Çok çaresiz kaldım yıllarca kangren olmuş derdime yazacak birşeyleriniz var mı?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yeni ruh tarafından 29 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  29 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : yeni ruh
 1. yeni ruh

  yeni ruh Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Şubat 2007
  Mesajlar:
  327
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  86
  Merhaba;
  Yine artık size danışmak zorundayım.Ben boşanmış biriyim küçük kızımla birlikte yaşıyorum.Kızım çok ufak olduğundan annem bakıyor.Düzenimi yavaş yavaş oturtuyorum ama benim kızkardeşimle çok büyük artık kangrenleşmiş sorunlarım var ve artık ciddi depresyona girmek üzereyim.

  Kız kardeşimle aramızda çok küçük bir yaş farkı var hep arkadaş gibi büyüdük ama bundan 5-6 sene öncesi bir kopuş dönemine girdik.Sürekli laf sokma,beni üzücü beyanlarda bulunma,arkamdan kulis yapma,kendi eşine ve ailesine özelimi anlatma gibi davranışlar geliştirdi.

  Evlendiğimde eşimle benim,hamileliğimde ben ve durumumun,boşandığımda da ben ve kızımın sürekli anneme ve babama yük olduğumu söylüyor.Bunu başkaları ile paylaşıyor ve sürekli ima veya tabiri caizse laf sokma yolu ile kalbimi kırıyor.
  Şu sıralar herzamankinden daha çok anlayışlı olmasının gerektiğini söyleyenlere onun da dünya kadar derdi olduğunu benim yüzümden ailesinden ilgi göremediğini söyleyip suni dertler çıkarıyor.Ben dışında herkesle herşeyini paylaşıyor,değer veriyor,arkadaşı sevgilisinden ayrıldığında bile acıyıp ağlıyor fakat bana karşı çok gaddar davranıyor.
  Daha önce psikolojik sorun yaşadı.Ağır bir depresyon atlattı ve bu hastalık onda melankoli bıraktı.Sürekli mutsuz.Çok iyi bir evliliği,işi ve maddi sorunu olmamasına rağmen sürekli eşinden,evinden şikayetçi bir yapısı var.O yüzden ciddi küslük çıkarmamaya,duymamaya,kopmamaya çalıştım.Çünkü biz bir aileyiz onunda çocuğu olabilir,derdi olabilir kardeşimi kaybetmek istemiyorum. geçen gün hiç yoktan intihar etme girişiminde bulunmuş.Sanırım ilgi çekmeye çalıştı.Benden daha mutlu insana tahamüllüm yok seni ailenle mutlu düşündükçe sinir oluyorum diye itiraf etti.

  Bunun yanı sıra yük olduğunu söylediği kızımada bir yandan deli oluyor.Sürekli hediyeler alıyor,her akşam sesini duymak için arıyor,onu görmek için bahaneler yaratıyor.Beni kırıyor bende sıkıntılı bir dönemden geçtiğim için ağlıyorum veya ortamdan gidiyorum bu sefer peşimden dolaşıyor özür diliyor.Bir daha yapmam diyor ama 2 gün sonra sil baştan.Benimde yaşadığım sıkıntı dönemden arda kalan birkaç rahatsızlığım var sağlığım çok iyi değil ve aşırı yoğun bir işim kıpır kıpır bir evladım var.Bunlar dayanma gücümü çok zorluyor.

  Doktoru birşeyinin kalmadığını ama onun depresyonlu halden artık hoşlanmaya başladığını ve mutlu olmaktan değil her zaman sorunlu olmaktan hoşlandığını ve bunu kullandığını söylüyor.Yani psikoloğununda pek yapacak birşeyi kalmadı.

  Ben üzüldükçe ailem arada kalıyor.Bana sen ablasın takma diyorlar,ona kızıyorlar bu sefer kardeşim onlara da tavırlanıyor veya babama sevgi dolu davranırken beni kollamaya çalışan anneme tavır yapıyor.

  Yani sırf bende değil ailemde de tat tuz kalmadı.Yani boşandığımda bu kadar sıkıntı çekmedim.Onu atlattım ama kanım canım kardeşimin bu yaptıklarını atlatamıyorum.
  Umursamasam olmuyor,tavır yapsam daha kötü..Neden bir insan ablasına bu kadar düşmanca duygular geliştirir?

  Ne yapacağım ben ???
   
  Son düzenleme: 29 Temmuz 2009
 2. 29 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : yeni ruh
 3. _Mustang_

  _Mustang_ BiLMeM Pro Üye

  Katılım:
  30 Aralık 2007
  Mesajlar:
  4.536
  Beğenildi:
  54
  Ödül Puanları:
  153
  Ah canım ya :KK43: Kız kardeş senin en yakın sırdaşın arkadaşın olacakken bu noktada olman gerçekten zor ama yazdıklarından anladığım kadarı ile olmaması gereken ve anlaşılmaz bir kıskançlık içinde kardeşin . Ailenin sana zor zamanlardaki desteği yanında olmaları sanırım biraz ilginin ondan sana yana doğru kayması ondan bu kıskançlığa neden olmuş ama böyle olmamalıydı elbette çünkü artık 4-5 yaşında çocuklar değiliz . Kızını çok sevdiğinden bahsetmişsizn elbette sevecek ne kadar kıskansada en nihayetinde teyzesi ve aslında bence yaptıklarının oda farkında zaman zaman pişman olup bunu kızına ilgi göstererek telafi etmeye çalışıyor.
  bilemiyorum senin için ne kadar mümkün olur ama keşke ailendede kardeşindede bir dönem ayrı bir hayat kurabilsen mesafe anlamında uzaklaşabilsen sen bu mesafeyi yaratabilirsen belki ondaki bu kıskançlık durumuda yerini güvene bırakabilir.ama bilemiyorum işte bu senin için ne kadar mümkün

  aklıma bir seçenek daha geliyor oda kardeşinle sıkı bir konuşma hatta sert bir münakaşa yapsan yaşadıklarını hissettiklerini ona ne kadar ihtiyacın olduğunu kafasına soka soka anlatsan .
  not: hastalık kısmıda hala kafamda takıldı başka doktora göstermek mümkün değilmi .onun eşi bu duruma ne diyor .
   
 4. 29 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : yeni ruh
 5. emcan01

  emcan01 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.662
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  148
  belliki kardeşin seni fena halde kıskanıyor.şimdi sen ailenin yanındasın onlarla beraber yaşıyorsun diye seni evip,onu sevmiyeceklerini yada daha az seveceklerini düşünüyor.abla olarak onu karşına al ve yaptıklarından kırıldığını ve onu çok sevdiğini,onunla arkadaş olmak istediğini anlat.belki faydasını görürsün
   
 6. 29 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : yeni ruh
 7. yeni ruh

  yeni ruh Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Şubat 2007
  Mesajlar:
  327
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  86
  Mehalim kızım çok küçük olduğu için annemlerin çevresinden ayrılamıyorum ama inan yapışık da yaşamıyorum.İşten gelince alırım kızımı girerim evime.Hatta bazen doktora,alışverişe bile yanımda götürmeye başladım hava güzel ya.

  Sert bir münakaşa yaptım ve onun sonucunda daha çok koptuk.Malesef hiçbirşey anlamadı.
  Eşi ona o kadar aşık ki birkaç senelik evliler ve adam hep olur,geçer modunda ve ona destek.Hatta ona da yaşattığı birçok olumsuzluktan haberimiz bile olmuyor.O münakaşada o kadar kırıldım ki hafif içim bile geçti.Bende şeker başladı çünkü kötü oluyorum.Sonra özür dilemeye çalıştığında ondan benimle ayrı bir doktora geleceksin sözü alıp barıştım.(Barışır gibi yaptım çünkü onunla zaten küs kalamıyorum bir şekilde öğütüyorum kırgınlıklarımı)Fakat sonra bucak bucak kaçtı benden.

  E sonuçta evli ve eşine ben kötüyüm gibi yansıttığı için zorla da evinden alıp götürme durumu olamaz.Çünkü bu sefer eşide girer olaya istemiyorum onunla yüzgöz olmak.Çünkü geçenlerde üstüme atladı elini bereledi ve eşine ablam beni dövdü demiş adam çok tepkiliydi bana karşı... anlamıyordum bende sonra algıladım eşini dövdüm sanmış o da..:KK43:
   
 8. 29 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : yeni ruh
 9. _Mustang_

  _Mustang_ BiLMeM Pro Üye

  Katılım:
  30 Aralık 2007
  Mesajlar:
  4.536
  Beğenildi:
  54
  Ödül Puanları:
  153
  kardeşinin eşiyle ilişkilerin nasıldır sonuçta oda sizin kardeşiniz sayılrı normal bir ilişikiniz varsa eşiylede konuşsan iş birliği yapsanız yani bu çok yanlış onud size karşı doldurması eşinin sevgisini kullanması . şunada sana zarar veriyor ama allah korusun 2 gün sonra eşine çocuğuna kendinede zarar verrir. intihar etmek yada ediyormuş gibi yapmak dahi tehileki bir durum .
  artık senin sıkıntından geçtim onun bu haline bir çare bulmak lazım . sen eşiyle konuşmasan bile annen baban bir araya gelip durumu anlatıp çare arasınız
   
 10. 29 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : yeni ruh
 11. yeni ruh

  yeni ruh Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Şubat 2007
  Mesajlar:
  327
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  86
  Annem babam yıllarca kendileri ilegilendiler.Aman iyi doktor,aman morali bozuk tatil,ben şu yeni çıktı gençler istiyorlar alayım,kuaförüne git kızım ben öderim vs vs..Uykusunda hepimiz kapısında birikip ''iyi iyi ne huzurlu uyuyor'' diye sevinirdik.Sonra düzeldi ve doktorla birlikte ilacı kestik.Bebek sahibi olmaya karar verdiler ama bu seferde bana taktı(benden önce annemdi) Artık evli olunca da eskisi gibi elimizin altında değil.Babam pek kondurmuyor,sıkıntısı vardır,sende ters yaptın vs diye ondan şu aralar o anlamda destek göremiyorum.Annem ise şu son 3 senedir o kadar kötü günler geçirdi ki..önce kanserden kardeşini kaybetti,daha sonra benim bazı sıkıntılarım oldu,eski eşimin ailesinden çok hakaret işitti ben ayrıldım,e kız kardeşim sürekli onu da zorladı,şimdide küçük kızıma bakıyor.Hali dermanı kalmadı koştursun onun peşinde.Bu bakımdan elde ben kaldım.Benden de nefret ettiği için yanına yaklaştırmıyor.Eşinden ne tepki alırım bilmiyorum.Çekiniyorum...Şimdilik bir zamanını kolluyorum iyi bir anında kapıp götürmek istiyorum...

  Bazende acaba bu kadar üstüne düşmesem sonuçta çok hakaret etti.Tepki koysam bir süre daha vıdı vıdı yapar zamanla dank! eder mi diyorum.Bir yandan da bu bizi daha soğutur sonra daha zor toparlanırız diyorum..Bilmiyorum ??
   
 12. 29 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : yeni ruh
 13. Seloxsx

  Seloxsx Popüler Üye Üye

  Katılım:
  13 Şubat 2008
  Mesajlar:
  2.002
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  Valla sana hakaret ettiyse mesafeni koy.Bırak özür dilesin.Sen ona hakaret ettin mi?
   
 14. 29 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : yeni ruh
 15. Seloxsx

  Seloxsx Popüler Üye Üye

  Katılım:
  13 Şubat 2008
  Mesajlar:
  2.002
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  Bire de şu var tabi hamile kalmak için ilacı bırakmak zorunda kaldıysa çok zor günler geçiriyor olabilir.
   
 16. 29 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : yeni ruh
 17. yeni ruh

  yeni ruh Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Şubat 2007
  Mesajlar:
  327
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  86
  Hayır canım etmedim ama bağırdım...
   
 18. 29 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : yeni ruh
 19. yeni ruh

  yeni ruh Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Şubat 2007
  Mesajlar:
  327
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  86
  Emcancım dediğim gibi 5-6 senedir bu sıkıntıyı yaşıyorum.Defalarca anlattım.İyi geldi inşallah dediğin gibi olurlarla biten kucaklaşmalar ve ertesi gün sanki hiçbirşey olmamışcasına yaralamalar...:KK43:(