çok ilginç:)gebe kalamayan anne adayları için:)

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve asiyan_1010 tarafından 30 Eylül 2009 başlatılmıştır.

30 Eylül 2009
    Konu Sahibi : asiyan_1010
  1. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar bir kaç gün önce bu yazıyı mesaj olarak koymustum.ama arka sayfalarda kaybolup gideceğinden konu olarak kalmasını ve herkesin okumasını istedim.

Hamile kalmak ne zordur bilir misiniz?

Bilmezsiniz!

Çünkü bizde herkes çok kolay hamile kalmış gibi anlatır.
    Daha doğrusu kimse bişeycik anlatmaz.
    Ya “Biz daha düşünmüyoruz” der ya da “İstemiyoruz” der.
    Hamile kalırsa “Hamileyim!” der.
    Onu da söylemeden 3 ay bekler.
    Haklıdır.
    Çünkü, insan zanneder ki, herşey Türk filmlerindeki gibi olur.
    Adam gelir, ceketini çıkartır, kadının üzerine atar, kadın da –bak sen şu işe, nayır nolamaz- anında hamile kalırrr...
    Bebeği ya “Leylek Hanım” getirir
    Ya daaa...
    Fatma Girik misali bir tarlada, Göbekbağı taşla kesilerek, O masssmavi gözler kocaman açıla açıla Bebek doğuverir... (Sezeryan patlamasının nedeni bu diye düşünüyorum bu arada. Oysa normal doğum çok zevkli, iki tane doğurdum, biliyorum, tavsiye ediyorum. J)
    şte, hayat böyle uçlar arasında geçer eski Türk sinemasında...
    Halbuki gerçekler çok farklıdır.
    Adam gelir, ceketi bırak ruhunu teslim eder, nafile!
    Kadın her ay tuvalete kapanır, okumadığı dua, yapmadığı büyü kalmaz, test sonuçları hep aynıdır.
    Hamile değilsin güzelim. Haydi dön başa, sinirini de bozma, nasıl olacaksa, başla bakalım sil baştan hamile kalmaya çalışmaya!
    Bu devirde hamile kalmayı başarabilmek büyük bir başarıdır.
    Gerisi büyük yalandır.
    Etrafımda ha deyince hamile kalmış kimse yok.
    Haberiniz ola.
    (Babannesi cırt diye hamile kaldığı için kendi de kolay hamile kalmış olanlar, istisna oldukları için kaide dışıdır.
    Madem kutlu mutlu “Anneler günü'” ne yaklaşıyoruz, dedim artık şu trajikomik gerçeği bir masaya yatırayım.
    Yatırayım da,
    Hamile kalmayı ilk 10 ay ve hatta 12 ay eşittir bir yıl, başaramadığı için kendini parçalamak, kocasını değiştirmek, kendini mahvetmek isteyen kadınlara bir “Merak etme dostum tek amuda kalkıp bekleyen sen değilsin!” J armağanı vereyim dedim. (Efendim bu hizmetimiz bu köşede bedavaJ)
    Hamile kalmak zordur zor.
    Zaten az ve öz yumurtan var...Ayın hangi günü saat kaçta nerdedir bilmen zor Denedin saatine denk gelmedi mi,
    Bittin!
    1 sonraki ayı kös kös bekleyeceksin. Bu arada sinirini bozmayacaksın,Sevişmekten caymayacaksın,Her ay vücut ısını ölçen o şapşal alete bakıp en sevmediğin duygularınla yüzgöz olup, hayattaki en büyük zevkini,Aşkınla birleşmeyi,Bir takvime bağlayacaksın.
    Umutsuzluğa kapılmadan, hamile kalmak için tanrıya dua edip yalvaracaksın.
    Her ayın belli günü o pembe çizgili testi yapıp saçı başı yolacaksın.
    12 ay boyunca sonuç negatif mi?
    Soluğu doktorda alacaksın. Testler yapacaksın.Sevdiğin adamın moralini de sen toplayacaksın...Güçlü olacaksın.Sessiz ve sakin olacaksın.İnanacaksın.Bebeğine kavuşmayı bekleyeceksin sabırla.Yöntemi her neydiyse ve bunun her ne önemi vardıysa (bu bile sorundur çünkü ülkemizde)...
    Hamile kaldığın gün,Ağlayacaksın hıçkırıklarla.Annelik böyle birşeydir aslında.istersin anne olmayı,Kolay zannedersin,Başına gelmedik kalmaz.Gülerek başlarsın bu yolculuğa,
    Ağlarsın yol boyunca,Kısmetse bebeğini sağlıkla eline aldığın gün...Unutursun tüm çektiklerini,Gülümsersin ona.tüm çektiklerine değmiştir...O iki masum bakışa!

2. 30 Eylül 2009
  3. babyface26

babyface26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    harikasınız paylaşımınız için tşkler gerçektençok duygulandım Anne olmak istiyorum bende anne kelimesini yavrumdan duymak istiyorum artık

4. 30 Eylül 2009
  5. sedcan

sedcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok duygulandım okurken harika bi paylaşım emeğine sağlık canım

6. 30 Eylül 2009
  7. Allegra

Allegra Rüya'm gerçek oldu :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canım harika tek kelimeyle! Duygularımıza tercüman olmuşsun. Ben Nisan başı başladım çalışmalara 1. deneme olmadı tüh 2.si de olmadı derken 3.de hamile kaldım. Sevinçten havalara uçsam da 7. haftamda bebeğimi düşürdüm ve tekar başa döndüm, şimdi 2 aylık zamanın dolmasını bekliyorum yeniden çalışmalara başlamak için. Uzun ve zor bir süreç, hele kafaya taktın mı daha da zor. Allah hepimize kolaylık versin sabır versin...

8. 30 Eylül 2009
  9. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86

10. 30 Eylül 2009
  11. bafo

bafo gonenpazari.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

budur işte tam anlamıyla durum özeti....14 ay oldu artık yoruldum :KK43::gitme:

12. 30 Eylül 2009
  13. aysen_34

aysen_34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    bende artık yorulanlardanım benimde 13 ay oldu:sinifsinif:
    çok güzel anlatmış inşllh bizde bi gün annelik duygusunu tadarız rabbim dualarımızı kabul etsin:Saruboceq:
    allah bizler içinde ol desin inşllhhhhhh:Saruboceq:alkisalkisalkis

14. 30 Eylül 2009
  15. Allegra

Allegra Rüya'm gerçek oldu :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86

16. 23 Kasım 2009
  17. minikcadimm83

minikcadimm83 MeLeĞiM BeNiMLe.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    süpermiş canım yaaa inşallah Rabbim bizede her isteyene de sağlıklı bebiş vrir en kısa zamanda..

18. 23 Kasım 2009
  19. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    şu an ağlıyorum...Zaten bugün garip bir duygu durum içindeydim bu yazı tam ilacım oldu ve tutamadım kendimi... Sonuca ulaşacağıma inandığım sürece çektiğim ve çekeceğim her sıkıntıya VARIM !!