çok erken beyazlayan saçlara turp suyu

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve AyShE GuL tarafından 13 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

13 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : AyShE GuL
  1. AyShE GuL

AyShE GuL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    daha 22 yaşındayım ama saçımın tepe ve sol kısmında 9-10 tane beyaz tel var ve boyamayla da kapanmıyor gerçi koyu tonlar denemedim henüz..şimdilik makasla kesiyorum ama artarsa bunu da yapamam..:gitme: önceleri 2-3 teldi çünkü ama çoğalmış..mafoldumben

tv'de erken beyazlayan saçlar için siyah turp suyunu önermişlerdi beyazlamayı önlediği gibi oluşmuş beyazları da eski rengine çeviriyormuş henüz denemedim ama denemeyi düşünüyorum ztn bu durumda zehir de olsa içerim yeter ki düzelsin hayatım boyunca boyaya mahkum olmaktan iidir..

böyle bir şeyi duyanınız ve deneyeniniz var mı kızlar size de sormak istedim..

bu mevsimde turp bulamıyorum ama bulduğum ilk fırsata deneyecm çok moral bozucu birşey ya!! senağlama

2. 13 Temmuz 2010
  3. gizzo

gizzo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Canım ben sarımsağın beyaz saçları döküp yerine yeni siyah saç çıkardığını duymuştum internetten.Bi araştır istersen...fisfisfis

4. 13 Temmuz 2010
  5. AyShE GuL

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    evet cnm onu da duymuştum fazla yenildiğinde beyazları gideriyormuş ama ben sarısağın kokusuna bile dayanamam:sinifsinif: nasıl yicem..eyvahedigeldismile ama denemekte fayda var tabii saol tatlım..

6. 13 Temmuz 2010
  7. AyShE GuL

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    sarımsağı aç karna yemek gerekiyormuş cnm suyla yutsam aç karna mideme zarar vermez dmibilmiyorumkismile

8. 13 Temmuz 2010
  9. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bu mevsimde siyah turp bulman imkansız en iyisi sarımsağı dene, zehir bile içerim diyorsun ama sarımsak yiyemem diyorsun :)

10. 13 Temmuz 2010
  11. AyShE GuL

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    sarımsağı yiyemem ama suyla yutabilirim zehir değil en azından kaydirigubbakcemile2

12. 13 Temmuz 2010
  13. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    belki yukarda sarımsağı öneren arkadaş yutmaktan değil de saça sürmekten bahsediyordur bilmiyorumkismile

14. 13 Temmuz 2010
  15. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet ya benimde aynı sorun bu tıl daha yeni farkettim hemde saçlarımı düzleştiriyodum bir baktım allahım 10 tel vardır beyaz saç napıcam bilmiyorum valla ya acaba saçı çok boyatmak mı yapıyo ki off :uhm:

16. 13 Temmuz 2010
  17. AyShE GuL

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    cnm boya da saçı beyazlatırmış ama eğer boyamaktan kasıt saç rengini açmaksa..çünkü saç rengi çok açıldığı zaman saçın kendi pigmentlerini öldürüyormuş ama koyu renklerde pek sorun olacağını sanmıyorum..

18. 13 Temmuz 2010
  19. AyShE GuL

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    cnm sarımsağı 2 şekilde öneriyorlar ztn biri yutarak diğeri de zeytinyağı yumurta ve soğanla karışytırılarak yapılan maske şeklinde..sıcaklardan sarımsağı şu an sadece yutabilirim ama havalar soğuyunca onu da deneyecm..