Çok Endişeliyim

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve xxnilxx tarafından 23 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  23 Şubat 2009
  Konu Sahibi : xxnilxx
 1. xxnilxx

  xxnilxx Popüler Üye Üye

  Katılım:
  17 Eylül 2007
  Mesajlar:
  2.376
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  148
  mrb transferimin ikinci günündeyim şimdiden çevremden tebrikleer almaya başladım ben her ne kadar söylemesemde bir yerden laf çıktı ve telelfonlar gelmeye başladı ailem vay kalkma vay dikkat et ani hareket yapma şimdiden bunaldım..kabız olmaman gerektiğini biliyordum dikkat ettim ama kabız oldum ve yarım saat wc den çıkamadım transsferden yarın saat sonra wc gitmek zorunda kaldım çok sıkıştığım için ve vicdan azabı duyuyorum ...korkuyorum ...olmaması gereken şeyler oluyor korkuyorum bunu nasıl aşacağım bilemiyorum telkinler beni sakinleştirmiyor senağlama
   
 2. 26 Şubat 2009
  Konu Sahibi : xxnilxx
 3. mayatupbebek

  mayatupbebek Guest

  "Merhaba xxnilxx,


  Tüp bebek tedavisine başvurma aşamasında olan kimi danışanlarımız böyle bir tedaviye başvurduklarını çevrelerine söyleyip söylememe ile ilgili bizden öneri beklerle. Genelde önerimiz de "tedavi sırasında çevrenizden olumlu ya da olumsuz bir baskı, evham hissedeceğinizi düşünüyorsanız paylaşmamanızı öneririz" biçiminde olur. Kuşkusuz bunun sakıncaları da var. Çifte stres yükleyen böyle bir tedaviyi kimseyle paylaşamamak, destek alamamak da başka bir stres yükü yaratır; paylaşıp sizinki gibi destek yerine evhamlı bir baskı hissetmek de başka bir stres yükü oluşturmakta elbette. Tüp tedavisi sırasında genelde erkek tarafının çok bir işlevi yokmuş gibi düşünülür, dile getirilir. İşin aslı öyle değildir aslında. Bu tedavi sırasında "kadın" tarafı ilaç yan etkilerini, gebe kalıp kalmamayla ilgili kaygıları "yaşayan" taraftır. "Erkek" tarafının işi biraz daha zordur, "erkek" tarafı bu tedavida "koruyucu" işlev görür. Aynı kadın tarafı gibi benzer kaygıları yaşasa da bu kaygılarından "kadın" tarafını korumak durumundadır. Çevresel bir baskı olduğunda da bu anlamda "erkek" tarafının "kadın" tarafının sürekli yanında olduğunu hissettirmek kadar çevrenizdeki insanlarla bu davranışlarını sergilememeleri konusunda araya girip bu baskıyı engelleme yoluyla koruyucu işlevini göstermek durumunda kalabilir.

  Yakınmanızın yanıtını özetleyecek olursak eşinizin sizinle yakındığınız ifadelerle diyalog içinde olan kişilerle uyarıcı bir konuşma yapmasını, böylece araya girmesini tavsiye ederiz.


  Dr. Cumhur Boratav
  Psikiyatri Uzmanı
   
 4. 26 Şubat 2009
  Konu Sahibi : xxnilxx
 5. xxnilxx

  xxnilxx Popüler Üye Üye

  Katılım:
  17 Eylül 2007
  Mesajlar:
  2.376
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  148
  Haklısınız Bilgiler İçin teşekkür ederim
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.