çok ilginç bi olay yaşadım

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve GÜLCEZA tarafından 8 Ocak 2011 başlatılmıştır.

8 Ocak 2011
    Konu Sahibi : GÜLCEZA
  1. GXUXLCEZA

GXUXLCEZA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    salı günü uzun zamandır halsizlik yaşadıgım için saglık ocagına gittim kan tahlili için aynı gün agır şekilde grip oldum kanımı ölçtürüp halsizliğimin sebebini ögrenmek ve gripim için ilaç yazdırcaktım.drum benim durumumu bildigi için önce kanımı aldılar önce sana gebelik testi yapalım hala adet olmadım demiştin geçen gün dedi.bende hocam yok bu ay olması imkansız dedim ama olsun yapalım ilaç kullanıcaksın dedi.uzun bi süredir idrar test kitlerini kan ile kullandıklarını biliyodum idrar testlerini aldıkları firma yapılabilecegini söylemişler ve bi çok kişinin kan testiyle hamileligini öğrenmişlerdi bana da yapıldı tabi ve kana bi işlem yapılıp teste uygunlugunu sağlıyolarmış bu yüzden yarım saat sürer dedi bizde bekleyip tekrar saglık ocagına gittik ve drum gözün aydınmı desem ne desem bilemedim dedi ne oldu dedim silik çizgi çıktı senin düşügün çok oldu hemen devlet hastanesine git tekrarlat testi dedi tabi ertesi gün hemen gittim ve tahlil sonucum 1.00 çıktı yani negatifti ama anlamadım şimdi acaba saglık ocagındakimi doğruydu yoksa devlet hastanesindekimi hemen aile hekimime gittim durumu anlattım tabi bekle bişi kullanma dedi ve grip için hiç bi ilaç vermedi bizim testlerle biçok kişinin hamileliğini ögrendik yani yanlış olacagını zannetmiyorum dedi.ogünden beri yani 5 ocaktan beri bekliyorum hala adet olmadım ayrıca akıntım çok ve gögüslerimin etrafındaki halka koyulaşmaya başladı beni bilgilendirin ne yapayım şimdi hangisini inanayım.bihafta falan beklicem mecburen testi tekrarlıcam sonra.bide gözüme bişi takıldı devlet hastanesinin test sonucunda ben sabah 9:36 da kan verdim ama onlar tahlil için işleme saat 10:31 da almışlar numuneyi tabi içersi gayet sıcak bi ortamda numuneleri alıyolar ve orda bekliyo nemunelerde acaba alınan numunenin sıcak ortamda bekleme süresi ne kadardır acaba bu yüzden yanlış sonuç vermiş olabilirmiki labaratuar teknisyeni yada hemşire bu işlerden anlayan lar beni bilgilendirebilirmi lütfen.
    çok uzun oldu kusurabakmayın ama açık ve net yazmamın doğru olacagını düşündüm.

Son düzenleme: 8 Ocak 2011
  2. 8 Ocak 2011
  3. Belgisel

Belgisel Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kan testi idrar testine göre daha güvenlidir ama kan testinde de hata yapılmış olabilir. Bence başka bir yerde kan testini tekrarla canım, hala regl görmemişsin. Emin olmak için bir kere daha ama başka bir yerde kan testi yaptırmanı öneririm.

4. 8 Ocak 2011
  5. papaty

papaty Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım hamilelik imkansız demişsinya yumurtlama günü dışındamı birlikte oldun

6. 8 Ocak 2011
  7. GXUXLCEZA

GXUXLCEZA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım saglık ocagında yapılan testte idrar test kiti gibi yani test kitini hemidrarla hemde kan ile yapılıyomuş testi aldıkları firma kanla yapılab ilecegini söylemiş ve bi çok insanın kini kanla yapıp hamilelik ögrenmişler saglık ocagında.benimkinide kanla yaptılar yani iki testte kanla yapılmış oldu zaten bunun için kafam karıştıya
    geçtigimiz ay gonal f ve çatlama iğnesi ile tedavim yapıldı gebe kalamadım bu ay ara vermiştik o yüzden ne zaman yumurtladıgımı bile bilmiyorum takip etmedim.eşimin işlerinin yoğunlugu sebebiylede fazla birliktelik olmadı ay içinde sadece 2 kez oldu zaten tedavi olmayıp ara verdigimiz ay oldugu içinde bizde dinlenmeye çekilmiştik biraz uzak durucak bebegi düşünmicektik bu ay ondan ihtimal vermedim ama drumda olsun belli olmaz belkide anlamadan kalmışındır dio bilmiyorum tabi beklicem ama kafam çok karıştı şimdi ben hamilemiyim degilmiyim.hangi teste inanıcam bilmiyorum.

8. 8 Ocak 2011
  9. papaty

papaty Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canımsen en iyisi bir test daha yap kendin bak bakalım ne cıkacak

10. 8 Ocak 2011
  11. NzL

NzL Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kanının sıcaktan etkilendiğini düşünmüyorum gereken özen gösteriliyor çünkü..
    bekleme halinde zarar görecek örnekler hemen teslim ediliyor mesela bu bakımdan içiniz rahat olsun

12. 9 Ocak 2011
  13. GXUXLCEZA

GXUXLCEZA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yapıcam ama biraz daha beklemek istiyorum ben en azından haftaya çarşambaya kadar falan yani 1 hafta olsun tekrarlıcam.
    bilmiyorum o halde neden saglık ocagında silik çizgi çıktıda hastanede negatif çıktı kafam çok karışık yaa biri yanlış ama hangisi 1 haftaya kadar adet olmazsam hanginin gerçek olacagı meydana çıkıcak.eger hastaneninki yanlış çıkarsa vay hallerine yani...ayrıca saglık ocagında ki test kan la yapıldı demiştim ya idrar testi kitini kanla kullandılar die onun hcg ölçümü en az 10 olması gerekmiyomu 1.00 çıkan hastanedeki testi gösteremez yani okadar az olan hcg yi saglık ocagındaki test ölçmez demi yanlışmıyım ki.

Son düzenleme: 9 Ocak 2011
  14. 9 Ocak 2011
  15. GXUXLCEZA

GXUXLCEZA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    birde NZL cim hemşire oldugun için meraktan soruyorum bu hastanede yapılan tahliller nasıl kagıda yansıyo yani tamamen bilgisayarlar aracılıgıylamı kagıtlara sonuçlar yazılıyo.kanın sonucunu bilgisayarmı ölçüp hesaplıyor yoksa görevlilermi yapıyorlar bunu biraz anlatırmısın canım.bilgim olsun en azından.

16. 10 Ocak 2011
  17. GXUXLCEZA

GXUXLCEZA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    başka bilen yokmu durumuma yardımcu kimse yokmu NZL cvbını bekliyorum canım.

18. 10 Ocak 2011
  19. hatice28

hatice28 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence kendin yap evde eczaneden testi alıp ne cıkıcak bakalım..