çok garipp...

Konusu 'Komik Yazılar' forumundadır ve çaçaron tarafından 24 Ocak 2008 başlatılmıştır.

24 Ocak 2008
    Konu Sahibi : çaçaron
  1. çaçaron

çaçaron Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Neden insanlar yere düştüklerinde napıcaklarını şaşırırlar? Rezil olmamak için bi an önce toparlanıp bozuntuya vermeyenler de var, kalabalıkla birlikte gülüp olayı geçiştirmeye çalışanda. Acaba napmak lazım?

Sizce de her evin farklı bi kokusu yok mu? Bence her evin kendine has bi kokusu var. Bu koku özellikle akraba ziyaretlerinde belli oluyo, kendi ananemin ya da başkasının ananesinin, hiç farketmez, evine girdiğim an kokudan anlıyorum, yaşlı birinin evine adımımı attığımı...

Yaşlıların ve acemi kadınların araba kullanışları çok tuhaf. İki elleriyle direksiyonu sıkarlar genelde, kafaları önde olur ve de önleri dışında başka hiç bi yere kafalarını çeviremezler. Bi de çok biliyolarmış gibi afra tafra yapıyolar trafikte...

Okul servislerinde dağıtılan, ismimizin yazılı olduğu zarfta, çok nadiren adımız doğru yazar. Çok değişik örneklerine rastladım bunun. ( Oytun = Aydahan, evet gerçekten var bu. Gerçi servis şoförünün ismi de Taştan' dı o da garip tabi... )

Türkler kavga etmeden önce bence dünyanın en kibar insanları oluyolar. "Kardeşim bi saniye bakabilir misin acaba?" diyip pata küte dalan başka kaç millet vardır ki?

Lisedeki kavgalar da komiktir, horoz dövüşüne benzer, yuvarlak oluşturmuş bi grubun ortasında 3-4 kişi tepişir, sonra kalabalık dağılır. Güzel günlerdi aslında...

Ses kaydı yaptıktan sonra, kayıttan çıkan sesi neden hiç kendi sesimize benzetemeyiz. Benzemiyo yalnız, benle alakasız bi adam konuşuyo sanki. Bi de ben kendi sesimi dinlerken çok utanıyorum, çok tuhaf...

Avro lafı sizce de çok kaba di mi. Sanki almanca konuşur gibi. Avro, yuro, avro, yuro... Yok yuro daha güzel bence...

Birine buluşma teklif ettiğinizde, "bakarız" ya da "konuşuruz ya" gibi cevaplar veriyosa, bilin ki buluşmak istemiyo. Zorlamayın bence fazla...

Eskiden öğretmenler türev, limit, fonksiyon olmasaydı köprüler binalar yapılamazdı gibi tuhaf örnekler verirlerdi. "Ulan ne alakası var binayla türevin" diyesi geliyo insanın...

Eminim herkes hesap makinasına 1837837 yazıp, tersten okuyup mutlu olmuştur...

Biri puro içiyosa, sorduğunuz zaman, elindekinin mutlaka Küba purosu olduğunu iddaa eder. Lan olsa nolucak, olmasa nolucak, bana niye şekil yapıyosun...

Yaşlılarımız bi araya geldiklerinde neden hep bi ağızdan konuşurlar. Hepsi aynı anda konuşurlar ve ne hikmetse birbirlerini çok rahat bi şekilde anlarlar. Bi de bağırınıyolar, bişey anlatırken kendilerini çok kaptırıyolar. İsimleri de genelde heyecanla yanlış söylüyolar. ( Tülin = Tülün, bunu gerçekten yaşadım. )

Yürüyen merdivenleri yürüyerek çıkan insanlarla alay edenleri hiç sevmiyorum. Ulan sanane, adamın belki acelesi var, orda bekleyince daha mı zeki olunuyo...

Bazen annem, babam evden gittiklerinde, evde gizli kamera var mı diye şüpheleniyorum. Ne bilim, olur olur yani...

Annem ÖSS' ye hazırlanırken bana habire çay, kurabiye gibi bi sürü güzel şey hazırlardı. Bence ders çalışıp çalışmadığımı kontrol ediyodu ama olsun, her şeyde bi komplo üretmemek lazım. Belki iyi niyetindendir...

İnsanlar başkaları geğirdiğinde ya da balgam çıkardıklarında iğrenirler genelde. Sanki kendileri yapmıyolarmış gibi. Senin gırtlağında da var, aynı bok işte

-alıntıdır-
    CADIARZUCADIARZU

2. 17 Şubat 2008
    Konu Sahibi : çaçaron
  3. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel olmuş canım inan zevkle okudum ve hepsi çok doğru şeyler çok beğendim