Çok fena " S E X Y " mevzular !

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve EU1 tarafından 16 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

  16 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  Ben biraz errrkekleri çekiştireceğim yüksek müsaadenizle!

  Eh yazının başlığı 90-60-90 kıvamında seks kokunca, onları anmamak ayıp olur değil mi? Ne de olsa seks, onların tek-elinde, diktasında olan bir meşgale..!

  Efendim ben deniz bir kısım erkeklere, 'er-KEK' diye seslenmek eğilimindeyim. Kelimenin, KEK kısmını daha bir vurgulayarak yani. Nedenini az sonra açıklayacağım. Sabırlı olun.

  Malumunuz 'er’ sözcüğü, ‘erkek’ anlamına gelir. Peki ilaveten 'KEK' eklemek de nereden çıkmıştır? Direkt 'er' deseydik ya bu cinsiyetteki insanlara. Niçin ekstra ‘ek’ (KEK) maliyeti yüklersiniz kelimeye ey ecdat? Bilmiyorum. Fuzuli bir ek gibi duruyor yani. Sadece ‘er’ desek daha bir hoş olurmuş.

  Şimdi sıkı durun! Kelimenin neden fuzuli bir ek’le (ki bu ek KEK oluyor) kalabalıklaştırıldığını, etimolojik olarak açıklıyorum size: ‘KEK’ argoda saf, kandırılmaya müsait, bön manasına gelir biliyorsunuz. Bana kalırsa tarihsel süreç içinde, er kişinin saflıklarını gören dilbilimciler; “bunlara sadece ‘er’ demek yeterli değil, bir de kelimenin sonuna ‘KEK’ ekleyelim, sanki o zaman daha bi anlamlı olacak, cuk diye oturacak kelime” demişler.

  Tabi bunlar sadece benim tahminlerim. Tarihi gerçeklere dayanmıyor yani. Şimdi uydurdum. Ama yazı bittiğinde bu teorimin kendi içinde tutarlı ve isabetli olduğunu bana itiraf edeceksiniz. Yemin ederim!

  devamı için tıklayın...