Çok bunaldım artık!(Anne ve babamla olan yaş farkı)

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve MeDuSa tarafından 6 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

6 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : MeDuSa
  1. MeDuSa

MeDuSa Guest

Merhaba kıslar
    Ben ailenin en küçük çocuğuyum doğal olarak annem ve babamla aramızdaki yaş farkıda fazla annemle 31yaş babamla 36yaş var aramızda.
    Ablamlardan biri evlendiğinde ben daha üçüncü sınıftaydım ablam benden 11yaş büyüktü
    Onunla bekarken yaşadığımız günleri hatırlamıyorum bile :sm_confused:
    Diğer ablam da iki sene önce evlendi ama o da üniversite için ben 12yaşımdayken çıktı gitti evden.Sonra ben 14yaşımdayken yine ablamla 18yaşıma kadar aynı evdeydik.Okuduğu yere yani memleketimize geldik babamın emekliliğinden dolayı.
    Yani uzun süre bir ailenin tek çocuğu gibi hissettim kendimi şu ana kadar.
    Annem ve babam benim için dünyada eşi benzeri olmayan iki varlık.
    Ama bir kaç senedir ikiside(sanırım biri menopoz biri antropoz döneminde olduğu için) o kadar farklı davranıyorlarki tanıyamıyorum artık.
    Ablam insanların bu dönemlerde karakterlerinin bile değişebileceğini o yüzden bu durumun normal olduğunu katlanmam gerektiğini söylüyor.Sonuçta ne anne babalar var bizimkiler yanlarında melek kalır diyor.
    Oysa ben çekiyorum bunu onlar annem ve babamla aynı evde değiller.
    Akşamları onlar salonda ben odamda oturuyorum. Çünkü içeri gidiyorum zaten istediğim diziler izlenmiyor bir çift laf edilmiyor.Babam artık hep sinirli bakıyor.Anneme bişey desem tersliyor.Öyle bunaldımki evde yalnız yaşıyo gibiyim.Sadece yemek saatlerinde birlikte aynı masadayız.Akşamları konuşacak konu bulmaya çalışıyorum yanlarında hemen kapatıyorlar.Bende yanlarında bunalıyorum kk'da vakit geçirmeye çalışıyorum ama bu sefer yanlarında durmuyo oluyorum.Yanlarında dursam konuşmuyoz konuşursak canımı sıkıyorlar.
    Ablamlara gittim haftasonu burdakinden daha mutluydum orda eniştemde ablamda kafa dengim şimdi ailemin yanında başka yerde huzur bulduğumu anlamak beni yıktı. mafoldumben
    Oysa onlar benim annem babam senağlama
    Çok değiştiler :çok üzgünüm:
    Napcam bilmiyorum çok bunaldım sürekli ağlamak istiyorum ama dinmiyo içimdeki sıkıntı mafoldumben

2. 6 Temmuz 2009
  3. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    anne babalar yaslandıkca daha hassas oluyorlar canım..
    sureklı nette vakıt gecırınce tepkı vermelerı dogal..

onların degısmesı zor..artık sen ıdare edeceksın..
    cok sukur saglık proplemlerı yok..Evde yatalak kımse yok....bunları dusun....

4. 6 Temmuz 2009
  5. MeDuSa

MeDuSa Guest

haklısın cnm yaşlandıkça değişiyorlar
    günden güne farklılaşıyorlar
    ama ikisinide Allah başımdan eksik etmesin :Saruboceq:
    ben artık eski anne ve babamı göremediğim için belkide böyle davranıyorum mafoldumben

6. 6 Temmuz 2009
  7. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kedicim annen ve babanla olan yaş farkı fazla mı şimdi
    yapma yahu
    gayet normal bir yaş farkı var
    27 yada 28 yaşında evlenip 30 unda çocuk doğuruyorlar
    sen ilk çocuk değilsin belki ama şimdilerde ilk çocuklar bu yaşlarda dünyaya gelir oldu
    bencede normal olan böylesi zaten
    yaşlandıkça biraz sinirli ve geçimi zor insanlar haline geliyorlar malesef bu dediğinde çok haklısın
    bende bazen anlaşmazlığa düşüyorum zaman zaman sıkılıyorum ama yapacak bir şey yok
    onlarla aynı düşünmen aynı şeyleri hissedip aynı şeylerden zevk alman mümkün değil zaten
    annen baban için geçerli değil bu aranda 30 yaş fark olan herkes için geçerli
    aranızda bir jenerasyon farkı var çünkü...
    annemdir babamdır deyip bağrına basacaksın canım yapabileceğin başka bir şey yok

8. 6 Temmuz 2009
  9. BenNazKsK

BenNazKsK Çiçek&Böcük:) Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benimde annemle 33 yaş var aramda şuan bende hamileyim ve çocuğumlada bu yaş farkı olacak..Ama kendi evini kurduğunda olaylar çok farklı oluyor..Sizler aynı evin içinde belirli bir dönemi yaşadığınız için böyle..

Ama inan bir süre sonra hem sen onları daha iyi alayacaksın hem onlar seni daha iyi anlayacaklar..Cloudy çok haklı şimdi tamamen bu yaşta çocuk yapılıyor sen henüz kaçındasın bilmiyorum geçecek hepsi emin ol..

Kendi adına daha yararlı şeyler bulup vaktini üreticilik adına değerlendirmeni tavsiye ederim.Daha fazla vakit geçer hem yanlarında oyalanmış olursun..Ne sana kızarlar yanımızda değilsin diyee nede sen sıkılırsın yanlarında:)

Sende büyüyorsun unutma tek değişen onlar değil...Çok öperim cnm a.s. a.s.

10. 6 Temmuz 2009
  11. MeDuSa

MeDuSa Guest

cnm haklısın yaş farkı çok değil belki de ama onların ikisininde şuanda menopoz ve antropoz geçirmesi çok büyük değişiklilere neden oldu
    dedim ya nerdeyse karakterleri değişti
    hani eskisi gibi olsunlar istiyorum akşamları sohbetlerimiz bitmesin,hep gülerek konuşsunlar,onlar için yaptığım bişey olduunda teşekkür etmeselerde bi tebessüm yeter bana.Önceki anne babam yok sanki ikisinin yerine iki farklı kişi geldi.
    Aynı evdeyiz ama yabancı gibiyiz en çok da bu ağırıma gidiyor.Ne yapsam eski şeyler yok artık. mafoldumben
    Ama annemdir babamdır ikisinide Allah başımdan eksik etmesin yabancı gibi yaşasak dahi aynı evde onlar hep benimle olsun yeter bana :Saruboceq:
    Ben eskiden yaşadığımız günleri özlüyorum bundan bu sıkıntım :çok üzgünüm:

12. 6 Temmuz 2009
  13. MeDuSa

MeDuSa Guest

saol cnm ya teselliniz beni birazda olsa sakinleştirdi:1hug:
    artık eskisi gibi olmayı çok istiyorum annem ve babamla :çok üzgünüm:

14. 7 Temmuz 2009
  15. ifrit

ifrit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    işte ben bu bakımdan hala yuvamı kuramadıgım için bunalımdan bunalıma sürükleniyorum. Evlenecemde cocugumu doguracamda o hoooooo
    cocugumla yas farkı fazla olsun istemezdim bende. istemem yanii hala daha pufff.

Benim annem ve babam genelde benden daha hareketlidir.genç ruhludur.
    ama evde bir akranım bulunmaması ruhumu daraltıyor. hele konusacakta kimsen yoksa duvarlara selam verip gecer hale geliyorsun.
    :nazar:

Son düzenleme: 7 Temmuz 2009
  16. 7 Temmuz 2009
  17. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Şuan 32 yaşındayı 1-2 yıl daha bebek düşünmüyorum, ve demektirki çocuğumla aramda en az 34-35 yaş fark olmuş olacak eşimin de 38-39 yaş....
    Umarım benim çocuğum da benim için böyle şeyler söylemez...
    Ne bekliyorsunuz annenizin sizinle oturup kanka muhabbeti yapmasını mı? Annemle aramda 19 yaş fark var, ben sevgilim olduğunu bile 3 yıl sonra söyledim...
    Bence anne annedir baba, baba...
    Annelerin kızlarıyla babaların oğullarıyla arkadaş gibi olmaya çalışmaları saçma ve komik geliyor bana, çünkü arkadaş olmayı asla başaramazlar, ama hedefleri arkadaş olmaya çalışmak olduğu için anne baba olmayı da beceremiyorlar, e arkadaş da olamıyorlar...
    Anne babanızla aranızda sınırlı paylaşım olması kadar doğal birşey olamaz, sonuçta aranızda bir kuşak farkı var...
    Ayrıca bu aralar kriz falan derken sadece menapoz ve andropoz dışında başka sıkıntıları da olabilir....
    Anneni babanı mümkün olduğunca hoş tutmaya çalış, evet belki tüm zamanını onlarla geçiremezsin ama en azından 1 saat yanlarında oturup onlarla sohbet et, daha sonra da odana geç, böylece onları da üzmemiş olursun kendin de sıkılmamış olursun....
    Allah başka dert vermesin, tek derdin bu olsun...

18. 7 Temmuz 2009
  19. butterflys73

butterflys73 Tek Bayrak Tek Millet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok üzüldüm şimdi, 35 yaşındayım 10 aylık bir kızım var, inşallah büyüyünce sizin gibi dertlenmez benden :gitme: