Çok bunaldım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve algida tarafından 5 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : algida
  1. algida

algida Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar eşimlşe bugün yine tartıştık.Zaten haftanın 5 günü tartışarak geçiyor artık dayanamıyorum.ilk başta evliliğe alışamadı dedim düzelecek dedim ama yok ... çok sinirli yani hep alttan alması gereken ben oluyorum.Her konudan tartışma çıkıyor aramızda...Dışarı gezmeye çıkarız tartışırız,evde her allahın günü tartışırz.Tartıştığımız konularda o kadar basit şeyler ki ama uzadıkça uzuyor.Evde bana hiç yardımcı olmadığı yetmiyormuş gibi bir de köstek oluyor.Temizlik yapmama yardım etti ya çıta pıta sinirlendi...bi de bana demez mi ben geçimsizmişim...milletin karısını bana örnek gösteriyor kendisine bakmıyor da...Doktoruun verdiği ilaçları da kullanmıyor sinir küpü gibi dolanıyor etrafta...devamlı ağlıyorum gelip bi gönlümü aldığı bile yok..bide hamileyim...ama hiç stres olmasın diye düşündüğü yok...o kadar moralim bozukki yarın olacak diye içim huzursuz günlerimden hiç zevk almıyorum.onunla olmaktan mutlu olamıyorum bi türlü çünkü gönlümü almak yerine tartışmalarına bi yenilerini ekliyor sonumuz nereye gidecek bilinmez ama bu gidiş gidiş değil

2. 5 Ağustos 2010
  3. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ilişkinin en başından beri mutsuz sinirli adamdann neden hamile kaldınız?
    ilişkiniz daha yoluna girmeden bebeğe neden karar verdinizz merak ettim doğrusu.

o sinirliyse bunu bir şekilde törpüleyebilrdiniz. eşimde çok sinirli biriydi.. daha flört döneminde düzeldi.. konuşarak ne istedğini anlayarak ve anlatarak herşey düzelebilir.
    devam etmek istiyorsanız biraz sabır. biraz da özveri gerekir. o sinirrlendiği an konuyu değiştirin. eşim deli gibi sayıp söverken bir sn. sıra bende diyip.. bekletirdim. sonrada seni çok seviyorum deyip konuya devam ederdim. ve hiçbirşeyin bizim mutluluğumuzdan öte olmadığını defalarca söyledim. o da anladı artık. sizde deneyin.opuyorumnanaktan

4. 5 Ağustos 2010
  5. DUYGGUSUZduygu

DUYGGUSUZduygu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ay canim yaaa üzüldüm valla! ailede gecimsizlik zor be güzelim! canim birde insan hamile olunca cok alingan oluyor , iyi birseyde olsa kesin bi kulp buluyor insan hersey zoruna gidiyor, aglamak icin binbir türlü sebebpler ariyor insan bu hamilelik döneminde acaba ondan olabilir mi bilmiyorumkismile

6. 5 Ağustos 2010
  7. samantha

samantha bkz: kara mizah Pro Üye

Beğenildi:
    2.558
    Ödül Puanları:
    163
    şüpheleniyordun en son kesin mi hamilesin :/

8. 6 Ağustos 2010
  9. algida

algida Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım biz evleneli 5 yıl oldu ve ha düzeldi ha düzelecek derken bu zamana kadar devam etti.Ve ne kadar mutsuz olsam da seviyorum eşimi bi türlü karar veremiyordum ayrılığa.Ve bebek düşünmüyordum kazara olan bişey canım yani hap kullanırken hapın azizliğine uğradım ama en son duyunca ne yalan söyleyim içim kıpır kıpır etti demekki istiyormuşum diyorum şimdi.Canım ne güzel sen seni çok seviyorum diye devam edebilmişsin konuşmala ..ama ben yapamıyorum o sinirli ben sinirli bakalım nereye kadar gidecek..

Canım bizim ailede geçimsizlik hep vardı yani hamişlik öncesinde de.Ama şimdi de artarak devam ediyor işte.Belki ben alınganlık yapıyorum diyorum bazen ama düşününce ...yok işte kalbimm savunsa da beynim suçsuz olduğumu söylüyor

evet canım ...ağlayım mı güleyim mi :KK46:

10. 6 Ağustos 2010
  11. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bence gülün sevinin. ve hamileliğin tadını çıkarın...

hayata yeni bir birey kazandıracaksınız. hamileliğiniz ne kadar mutlu ve pozitif geçerse bebeğiniz de o kadar mutlu rahat bir bebek olur.

her gün geçmeye mahkum. şu saatler bugünler bir şekilde geçecek neden mutlu geçmesin?
    o kadar lafı o kadar sıkıntıyı ne diye birbirinize yaşatıyorsunuz ki değmez.
    boşanmayacaksanız eşeleyip sıkmayın canınızı. sevin birbirinizi sıkıca sarılın... defalarca tekrarlayın bunu.

12. 6 Ağustos 2010
  13. Philemon

Philemon çapulcunun annesi Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    198
    benden size abla nasihati kendi kendinizi mutlu olmaya şartlayın.çünkü bebişi çok etkiliyor,hamileliği sinirli geçen kadının bebeğide sinir küpü olarak doğuyor.tecrübeyle sabittir.kızımın hamileliğimde çok sorunlar yaşadım kızım sinir küpü doğdu hala öyle ama oğlumun hamileliğindede bi o kadar rahattım ve oğlumda o kadar sakindir,hamilelikte olan her şey bebeğe yansıyor.

14. 6 Ağustos 2010
  15. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    cnm melegini okşa hergün osana güç kuvvet ve mutluluk vercektir eşinde inş en kısa zamanda silkelenip karşısında sevgiye muhtaç bir bayan oldugunu anlıcaktır

16. 6 Ağustos 2010
  17. acemicadi

acemicadi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    eşine bebeğin kötü etkileneceğini uygun bir dille söyle. zıtlaşarak olmaz böyle, tatlı tatlı konuşursan hallolur.

18. 6 Ağustos 2010
  19. Philemon

Philemon çapulcunun annesi Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    198
    herhalde ikinizde çok zıtlaşıyorsunuz.altta kalmak istemiyorsunuz.biraz sizde kendi sinirinize hakim olabilirseniz iyi olur.eşiniz söylenmeye başladığında siz başka odaya geçin,yada mutfağa geçin kendinizi oyalamaya çalışın,o söylensin dursun kendi kendine.lütfen bide bunu denermisiniz biliyorum ilk başlarda zor oluyor.eşim bana yapardı böyle ben bağırır kavga ederdim o hiç sesini çıkarmazdı dahada sinirlenirdim ama cevap alamayınca öyle biterdi kavgamız.daha sonradan ben sinirimi törpüledim,aynısını ben eşime uyguladım ve bi baktıkki evliliğimiz yoluna girdi.