Çok endişeliyim, lütfen yardımcı olun

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve milkybug tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

12 Mart 2010
    Konu Sahibi : milkybug
  1. milkybug

milkybug Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    Öncelikle merhaba,
    Uzun süredir takip ettiğim bu forumdaki ilk mesajım olacak. Benim sorum da sizinkilerle aynı. ''Acaba hamile miyim?''
    Ama durum biraz farklı. Ben 4,5 yıllık evliyim ve bir yıldır çocuk sahibi olmak istiyoruz. İlk aylar denedik olmadı, Altı ay öyle geçti. Ama bundan dört ay önce her türlü belirtiyle birlikte 10 günlük adet gecikmem oldu. İki ayrı test yaptım ama çıkmadı ve adet oldum. Ondan sonra yaşadığım hayalı kırıklığı ve işimle ilgili yaşadığım sıkıntılardan dolayı, hiç takamadım kafama çocuk meselesine. Ama vücudumda tuhaf dğişiklikler olmaya başladı. Son üç aydır, adetim tuhaf bir şekilde oluyor. İlk gün kahverengi bir leke geliyor ve bir iki gün sonra başlıyor kanama. Ama normalden farklı yani. Göğüslerim bir beden büyüdü resmen. Kilo artışım oldu. İnanılmaz bir şişkinlik var vücudumda. Özellikle ellerim ve ayaklarım şişiyor. Bu sabah zorla çıkarabildim alyansımı. İştahım inanılmaz arttı.Normalde bir porsiyon tatlıyı bitiremezken şimdi ikinci porsiyounu arıyorum.Ani ateş basmaları yaşıyorum. Diş etlerim her fırçalammda kanıyor ve tırnaklarım inanılmaz zayıfladı, kırılıp soyulıyor. Hayatımda, ergenlik dahil, sivilce nedir bilmezken, son üç aydır, sırtım, omuzlarım ve yüzümde sivilce patlması oldu. Yorgunluk ve ayakta kalmaya bağlı şiddetli bel ağrısı cabası. Yani ben birkaç aylık hamile olduğumu düşünmeye başladım.Şu üstüne görme denen durum gibi geliyor bana. Şimdiye kadar nerdeydin diyeceksiniz. Ben bu belirtileri birkaç gündür hamilelikle ilişkilendiriyorum. Yani daha yeni dank etti kafam. Normal olmasa da adet gördüğüm için hiç böyle düşünmemiştim ve şimdi korkuyorum. Varsa eğer bebeğim için almam gereken ilaçlar ve yaptırmam gereken testler için geç kalmış olmaktan korkuyorum. mafoldumben Ve de bu zaman zarfında iki kez saçımı boyadım. Off!! Bugün hemen test yaptıracağım.Bir yandan inşallah hamileyimdir diye düşünürken bir yandan da ya hamileysem bebeğimin sağlığını düşünüyorum. Ne olur bir şeyler yazın sizce bunlar hamilelikle ilişkilendirilebilir mi?

2. 12 Mart 2010
  3. CLeOpaTRa

CLeOpaTRa Mina ile Yasir'in Annesi Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    canım hamilelikte üstüne qörme diye bir şey yoktur
    bende öyle zannediyordum fakat 2 kere düşük yaşadım bu durumdan dolayı..
    şimdi bu 3. hamileliğim ve bu hamileliğiminde ilk başlarında normal adet olamam qereken qünde
    lekelenmelerim falan oldu ancak ben de senin qibi şüphelendiğim için dr qittim ve hamile olduğumu öğrendim
    eğer qitmeseydin tekrar düşük yaşıcaktım
    ancak qittiğim için dr bir sürü ilaç verdi ve 3 ay boyunca bebeğimi ilaçlarla tuttuk
    3 ay boyunca da adet oldum hamileyken
    bende saçımı boyattım meraklanma bilmediğin için bişey olmaz
    ama eğer hamileysen ve lekelenme yada kanaman oluyorsa düşük yaşıyor olabilirsin
    üstüne qörme diye birşey yok o yüzden hemen dr qitmeni tavsiye ederim :gitme:

4. 12 Mart 2010
  5. maeves

maeves Hayat Öpücüğüm Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    tatlım umarım hamilesindir ama bana pek öyle gibi gelmedi açıkcası... hayırlısı neyse o olsun canım...

6. 12 Mart 2010
  7. milkybug

milkybug Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    Yorumlarınıza çok teşekkür ediyorum. Birazdan test alıp geliyor arkadaşım. Yapıp sonucunuz yazarım, ama çok heyecanlıyım ya off!

8. 12 Mart 2010
  9. SEVENAN

SEVENAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım inşalah hayırlı sonuç alırsın. Ama değilsen karamsarlığa düşme.Vucut hamileliğe kalmadan önce bir alıştırma dönemi geçiriyor.Bende öyle olmuştu.Hamile kalmadan 5 ay önce her ayım hamilelik belirtileriyle geçti.Şimdi 3 aylık hamileyim.Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

10. 12 Mart 2010
  11. alacan

alacan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ınş hayırlısıyla hamilesindir canım. ıdrar testine güvenme benim negatif çıkmıştı 5 gün sonra kanda ölçtüler pozitif çıktı. O yüzden mutlaka kan testi yaptır.Hamile değilsen de sakın üzülme lütfen bir kadın doğumcuya git ve baştan aşşağa muayeneni ol.

12. 12 Mart 2010
  13. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Ayymerak ettım arkadaŞım yaz hemen emııı

14. 12 Mart 2010
  15. Carna81