çok heycanlıyım ve az korkuyorum..4 kilo üstü bebek doğuran varmı

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve B&M tarafından 10 Mart 2008 başlatılmıştır.

10 Mart 2008
    Konu Sahibi : B&M
  1. B&M

B&M FB & M & YE Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bugün kontrolum vardı doğum yapma tarihim 13-14 mart ..bugün yine dktrum kntrol etti 2cm acıklık var dedi carsamba sabah 8.30 da ac karınla gel dedi heycanlandım artık her an gelmek isteyebilir dedi..ama dktrun dediği bişi kafama takıldı bebişim güzel kilo alıyodu ve 1 ay önce dkruma 4 ü gecmese bari zor olmazmı doğum demiştim doğurursun merak etme dedi.bugün bebişimin kilosu 4.250 olmuş nasıl doğurcan die espiri yaptı ama ben korktum normal doğum istiyorum.. 2 gündürde karnımda aksamları düzenli kasılmalar oluyo nefesim kesiliyo asa doğru bi baskı oluyo baya heycan basıyo bana dua edin lütfen.. bu arada 4 kilo ve üstü doğuranlar varmı nasıl oldu anlatırmısınız kızlar..benim normal doğum olucak allahatan bişi cıkmazsa kafamçokkarıştı :bbo:

Son düzenleme: 21 Nisan 2010
  2. 10 Mart 2008
  3. wishne

wishne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım Allah kurtarsın inşallah.Ama korkma ben kızımı 4,5 kg ,normal doğumla dünyaya getirdim.İki saat şiddetli sancının ardından,4 dikişle herşey halloldu,ki 22 sene evvelki şartlar la şimdiki olanaklar asla mukayese edilemez.Ne olursa olsun normal doğumdan şaşma.İkinci çocuğum sezeryan oldu ,keşke o da normal olsaydı.Şimdiden beynini şartlandırma,sık sık derin nefesler al ver,hareketsiz kalma ama hareketinde dozunu kaçırma.En önemlisi moralini yüksek tut.

4. 10 Mart 2008
  5. B&M

B&M FB & M & YE Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    wishne cok tesekkür edrim ablacım dikişlerinin yeri ne kadarda eski haline gilio ben dikişlerin yeri ilişki esnasında sızı yapıo felan die duydum doğrumu..4.5 kiloya göre 4 dikiş masallah az dikiş olmuş inşlh benimde az olur..aslında bebişimin tonton olmasını istiorum güzel oluyo ele rahat gelir dimi:)

6. 10 Mart 2008
  7. zeliscik

zeliscik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benimde bebeğim iri olabilir çünkü gebelik şekerim yüksek. dr iri olursa sezeryan daha iyi olur diyor birde bizimki aşılamayla olduğu için zora sokmak istemiyor.bende normal doğum istiyorum.hayırlısı inşallah normal olur

8. 10 Mart 2008
  9. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Eğerki bebeğinizin kilosu bahsettiğiniz gibiyse kesinlikle normal doğum yapmayın.

Benim oğlum 4 kilo doğdu, doktorların ısrarına rağmen normal doğumda direttim, ama keşke dinleseymişim doktorumu. Şimdi doğumdan bana rahimde 1 cm kadar yırtık ve daha birsürü şey kaldı.

mabelmeacher bunu beğendi.
  10. 10 Mart 2008
  11. B&M

B&M FB & M & YE Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    kuzum ablacım dktr normal dio o sezeryan dese kabul edrim riske atmam ama eksi 400gr yanılma payıda olabilir dio coğu kişi yırtılmamın doğum esnasında ıkınma safalarını sasırıp fazla gereksiz ıkınmadan olabilceni sölüyolar..nasip bakalım carsamba ne olcak.. doğum hikayemi silerle paylasmak için sabırsızlanıyorum

12. 10 Mart 2008
  13. kardelennnn

kardelennnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    hadi yaaa doğru mu kuzum......
    herkes bişeyler sölüyo bu konuda....
    benimde arkadaşım ebe ve kendiside şuan hamile.....
    oda eğerki 3.5 kilodan fazla olursa sezeryan olurum filan diyo....
    kendisi birebir şahit olduğu için kilolu bebek çok zor oluyo dedi....kollarım ağrıyo bebeği çekerken diyo....

benim doğumuma daha çok var ama benim de oğluşum iki hafta önden gidyo 28. haftamda 1.5 kilo çıktı ve 30 haftalık gözüküyo dedi dr umuz şuan için kilolu bi bebek dedi....
    bakalım nolucak.....

14. 10 Mart 2008
  15. B&M

B&M FB & M & YE Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    kadelen bebeği çekiolarmı yaa da korktum ben simdi eeeeeeeeeee :KK43:((((((((.

16. 10 Mart 2008
  17. wishne

wishne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım,benim kolay ve problemsiz oldu ama,son kararı verecek olan yine dr.un ve sen.Dr.un bu konuda sana ne öneriyor.Etraflıca bilgilenip,öyle hareket etmelisin.
    Kuzum'un başına gelenleri okudun,herkesin bir olmayabilir.Gönül isterki normal doğum olsun,ama ortada iki can,artı doğumsonrası sağlığın var.Hakkında hayırlısı.

18. 10 Mart 2008
  19. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ben 4 kilo üzerinde doğmuşum çok zor bir doğum olmuş hatta boğulmuşum :)Doğduğumda ağlamıyormuşum.Doktor çok dövmüş beni çoook :))
    Kardeşimde 5 kilonun üzerinde doğmuş ve annem en kolay doğumumdu diyor:)
    Ne bileyim kilolu bebek rahimde bir takım problemler yaratabilir, ama aynı zamanda güçlü çocuklar kendilerini dışarıya daha güçlü atarlarmış diye duydum.Aklında bulunsun:)Allah yardımcın olsun.Allah tüm annelerin yardımcısı olsun.Doğum esnasında bizlere de dua edin, hayırlısıyla bebek sahibi olalım. Doğum esnasında dua kabul olurmuş.:))

Son düzenleme: 12 Mart 2008