cok endiseliyim banada yardim edin

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve zulalcat tarafından 7 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : zulalcat
  1. zulalcat

zulalcat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkdaslar kafamdaki dusuncelerden kurtulamiyorum bebeklerime yalniz bakacam annemi kaybettim dogumdan yurt disindayim kayinvalidem gelemiyo cok mutluyum cok sevincliyim tedaviyle ikize hamileyim tek dusuncem onlari nasil besleyecegim size sorum su ikize gore normal gununde yani 36 37 38 hafta doganlar ikize gore normal agirlikta doganlar emebiliyorlarmi ceneleri kuvvetsiz olur gibi geliyo bana normal dogum yaparsin dedi dr prolaktin yuksekligi var bende sanirim sutum cok olur insallah ama ya ememzlese pompada bulamam alamam herhalde elimle sagar biberonla veririm diyorum ne olur soyleyin narmalde emembiliyorlarmi bu parmak cocuklar esimde bende cok sabirliyizdir ugasiriz defalarca deneriz

2. 8 Ağustos 2010
  3. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    benim kızlarım 38 haftada doğdu...biri 2600 gr.diğeri 3000 gr. doğdu... gayet güzel emdiler... 1 hafta annem yanımda kaldı..daha sonra haftada 3 gün sonra 2 gün derken şimdide haftada yada 15 günde 1 kere gelebiliyor o geldiği günlerde temizlik ütü vs. işlerimi yapıyorum diğer günler yalnız bakıyorum...korkacak bişey yok bakarsın tek bakmak daha kolay... ayrıca hep emmelleri gerekmiyor mama takviyesi yaparsın... sadece emzirerek 4 ayı geçirenlerde var ama yalnız bakarsan yourlursun yorulduğunda bebeklerine bakmak zor ve stresli ...sen dinlenki onlara daha verimli ol.......mama verdiğinde daha tok oldukları için uzun uyuyorlar..... gündüz emzirip gece mama verebilirsin

4. 8 Ağustos 2010
  5. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86

Cnm inşallah zamanında bebeklerine kavuşur ve istediğin gibi emzirebilirsin....bende de prolaktin yüksekliği var 10 senedir sadece ilaçla düşüyor,o yüzden sütüm çok olur diye düşünüyorsun bende öyle düşünmüştüm ama sadece 4,5 ay sütüm oldu ememediler bile ben makineyle sağıp verdim ve hiç öyle umduğum gibi süt olmadı tek bebeğe bile yeterli değildi mama verdim hep o yüzden..... bu arada 34 haftalık doğum yaptım.....

6. 8 Ağustos 2010
  7. acer28

acer28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben 34+4 de doğum yaptım biri 3.040 diğeri 2.840 dogdu.yavaş emiyorlar ama yinede emebilıyorlar benim bebeklerim su anda 5 aylıklar hala emziriyorum 2 haftadır cok nadir geceye dogru süt veriyorum onlara ve ben tek baktım bebeklerime hiç endişe etme sakın çok kısa bir süre zorluk çekersin sonra düzenini kurunca hersey saat gibi işliyor.ama sabırla emzir pes etme sütünde emdıkçe artar

8. 8 Ağustos 2010
  9. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    zulalcim canim her sey guzel olucak anne olucaksin sen oyle guzel bakar oyle guzel doyurursunki kaplan gb her isine kendin atilirsin. annelik insana her zorlugu atlatir. sen gonlunu ferah tut. canim pomba niye bulamiyorsun o kismini anlamadim belcikadasin afrikada degilki? her seyi bulur alirsin. bir de ikizlere deli mi o doktor normal dogurursun demis, orda sezeryan mecbur olununca tamam ama ikizlere burda sezeryan oluyor.

10. 9 Ağustos 2010
  11. zulalcat

zulalcat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bir kac dukkana baktim bulamadim dil sorunumda var yeniyim burda ama o zamana kadar bulurum herhalde bruksele falan giderim drum turk cok hastasi var iyi bir dr belcikalilardanda cok fazla hastasi var guveniyorum ona oyle dedi bende senin gibi tahmin ediyodum sordum normal olur dedi tabi herhangi bi sorun olursa sezeryan yapar herhalde ozlem mulaka haber et sonuclardan

12. 9 Ağustos 2010
  13. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim benim her seyi bulursun ben sana tum internet adreslerini de bulurum sen hic boyle seyleri dert etme, internetten siparis verdik miydi bes gune elinde her sey. sakin dilmis su bu deme ordaki turklerden dogurmus arkadas da bulursan oohh her seyi ogretir. sakin kendini gurbettesin diye uzme, sana biraz ilerlersin hamileliklerimiz ne internet adresleri gonderecegim burda olan her sey sizin oraya da kargo yapiliyor. sizin orda da zaten vardir her sey fazlasiyla, her turlu hallederiz bence bebeklerine de tek basina krallar gb bakarsin, simdi iyice buyusunler sana oyle bir guc gelirki ohoo bes bebek verseler bakilir. sakin kendini boyle gurbettesin diye yalniz hissedip her seyi dert etme kendine.
    dogumu da tabii sen nasil istersen ben dogaldan korktugum icin ve avrupadaki bu sezeryan dusmanligina cok kzidigim icin ondan bir an doktoruna deli mi dedim:)) yoksa doktor bilmez mi tabii oluyordur da yapiyordur, kusura bakma tepkim kendi korkuma aslinda:))))))))))
    her sey guzel olucak sen gonlunu ferah tut bende gurbetteyim ama bebegim gelicek ya burasini vatanim gb hissetmeye basladim. onlar saglikla gelsinde onlar nerdeyse bizim vatanimiz orasi olur.

14. 9 Ağustos 2010
  15. zulalcat

zulalcat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sagol ozlemcim Allah razi olsun kardesim hadi Allahin izniyle arka arkaya doguralim bebeklerimizi on hafta olacak aramizda dr kontrolun ne zaman bellimi

16. 9 Ağustos 2010
  17. zulalcat

zulalcat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aman ozlemcim burayi vatan olarak bilmesinler cok acirim onlara yani cocuklarimiza ahh benim ulkem ahhh tabi burda olmasini ogrenmek zorundayim entegrasyona cok onem veriyorum yabanci insanlarida cok seviyorum ama hic bir seylerinden zevk almiyorum turkiden tas gelse yiyecegim geliyor ama buranin yiyeceklerinden tiskiniyorum domuz eti olayida varya onun disinda hic bir seylerinden hoslanmiyorum duvarda asili duran cok guzel bir resim gibi ama resim ruhu yok cani yok sadece bakiyosun bir meyve yemek canim istiyo turkiyedki meyvelere sadece goruntusu benziyo turkiyede cok sosyaldim is cevrem arkadaslarim ama burda duvarlar ve ben simdilik Rabbime dua ediyorum ondan cok sey ogrenebilecegim herseyi paylasabilecegim bir arkadas nasip et diye

18. 9 Ağustos 2010
  19. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    zulalcim sen evet kesinlikle hic sevmiyorsun yasadigin yeri; ben hic bu duygulara kapilmadim bugune kadar. turkiyeyi cok ozluyorum ama burda da her seyi fazlasiyla buluyorum. yiceklerinden tiksinme canim sana lazim o yiyecekler, domuz eti olan yiyecekleri uzaktan bile anlarsin.turkdoktoruna sor bakalim gelen turklerden belki tanisma ortamin olur. yasadigin yere bu kadar soguk bakmamaya calis hayat zehir olur yoksa oysaki hayatinin en guzel gunlerini yasiyorsun su an keyfini cikar. es dostta bir yere kadar canim esin cocuklarin seninle olsun her yerde yasanir bence.