu
    - armut yiyince sütüm artıyordu
    - ve ilişki sonrası sütüm çok fazla geliyordu

iş yerinde sağmayı bırakmam yavaş yavaş oldu ama... günde 2-3 kez sağarken 2 ye indirdim, sonra da 1 kez sağmaya...sanırım tam 12 aylıkken tamamen süt pompasını kullanmayı bırakmıştım...

stres yapmayacaksınız , demesi kolay , ama bir gün süt çıkmasa bile ertesi gün süt gelir... önemli olan siz kafanızda kendinizi buna hazırlamak...

bol sütlü günler dilerim

14. 28 Haziran 2010
  15. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    canım kiralıycağın marka model nedir. ücreti ne kadar. gerçekten işe yararmıki benimkinde çok bariz bir azalma yok ama kızım eskisine oranla özellikle geceleri çok fazla süt istiyor belki artar. birde bu saatten sonra artma olurmu acaba

16. 28 Haziran 2010
  17. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Peki ne kadar süre emzirmeye devam ettin yani iş yerinde sağmayı tamamen bıraktıktan sonra süt ne kadar süre daha gelmeye devam etti. Ben hiç sağmazsam tamamen kesileceğinden korkuyorum.

18. 28 Haziran 2010
  19. meryemmeryem

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    evet yaa bende sağmazsam iyice kesilecek diye korkuyorum nerdeyse her fırsatta sağıcam
    işyerinde sağmayı bırakmak nasıl etkiledi ki sütünüzü

birde akşama kadar sağılmayan sütü bebeğinize mi veriyorsunuz bunun zararı olmuyormu bebeklere