çok dokunaklı..hoşgörünüzü kaybetmeyin!!!

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve talin tarafından 2 Ekim 2007 başlatılmıştır.

  2 Ekim 2007
  Konu Sahibi : talin
 1. talin

  talin Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  20 Haziran 2007
  Mesajlar:
  4.253
  Beğenildi:
  19
  Ödül Puanları:
  148
  andong’da yaşayan Pan Aiying adlı öğretmenin, içinde cep telefonu, banka kartları ve 4900 yuan (yaklaşık 1000 YTL) para bulunan çantası motosikletli bir kapkaççı tarafından çalındı. Önce polisi aramayı düşünen kadın, daha hırsızı ikna etmeye çalışmanın daha doğru olacağına karar verdi ve hırsızı cep telefonundan aradı. Ancak telefona cevap alamayınca cepten mesaj göndermeye başlladı.

  Pan ilk mesajnda, "Ben Pan Aiying. Wutou ortaokulunda öğretmenim. Zor durumda olmalısınız. Eğer öyleyse sizi suçlamam" diye yazdı. Ancak mesajına cevap alamayan kadın, hırsıza ikinci bir mesaj göndererek, "Gerçekten ihtiyacınız varsa 4900 yuan sizde kalsın. Hatalar insana mahsustur. Ama lütfen diğerlerini bana geri verin. Daha gençsiniz. Hatalarınızı düzeltmek sizin açınızdan her şeyden daha önemli" dedi.

  21 mesajdan sonra hala yanıt alamayan ve umudunu kaybeden kadınının ayağı, bir pazar günü evden çıkarken bahçesinde bir şeye takıldı. Kadın, ayağına takılan şeyin çantasğ olduğunu fark etti. Çantadan hiçbir şey alınmamış ve bir de not bırakılmıştı: "Sevgili Pan, üzgünüm, bir hata yaptım. Lütfen beni affet... Eşyalarını çaldığım halde öyle hoşgörülüydün ki... Artık bundan böyle doğru düzgün bir adam olacağım."

  hoşgörünüzü asla kaybetmemeniz dileğiyle...sevgilera.s.