çok kilo aldım:( acil

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve flowersgarden tarafından 10 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : flowersgarden
  1. flowersgarden

flowersgarden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili hamişler
    24 haftalık hamileyim 12 kilo aldım. çok kilo aldığımı söyledi doktorum. bu hafta şeker yüklemesi yapılacak. bakacak doktorum sonuçlara göre diyetisyene gönderecek beni. dniye bu kadar kilo aldım bende anlamıyorum. normaldede çok çabuk kilo alan bir bünyem var. hamile kalmadan önce hep dikkat ederdim yediklerime. şimdide dikkat ediyorum. yararlı olan şeyleri yemeye çalışıyorum ama çok kilo almışım. bende anlayamadım. sizi kilonuz nasıl? beni gibi çok kilo alan varmı? ne yaptınız? doktorunuz ne dedi?

2. 10 Temmuz 2009
  3. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim bende 26 haftalik hamileyim aslinda gecen aya kadar cok kilo almamistim ama bu ay ipin ucu kacti cok sagliksiz beslendim ve 4 kilo birden aldim ve toplamda 9 kilo almis oldum :çok üzgünüm: aslinda oncesinde hic dikkat etmiyordum sadece ilk 4 ay kilo almadim cok bulanti ve kusmam vardi..sonrasindada sadece bebege yariyacak seyler yedim ve az aldim ama bu ay bebisime faydali seyler yemedim kendime cok kiziyorum ve bugunden itibaren yeme aliskanligimi degistirdim su anda meyve yiyorum hatta....

4. 10 Temmuz 2009
  5. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bulantı ve kusma sorunum olmadı sadece 5. aya kadar sık olmasada sabahları sarı safra cıkarttım onun dışında herşey yolundaydı
    ilk 4 ay hiç kilo almadım sonrasında yavaş yavaş almaya başladım

şuanda 32+6 haftalık oldum 56 kilo ile hamile kaldım şuanda 64 kiloyum

beslenmeme gelince hamile kaldıgım günden beri akşamları sadece meyve yedimm

özellikle 8 den sonra yemek yemedim sadece meyve yada çok açıkmışsam salatalık domates ve büyük bir peynir dilimini ekmeksiz yedim
    ama gün içinde ekmeği fazlaca tükettim
    ve suyumuda ihmal etmedim

gece acıktıgımdada yatmadan bir bardak süt içiyordum bebeğim için mecburen ve yanıbaşıma muz koyuyodum acıkınca ki ilk 3 ay hergece saat 3 le 4 arası mutlaka uyandım yatagın içinde gözü kapalı muzumu yiyip yatıyodum

sağlıklı beslendiğim söyleniliyo sonuçta 8. ayıma girdim ama gecen gün gittiğim dişçi 5-6 aylık ol öyle gel dedi :)) 8 aylık hamileyim diyince gözlerine inanamadı 4 aylık filan sanıyormuş beni karnımda pek büyük deil

kısacası arkadaşlar size bol bol meyve öneriyorum kavun karpuz kiviii şeftaliii elmalar çıkıcaz yakında bol bol elma armut

6. 10 Temmuz 2009
  7. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    ama canim aksam yemegi olarak sadece meyve yemek ne kadar saglikli??cunku doktorlar meyveyide abartmadan yiyin diyor....

8. 10 Temmuz 2009
  9. PamuKSekeR

PamuKSekeR artık anne Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bende ilk 3 ay hiç kilo almamıştım vermiştim hatta ama 4. aydan sonra hızla almaya başladım 10 kilo oldu benimde aldığım. ama ben ekmeği çok tüketiyorum o yüzden aldım farkındayım. bide sanırım vitamin ilacının etkisi büyük gibi geliyor. elbette dikkat etmeliyiz ama bence önemli olan şey bebeklerimizin sağlığı.. hayırlısıyla dünyaya gelsinlerde veririz aldıklarımızı ..

10. 10 Temmuz 2009
  11. kenyaa

kenyaa annesinin kuzusuuuu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben 23 haftalık hamileyim doktorumun her kontrolde sürekli kilona dikkat et ilk 5 ay 2 kilodan fazla alma demesinden dolayı cok dikkat ettim suan 23 haftalık hamileyim ve 2 kilo aldım
    ama bu aydan itibaren hızla kilo alacagımı düşünüyorum :)
    yediklerimize ne kadar dikkat etsekte artık bebek her hafta hızla kilo alıyor :)
    bu kilo meselesi bence biraz dikkat etmek birazda bunye ile alakalı
    moral bozmamak lazım ama tedbiride elden bırakmamak lazım

12. 11 Temmuz 2009
  13. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    hayır yanlış anladın canım eşimle beraber 8 de kahvaltı yapıyorum öğlen 1 gibi yine yiyorum akşam 6 gibi filan tekrar acıkıyorum ve tekrar yemek yiyorum tabi bahsettiğim öğünler çorba salata ana yemek plav vs değil vitaminli ve az yiyorum
    akşamda meyve yiyorum herakşam farklı
    müstakil evimiz var bahcemiz çok büyük olmamasına ragmen kayınpederim meyveyi çok sevdiği için her çeşitinden ekmiş en az 8 çeşit meyve ağacımız var isimlerini saymıyım burda
    yani organik hormonsuz :dance:
    ama zaten en güzel yemek olsada benim canım karpuz ekmek çekiyo şöyle suyuna ekmeği ban bana delikafadulden

bebeğimin kilosu allahıma şükür iyiydi 29. haftamda 1250 demişti doktorum normal dedi netten dergilerdende araştırdım aynen 1250 yazıyordu

ebru şallıdan dinlemiştim
    vücudumuzun suya ihtiyacını sadece su içerek karşılayamayız demişti meyvelerin sebzelerin özündeki suyun değeri daha yüksekmiş tabiiki günde en az 2 litre su tüketmemiz gerekiyomuş ama bunu yanısırada meyvelerden ve sebzelerdende yararlanmamız gerekiyomuş
    özellikle salatalık, kavun, karpuz, şeftali, armut, gibi sulu besinlerden yememiz hamilelik sürecinde ve nonrmal süreçte çok sağlıklıymış

belki yeri değil ama sütümüz olsun diyede baklavalar bol şekerli şerbetler flanda işe yaramaz dedi rezene çayı , şekersiz kayısı kompostosu,ve bol su demişti ben rezeneye şimdiden başladım anosonla karıştırıyorum gaz giderizi ve süt arttırıcı şimdiden sütüm olsun oğluşuma 33. haftayı bitirdik bugün :1hug:

14. 11 Temmuz 2009
  15. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    sanırım abartmadan yemek lazım ekmek makarna ve hamur işinin hiçbir faydası yokmuş ben çok az yiyorum ama aldığımız haplar da kilo alımını hızlandırıyor. bir de bünye meselesi gerçekten...

bol meyve salata öneriliyor hoşaf için bol bol hem süt de yapar. katkı maddeli ürünler tüketmemeye çalışın. tatlı olarak sütlü tatlılar faydalıymış.

ben mesela bazen öğle ymeği olarak salata yiyorum peynirli cevizli bol yeşillikli.
    karpuz peynir de iyi gidiyor.

önemli olan sık sık bir şeyler yemek ablam bana ağzın boş durmasın demişti her saat ye diye tembihledi ben de kilo almamak için meyve yiyorum bol bol; en sağlıklısı bu. hangi meyveyi yediğin önemli. mesela şeftali kayısı çok iyi sindirime de yardımcı olur.

16. 11 Temmuz 2009
  17. canim benim takma kafana stres yapma bunye meselesi bu herkeste ayni olmuyo ben 6.ayima girdim temmuz 1 de ilk aylar bulanti kusma derken kilo almanin aksine kilo verdim surekli sanirsam bunyem kendine gelemedi daha 1 kilo bile almadim hala dr azda olsa alman lazim diyo ama yiyorum almiyorum bebis gayet iyi oglusum olcak nasip olursa kilo almamak icin yememezlik yapma bol bol yuru su ic bebege faydali olan seylerden yemeye calis kendine yaramasin cok tanidigim var etrafimda hamile hepsi kilolu ayni aydayiz coguyla benim hamile olduguma inanasi gelmiyo hic birinin karnimda cikmadi cunku gayet saglikli onlarda o yuzden moralini bozma tatlim verirsin insallah

18. 11 Temmuz 2009
  19. filizerdem

filizerdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    37.haftam bıtıyor kaldı 19 gÜn ve Şu ana kadar 16 kılo aldım ekmek yemeyın fazla ben 8. Ay ekmek yemedım fazla yemeklerımı yedım dÜzenlı ama o ay sadece 1 kılo aldım 7.ay hıÇ dıkkat etmedım ve ekmek arası Çok yedım 4 kılo aldım doktorda kızdı tabı.dıkkat edın yedıklerınıze ama her zaman da dıkkat edılmıyo:)