çok acil yardım!!!

Konusu 'Tüp Bebek Merkezleri' forumundadır ve ilyada79 tarafından 30 Aralık 2009 başlatılmıştır.

30 Aralık 2009
    Konu Sahibi : ilyada79
  1. ilyada79

ilyada79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkdaşlar merhaba ben 1,5 yıllık evliyim hiç korunmadık hamilede kalmadım bu ay eşimle doktora gitmeye karar verdik ve gittik. eşim ve ben bi takım testlerden geçtik ve bunun sonunda eşimin spermiyogram testi 0 çıktı. çok kötü durumdayız. tese ameliyatı ve mikroenjiyo yöntemi ile gebeliğe %50-%60 şans veriyor görüştüğüm tüp bebek merkezleri. izmire yakın oturduğumuz için bana önerebileceğiniz bir tüp bebek merkezi varmı yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Son düzenleme: 31 Aralık 2009
  2. 30 Aralık 2009
  3. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.328
    Ödül Puanları:
    163
    Canım rabbim hayırlısıyla evlat sahibi olmanızı nasip etsin.Seni çok iyi anlıyorum.Bizimde sorunumuz sizinkiyle aynıydı,spermiyogram testlerimiz hep 0 çıktı.Biz tedavimizi MEMORİAL HAST.olduk.Ama merkez istanbulda.Biz merkezden çok memnun kaldık,şu an 11+4 haftalık ikizlerime hamileyim.Darısı başınıza inşallah.

4. 30 Aralık 2009
  5. ilyada79

ilyada79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    amin canım çok teşekkür ederim sende hayırlısıyla inşallah kucağına alırsın bebeklerini. istanbula gitmek eşimin işi dolayısıyla pek mümkün değil inşallah izmirde iyi bi yer bulabilirsem izmiri düşünüyoruz. peki nasıl bir yöntem uyguluyorlar biraz bilgi verebilirmisin.

6. 30 Aralık 2009
  7. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım en zor durumdasınız. eşimin işi falan diyorsun galiba henüz durmunuzun farkında değilsiniz. hemen yapmayın eşinin iznini bekle derim ben. hem para biriktirin. lütfen lütfen acelecei olmayın. daha önce azosperm teşhisi konmuştu eşime bu nedenle biliyorum. lütfen iyi bir yerde olun. bence umut tüp bebekte emre bakırcıoğluna gidin başkası yardım edemez. usta bir el lazım. hem fiyatları diğer yerlere göre daha uygun. sana verdikleri oran çok çok abartılı moralini bozmak istemiyorum. ama tüp bebekte dahi en yüksek verilen oran % 65 oda hamile kalma eve çocuk götürme oranı % 30 tüp bebekte çocuk düşürme riski çok fazla. örnek ben pazartesi bebeğimi düşürdüm. yani sana % 50 diyen halt etmiş diyorum. en başta oraya kesinlikle gitme derim ben. mikrotese yapıp yapmadıklarını iyice bir sor. bize bir yerde mtese yapıcaz dediler. sonradan normal tese yapacaklarını öğrendim. yok fark etmez falan diyorlar. normal tese olursa ilerde cinsel problemler yaşayabilirsiniz. çocuk olmamasının üzerine bi de bu olursa problem yaşarsınız. canım bu aç gözlülere karşı dikkat et. bizde sonradan sperm çıkmasına rağmen tüp bebek tedavisinde yumurta toplama gününde eşime teseden bahsetmeye başladılar. halbu ki başta ben çıkmazsa diye spermleri dondurmayı teklif ettim. gerek yok o günde çıkar demişlerdi. ben de eşimde sperm çıkmazsa tese yaptırmayacağım dedim. transferi iptal edeceğimi söyledim. sonradan eşimde çıktığını söylediler. ama ben o tepkiyi vermeseydim ne olacaktı bilemiyorum.

8. 30 Aralık 2009
  9. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım en zor durumdasınız. eşimin işi falan diyorsun galiba henüz durmunuzun farkında değilsiniz. hemen yapmayın eşinin iznini bekle derim ben. hem para biriktirin. lütfen lütfen acelecei olmayın. daha önce azosperm teşhisi konmuştu eşime bu nedenle biliyorum. lütfen iyi bir yerde olun. bence umut tüp bebekte emre bakırcıoğluna gidin başkası yardım edemez. usta bir el lazım. hem fiyatları diğer yerlere göre daha uygun. sana verdikleri oran çok çok abartılı moralini bozmak istemiyorum. ama tüp bebekte dahi en yüksek verilen oran % 65 oda hamile kalma eve çocuk götürme oranı % 30 tüp bebekte çocuk düşürme riski çok fazla. örnek ben pazartesi bebeğimi düşürdüm. yani sana % 50 diyen halt etmiş diyorum. en başta oraya kesinlikle gitme derim ben. mikrotese yapıp yapmadıklarını iyice bir sor. bize bir yerde mtese yapıcaz dediler. sonradan normal tese yapacaklarını öğrendim. yok fark etmez falan diyorlar. normal tese olursa ilerde cinsel problemler yaşayabilirsiniz. çocuk olmamasının üzerine bi de bu olursa problem yaşarsınız. canım bu aç gözlülere karşı dikkat et. bizde sonradan sperm çıkmasına rağmen tüp bebek tedavisinde yumurta toplama gününde eşime teseden bahsetmeye başladılar. halbu ki başta ben çıkmazsa diye spermleri dondurmayı teklif ettim. gerek yok o günde çıkar demişlerdi. ben de eşimde sperm çıkmazsa tese yaptırmayacağım dedim. transferi iptal edeceğimi söyledim. sonradan eşimde çıktığını söylediler. ama ben o tepkiyi vermeseydim ne olacaktı bilemiyorum. allah yar ve yardımcınız olsun. yalnız en az üç farklı tüp bebek merkezinde eşine spermiyogram testi yap. çünkü bazen yıkama işlemi sonrasında da bulunabiliyor. ya da bizim gibi ( inşallah öyle olur) sonradan çıkabilir. allah bu yolda senin ve eşinin yar ve yardımcısı olsun. rabbim en başta azolulara bebiş versin istiyorum. rabbim yüzünüzü soldurmasın canım.

10. 31 Aralık 2009
  11. ilyada79

ilyada79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sirenas uyarıların için çok teşekkür ederim bebeğin içinde çok üzüldüm geçmiş olsun şu anda araştırma halindeyim izmirden bi kaç yerle görüştüm Alahtan hayırlısını dilemekten başka bi çare yok. o nedenle arkadaşlardan izmirdeki tüp bebek merkezleri ile ilgili bilgi istiyorum

Son düzenleme: 31 Aralık 2009