Cok Acil Yürüteç ve mama sandalyesi tavsiyesi...!

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve bistrogirl tarafından 17 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

17 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : bistrogirl
  1. bistrogirl

bistrogirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Cok Acil Yürüteç ve mama sandalyesi tavsiyesi...!...netten alacağım.
    6 aylık bir küçük prensesimiz var. Haftaya bakıcı ile birlikte kalacak ben işe başlayacağım.

Yürüteç: Özellikle 1 hafta sonra işe başlayacağım için 6 aylık bebeğim bakıcı ile birlikte kalacak ve küçük prensesim sürekli kucak isteyen biri ve bir müddet yatakta kalınca ortalığı kasıp kavuruyor ve bağırıyor kucağa alınca susuveriyor...Yürüteç sizce bu yönde faydalı olur mu? inanın ben ve eşim onu kucakta dolaştırmaktan bıkmıyor değiliz.

Soru1) sizce yürüteç bu yönde işimizi kolaylaştırır mı? zarar mı var mı bebek gelişimi için yürüteçin?

Soru2) Hangi marka yürüteç öneriyorsunuz? Benim için önemli olan koruyuculu olması ve ev kazalarına karşı tedbirli bir tasarıma sahip olmasıdır.

Soru3) Mama sandalyesi olarak acaba araştırmalarım sonucunda yine güvenlik ve ergonomikliği ve koruyucu & rahat olmasını göze alırsak Kraft İdol sizce yeterli olur mu?

Soru3) bebeğim dediğim gibi 6 aylık. ve ilk 4,5 belki 5 ay yalancı emzik kullandı şimdi 1-1,5 ay olacak yalancı emziği bırakalı.sürekli bir şeyler arıyor agzına götürecek..huzursuzluğu fazla..doktora götürdük bu huzursuzluk kansızlıktan olabilir dedi kan testi yapıldı "demir eksikliği" çıktı.şimdi sabah aksam yemeklerinden önce 9 damla alıyor demir eksikliği için...1 ay sonra tekrar kontrole götürecez.acaba bu huzursuzluk, birşeyleri emme isteği emziği bıraktığı için mi? sizce yanlış mı yaptım emziği bıraktırdığım için kızlar?

Acilen sorularıma cevap verirseniz cok sevinirim herşey gönlünüzce olsun...:1rolleyes:

2. 17 Mayıs 2010
  3. sabihase

sabihase Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim dr um yürüteç kullanma dedi hem geç yürüyormuş hemde çok sağlıklı değilmiş.(parmak ucunda yürüme vs yapıyomuş).mama sandalyesi olarak ben chicco polly kullanıyorum herşeyi çok güzel ama ön tekeri yok ileri geri hareketi zor oluyo ama bebişim için oturma yeri vs çok güzel karar senin..bu arada benim bebişimde hep kucak isteyenyatmayı hiç sevmeyen bi bebekti bu aydan sonra oturmaya ve oyuncaklarıyla daha çok ilgilenmeye başlayınca daha rahat ettim mama sandalyesine oturtuyorum önüne oyuncak koyuyorum yönünü bana çevirip işimi yapıyorum..çok uzun oldu kusura bakma..:))))

4. 17 Mayıs 2010
  5. nilim

nilim Popüler Üye Editor

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    153
    yurutec ve mama sandalyem chicco cok memnunum yurutece gunde en fazla yarim saat bindiriyorum tek basina biseyler yapmak hosuna gidiyor kizimin zaten en fazla 2-3 ay daha binecek bidaha yuruyecek

6. 17 Mayıs 2010
  7. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    ben mama sandalyesi chicco polly magic kullanıyorum yürüteç ise mamalove aldık hem yürüteç hem hoppala hemde yürüme yardımcısı oluyo fonksiyonu fazla olduğu için bunu aldık biz

8. 18 Mayıs 2010
  9. pumpkins

pumpkins Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    5 aylık ikiz bebeklerim var,mama sandalyelerini dün aldık,uzun zamandır araştırıyodum,chicco polly çift kılıflı almaya karar vermiştim,mağazaya gittiğimde kraftın idol'üde vardı ve pollyle arasında çift kılıf haricinde hiçbir fark olmadığını gördüm,hatta idol dört tekerlekli olduğu için bana daha çok uydu,bence gayet güzel ve kullanışlı bir ürün,yürüteçe gelince doktorumuz 8.aydan önce kesinlikle kullanılmasını tavsiye etmiyorum dedi,beklemedeyiz.

10. 18 Mayıs 2010
  11. larem35

larem35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yuruteç kullanmıyorum kullanmıyacağım.mama sandalyesindekraf idolu kullanıyorum çok rahat çift tepsili kılıfı silinebiliniyor ,kademe ve koltuk ayarı var.fiyatıda uygun eee daha ne olsun:)dünyanın parasını vermeye gerek yok bence.emzik rahat oluyor aslında keşke bıraktırmasaydın bir sure daha.

12. 18 Mayıs 2010
  13. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Emmek bebekler için bir ihtiyaç en azından 1,5 yaşına kadar. Bu nedenle emzik onları rahatlatıyor hele de alışmışsa bıraktırmak için erken. Onun hayatından önemli bir parçayı koparıp almış oluyorsunuz. 1,5 yaşından önce bıraktırmak doğru değilmiş.

14. 20 Mayıs 2010
  15. bistrogirl

bistrogirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cihcco polly 2in1 çift kılıflı mama sandalyesini aldım..harika birşey...kraft idolda orta bacağa denk gelen apart bebeği rahatsız edebilir büyüyünce dediler..Chicco herkese tavsiye ederim...

16. 20 Mayıs 2010
  17. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    mama sandalyesi chicco polly.. kraftlarda genellikle bacak arasına denk gelen sabit bir aparat var arkadasında dediği gibi.. bebege rahatsızlık verebiliyor. ama chiccoda tepsinin alt kısmındaki aparat sökülebiliyor.. tavsiye ederim.

18. 22 Mayıs 2010
  19. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    yürüteci kesinlikle önermiyorlar..bel ve kalca kemikleri gelisimi icin iyi degilmis....tek bildigim bu