Cok kasiniyorum ,sizdede ayni problem varmi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve lia tarafından 24 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

24 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : lia
  1. lia

lia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaslar 26+3 haftalik olduk ama son gunlerde cok kasinmaya basladim,ustelik sadece karnim degil ,goguslerim bacaklarim,kollarim,sirtim,ayaklarim,kisaca her yerim kasiniyo_Ozelliklede yatinca kasinmaya basliyorum,bazen gecenin bi yarisi kasinmaktan uyaniyorum.Cok fenayim,nolur normal oldugunu soyleyin.Sizdede varmi bu kasinti problemi,cozumunu biliyormusunuz,yada neden oldugunu.Catlaklar icin badem yagi,bebe yagi, cacao yagi elime ne gecerse kullaniyorum,her yerimede suruyorum ama bu kasintidan kurtulamadim

2. 24 Ağustos 2008
  3. fater

fater Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim ara sıra karnım kaşınıyor o kadar
    kaşıntıyı önlemek için nemlendirici bir krem kullanmayı öneriyorlar ama sen zaten kullanıyormuşsun
    başka bir sebebi olabilir mi acaba? dr.una danışsan belki bir yararı olur
    umarım en kısa sürede geçer

4. 24 Ağustos 2008
  5. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba öncelikle geçmiş olsun benim de yaklaşık 1,5-2 ay önce 1 hafta boyuncakaşındığım bi dönem olmuştu özellikle karın ve sırtımın kenarları milletin ortasında kendimi hart hart kaınır olarak buluyodum iyice bak kızarıklık leke falan yoksa seninki de genişlemeden dolyı oluyodur vucüt genişliyomuş ben de senin gibi herşeyi denedim ama tek yardımcım vaselin oldu sürdüğümün 2. günü şıp diye kesilditüm kaşıntılar vaselini bi dene istersen

6. 24 Ağustos 2008
  7. fater

fater Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet bende bebek yağından vazeline geçtim kızlar
    kaşıntı için değil ama karnımda farkettiğim çatlama potansiyeline karşı
    imşallah iyi gelir

8. 24 Ağustos 2008
  9. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    ben neden kaşınmıyorum yaa bebek yağı kullanıyorum ama...

10. 24 Ağustos 2008
  11. EU3

EU3 Guest

bende gebeliğmin üçüncü ayı gibi bir kaç hafta kaşınmıştım (hatta bacaklarımı yara bile yapmıştım kaşınmaktan) araştırmalarım sonucunda gebelikte cildinde değişime uğradığını ve kuruduğunu öğrendim bu nedenle kaşıntı olabiliyormuş, ama doktorlar genelde karaciğerden şüphelenip test istiyorlar kontrolün yakınsa doktoruna sor derim

12. 24 Ağustos 2008
  13. lia

lia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hepinize cok tesekkur ederim arkadaslar.Eylul'un 4'unde ebeyle 5'inde doktorla randevum var.Bide vazelini deneyeyim bakalim gecmezse onlara sorayim.Cok sert htur hutur kasimamak gerekiyomus demisti bi arkadasim aksi taktirde bebekte iz oluyomus dedi.Bende gece uyku arasinda bile kasindigim icin korkuyorum acikcasi sert kasirim diye.

14. 24 Ağustos 2008
  15. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Bebekle ne alakası var o kendi suyunun içinde.Böyle hurafelere inanma rahat ol.yalnız fazla kaşırsan çatlakların derinleşebilir.
    Bol bol kremlen.Duştan sonra vücudun ıslakken sür daha çok nemi hapsedersin.

16. 24 Ağustos 2008
  17. seha

seha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende kaşınıyorum duş alıp yağlanınca geçiyor.ama gece zor oluyor.çok gerildi derimiz herhalde ondan.

18. 26 Ağustos 2008
  19. lia

lia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Nisanur38 canim sagol dun ve bugun dus alip vazelin surundum,dun gece ilk kez rahat rahat uyudum,su anda hafif yanlarimda kasinti olmasina ragmen epeyce rahatlamis durumdayim,karnimida baya nemli hissediyorum,cok iyi geldi vazelin.Ay canimsin yaa,cooooook tesekkur ediyorum sana.:1hug: