çok kararsızım galiba bunalımdayım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve melis38 tarafından 27 Mart 2010 başlatılmıştır.

27 Mart 2010
    Konu Sahibi : melis38
  1. melis38

melis38 Guest

Arkadaşlar nerden başlıcamı bilmiyorum. çok bunalımdayım eşimin işini çok sorun haline getirmeye başladım. eşim 2 yıllık yüksekokul mezunu tekniker ancak çok büyük bir fabrikada işçi olarak çalışıyor. bu işe girmesinin tek nedeni benimle evlenebilmekti. çünkü ben kpss ile hiç alakamız olmayan başka bir şehre atandım. eşimin kendi memleketinde babasıyla beraber bir dükkanları vardı. aileler düğün olması konusunda çok baskı kuruyorlardı çünkü benim ailem biraz tutucuydu ve yalnız kalmamı istemiyordu. Eşimde bu şehre gelerek apar topar bu işi buldu düğün yapıldı. yani benim için memleketini ailesini işini bırakıp geldi. Önceleri bu durumu sorun yapmıyorduk çünkü bu işi değiştirir diye düşünüyorduk ancak hiçte öyle olmadı hem kriz hem eşimin ihmalliği yüzünden hala bu işte çalışıyor. ve bu şehirde kimsemiz yok. malum eşimin işyerinden görüştüğümüz kimse yok. benim işyerimden ise benim gibi mühendis olan arkadaşlarımın hepsinin burnu havada ve işi dolayısıyle eşimi küçümseyecekler diye görüşmüyoruz çünkü bunu birkaç kez ima ettiler. ee başkada tanıdığımız kimseler yok bu şehirde... ve artık ben bu yalnızlığımızı ve eşimin işini çok sorun haline getirmeye başladım böyle devam edemez düşüncesine girmeye başladım. biliyorum en başından hatalıyız. Hatayı en başında yaptık. ama şuan bu hatayı nasıl düzeltirim bilmiyorum. ayrılık bile aklımdan geçiyor. ama 3 aylık bir bebeğim var. şuan için evdeyim ve resmen bunalımdayım her gün ağlıyorum.
    Eşim tamam benim için bu işte çalışmaya başladı ama bu işi değiştirmek için ya da işinde yer değiştirmek için hiçbir çaba sarfetmiyor. içinde hiçbir azim yok. kpss ye çalış diyorum yorgun geliyorum diyor. onun içinde bir azim olmamasını, kabullenmesini anlayamıyorum.
    eğer bizim için de bu iş geçici olsaydı ya da belli bir süre sonra bu şehirden gidecek olsaydım tabi ki eşimin işini sorun yapmazdım ama maalesef ki böyle bir şansımız yok.
    başka bir topikte eşler arasında eğitim/maaş/statü farkı sorun yaratırmı diye soruluyordu. Çoğu kişi evet yaratır erkek eşit yada üstün olmalı diyordu. Bende bu durumun daha sonraları aramızda sorun olmasından korkuyorum. çünkü eğitim ve maaş farkımız çevre tarafından bazen ima ediliyor benim ailem bile bunu yapıyor. tabi ki bunu söyleyenlere ağızlarının payını veriyorum. ama eşiminde ilerde bu durumu sorun yapmasından korkuyorum sanırım.
    umarım anlatabilmişimdir.

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Mart 2010
  2. 27 Mart 2010
  3. bulgar

bulgar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.037
    Ödül Puanları:
    238
    başkaları eşini küçümseyecek diye mi ayrılmak aklından geçiyor..

4. 27 Mart 2010
  5. edanaz

edanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşım sakin ol. Bak ne gzel 3 aylık bir bebeğinde var. Sırf şehirde yalnız olduğunuz için, arkadaş çevrenizin eşinin işinden dolayı olmadığını düşünerek kendini bunaltma.. Bunlar küçük konular, halledilir. Büyük ihtimalle yeni anne olmandan dolayı hormonların sana oyun oynuyor, evde kapalı kalmanında etkisi çok tabi. Bak havalar düzeliyor, biraz zaman tanı kedine herşey çok güzel olacak göreceksin.

6. 27 Mart 2010
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Bu kadar önemli mi birilerinin beğenisini almak?:uhm:
    Hele ki eşinizin mesleği,işi için...
    Yazık ya bilmiyorum..:nazar:

Çok mu şart,arkadaşlarla vakit geçirmek?
    Bilmiyorum ben ya anlamıyorum..
    İnsan evinde,kocasıyla bebesiyle mutluysa neden başkalarının düşüncelerini bu kadar takar ki kafasına?Ne güzel bebeniz var,Allahım bağışlasın inşallah..:nazar:
    Ben olsam çok ciddi söylüyorum görüşmem o insanlarla benim eşimi beğenmeyeni ben istemem zaten hayatımda!:kızgın:

8. 27 Mart 2010
  9. oyuncu1234

oyuncu1234 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    saçmalık... bence sen eşine olan sevgini sorgula her şeyden önce. ben kimseyi böyle bişeyden ötürü küçümsemem. ve küçümsemeyecek olan bir sürü insan var. üniversite eğitimi almış bi insanın dşünceleri böyle olamaz. sen şimdi o küçük beyinli insanların düşüncelerinden ötürü evliliğini bitirsem mi bitirmesem mi diye düşünüyorsun.. yazaık yaa. gerçekten. evinde mutluysa eşini seviyorsan ki onun senin için fedakarlıklarının farkındaysan umursama hiç birini.

10. 27 Mart 2010
  11. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım çalışan bir bayasın ve evde oturmaya alışkın değilsin galiba bebeğinde çok küçük bunlar seni bunaltmıs olabilir.ama başkalarının düşüncelerini asla önemseme eşinden bu yuzden uzaklaşma.inşallah bu kötü günlerinde geçecek yeterkı sabırlı ol.evet evde yalnız olmak kadar kötü bişeyde yok insanı bunaltıyor

12. 27 Mart 2010
  13. melis38

melis38 Guest

ya arkadaşlar o insanlar için değil... lütfen beni yanlış anlamayın ama böyle nereye kadar gidecek bu yalnızlık beni bunaltıyor. eşimin hiç çaba göstermemesi bu durumu kabullenmesi beni körükledi. işlerinin yoğunluğu nedeniyle hiçbir sosyallikte yok. kendisi de komşularla görüştüğünde bile işinin ne olduğunu söylemiyor. aslında bu durumu o da sorun yapıyor ama dile getirmiyor...

14. 27 Mart 2010
  15. edanaz

edanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Demek ki da bu konuda sıkıntı yaşıyor. Erkekler çoğu duygusunu ve yaptıklarını bizimle paylaşmaz. Belki çabalıyor ama sana söylemiyor. Belki de senin farkında olmadan yaptığın bazı şeyler onu rahatsız ediyor. Eşinin işi sizin sosyal hayattan kopmanızı gerektiriyor ki. Yanlış anlama seni kınamıyorum, ama bak burada konu açtığında bile arkadaşların anladığı ne oldu, sence neden bu kadar insan yanlış anladı. sen anlatamadığın için, yanlış ifadele kullandığın için olabilir i? Farkında olmadan eşine de böyle davranıyorsan rahatsız oluyordur adam. Biraz sakin düşün.

16. 27 Mart 2010
  17. oyuncu1234

oyuncu1234 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    katılıyorum.. sakin ol. ama baştan bugüne her şeyi önüne koy ve bak. değerli olanlara artı koy. değersizlere eksi... artıların o kadar çok ki..bunu beraber aşabilirsiniz..

18. 27 Mart 2010
  19. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Bence eşinizin bir işi olduğuna şükretmelisiniz..
    İnanın kriz çok fena..
    Çevremde o kadar zor durumda olan insanlar tanıyorum ki..
    Yalnızlık elbette zordur,bebeniz biraz büyüyünce parka gidersiniz,yürüyüş yaparsınız,zor bir dönem ama geçecek..
    Eşiniz de bence bu durumu kompleks yapmış,ya çok sık evde gündeme gelen bir konu bu ya da eskiden beri kompleksli bir adam.. Bunu bilemicem.. Eşinizi siz tanırsınız..