çok çaresizim sizde aynı sorunu yaşıyormusunus:((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve egem1986 tarafından 25 Haziran 2010 başlatılmıştır.

25 Haziran 2010
    Konu Sahibi : egem1986
  1. egem1986

egem1986 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba bayanlar burada bu sorunu yaşayanlar varmı birbirimize yardımcı olmak dertleşmek için bu konuyu açıyorum...Benim henüz 11 aylık dunyalar tatlısı bır oglum var.Ancak ben çalışıyorum çocuguma annem bakmak zorunda cunku kayınvalıdem ve esımın tum aılesı burada değil şehir dışında.Bakıcı tutamıyorum cunku maddı olarak daha yenı ew aldıgımız ıcın onun borclarını odemeye basladık ve borcumuz beş sene sonra biticek.Annem sureklı mutsuz sureklı söylenıyor ben hep onun gonlunu yapmaya calısıyorum elımden geldıgı kadar maddı manevı destek oluyorum ancak annem hep bıseylerden yakınıyor.Oglum hep ewde hıc parka gezmeye goturmuyor onunla konusup ılgılenmıyor,soyledıgım hazırlayıp bıraktıgım yemeklerı yedırmek ıstemıyor.Biann once benım ısten ewe gelıp cocugu almamı beklıyor.Beş sene böle gecermı sizlerdede böle sorunlar oldumu??Aile yaşantımıda bu sorunlar çok etkılıyor....çok çaresızım

2. 25 Haziran 2010
  3. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aslında torunlar çok sevilir derler ama

4. 25 Haziran 2010
  5. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Annenızın saglık sorunları mı var?
    Belkı bu nedenle zorlanıyordur ve onu asıl mutsuz eden saglık sorunlarından oturu cektıgı sıkıntıdır.

6. 25 Haziran 2010
  7. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Vallahi ben kendim bakmayacaksam çocuk doğurmam...
    Ha bakıcı tutarım parasıyla o ayrı ama annem bile olsa kimsenin minnetini çekmem...
    Arkadaşın dediği gibi torunlar sevilir derler ama anneniz neden böyle şikayetçi anlamadım...

8. 25 Haziran 2010
  9. egem1986

egem1986 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevdiğinden süphem yok zaten. ama sürekli her aradığımda durmuyo yaramz vb. gibi söylenmeler. eve geldiğimde oglumun poposunun iyi temizlenmemesi ve olusan pişikler, ilaçlarının verilmemesi, bazen uzun süre aç bekletilmesi. yani acıkcası cok ilgilenmiyolar, yemiyıorsa yemedi tamam bitti gibi. oyun oynamıyolar. benim oglum cünkü oynayarak yemegi seviyor. eger karnı toksa uykusunuda almışsa kendi kendine oynar zaten zor bir cocuk değil

10. 25 Haziran 2010
  11. kaderr

kaderr Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  12. 25 Haziran 2010
  13. egem1986

egem1986 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben calışan bir bayanım. ev alma gibi bir durum bebek olana kadar aklımızda yoktu. sonradan gelişti durumlar. ev almasaydık cıkardımda işten hiç çekmezdim bu durumu. coccugum büyüdükten sonrada tekrar calışmaya başlardım. gerci işimi cok seviyorum. cıkarsam böyle sevecegim bir iş bulabilirmiydim bilemiyoru. cocuga bakacak kimsem olmayınca annemde onay verince ona bıraktık bebegimizi. bakıcıdan daha cok güvenirim anneme. ama bakım yönünden hijyen yönünden iyi diyemem. her aradıgımda sitemleri. evimde bilene doğru düzgün kalamıyorum. Bebegimin corbalarını aksamdan yapıyorum. unuttum mu yandım demektir. Başlıyor söylenmeye

14. 25 Haziran 2010
  15. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Valla canım zaten arada fark yokki çocuğun herşeyini yine sen yapıyorsun. Annenin sana pek faydası olmuyor. Yani çocuğun altını bile doğru düzgün temizleyemiyorsa açıkçası ben emanet etmem. Belki bakıcıdan daha güvenilir olabilir ama hijyen çok önemli özellikle çocuklarda...

16. 25 Haziran 2010
  17. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    annenizin baştan olur deyip sonradan böyle davranması kötü olmuş. bence şartları zorlayıp bir bakıcı tutun. sonuçta böyle bir bakımla çocuğunuzun gelişimi de aksar. uzun süre aç kalıyor diyorsunuz, yada rica edin kayınvaldenize bir süre yanınıza gelsin o baksın çocuğa.

18. 25 Haziran 2010
  19. egem1986

egem1986 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cok caresizim ne yapacagımı bilmiyorum. bakıcı tutmak istesem o kadar bütcem yok, cok fazla para alan biri değili zaten. Evden cıkıp cocuga baksam, sadece eşimin parasını zaten kredi borcunu ödemek için bankaya yatırıyoruz. bir çözüm yolu bulamıyorum. bebeğim sürekli evde cocuk görünce nasılda seviniyo. birgün anneme dedimki anne ona bişeyler ögret. işte burnunu, gözünü fln ögret dedim. şarkı söyle. bana güldü, dalga gecti. Benim bebegim sadece bütün gün evde yemek yiyo(daha dogrusu onuda yemiyo), dogru düzgün yatmıyo bile. biz gelince cok nasıl seviniyo.